Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lefeküdtem a barátommal, így...

Lefeküdtem a barátommal, így már Isten szemében bűnös vagyok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 08:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%
Az ember alapjáraton is bűnös, a tetteivel csak megerősíti, és tartósítja a bűnösségét. A válasz pedig az, hogy igen, ha nem csak pihentetek közösen, akkor bűnösebb lettél, mint előtte voltál, ha pedig fiú vagy, akkor hatványozottan.
2016. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Hát Isten szemében a paráznaság bűn.
2016. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Akkor már ne is járjak a közösségbe és ne imádkozzak?
2016. máj. 7. 08:46
 4/28 anonim ***** válasza:
63%
hát állítólag volt egy jézus nevű fickó, aki meghalt az emberek bűneiért, szóval meggyónód és éled a jó keresztények életét
2016. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen felekezethez tartozol, eltérő ugyanis a bűnök megbánása, és jóvátétele az egyes egyházak esetében. (katolikusok gyónnak, reformátusok asszem nem stb) Nem az a legfőbb baj, ha elesik az ember, (emberi természetünk gyenge, és gyarló) hanem ha nem áll fel eleséseiből - vagyis bűneiből. Jézus is sokszor elesett keresztútja során, de mindig fel is kelt. Szóval, ha érzed, hogy ezzel megbántottad Istent, és megbánod, hogy ezt tetted, akkor Isten megbocsát. Csak a meg nem bánt bűnök maradnak megbocsátatlanul.

Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy miért bűn Isten szemében az, ami két ember között a legnagyobb testi öröm. Valjában nem bűn, ha házasságon belül történik meg. Nem jó, ha úgy fogja fel az ember, hogy Isten ezzel büntetni akar, mert meg akar fosztani bennünket a testi örömöktől. Valójában azt akarja, hogy csak azzal osszuk meg ezt a nagy örömöt, aki végérvényesen részese lesz az életünknek, vagyis a férjünk/feleségünk lesz.

Az pedig, hogy mostantól ne járj a közösségbe, meg ne imádkozz, nem jó megoldás. Istentől nem szakítanak el a bűneink sem, ha őszintén megbánjuk őket.

2016. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Miért, jársz közösségbe és imádkozol? Mégis melyikbe, ha ennél alkalmasabb helyet nem találtál, hogy feltedd a kérdésedet?
2016. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%
Jól tetted, hogy lefeküdtél vele. Ez nem bűn.
2016. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%
Igazából akkor fogod megbánni és megérteni Istent, ha lesz következmény, ami káros lesz rád nézve. Bármi. Addig úgysem fogod megbánni és igazából én is csak azt nem értem, hogy miért itt kérdezed ezt meg, ha van élő kapcsolatod Istennel, akkor miért nem őt?
2016. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 KZitus ***** válasza:
43%

Nem tudom mit tanúltál a közösségben, ahova jársz azzal kapcsolatban amit tettél, de íme néhány bibliai támpont, mivel itt tetted fel a kérdésedet:

„Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás” Kolossé3:5 Figyeld meg kérlek, milyen bűnök közé sorolja a paráznaságot.

A bibliai szóhasználatban a „paráznaság” (görögül: por·neiʹa) olyan meg nem engedett szexuális kapcsolatra utal, mely a szentírási, azaz a Szentírás szerint érvényes házasságon kívül jön létre. Ez magában foglalja a házasságtörést, a prostitúciót, a nem házas felek közti szexuális kapcsolatot, valamint a szájon, illetve a végbélen keresztül történő közösülést, és azt is, ha valaki egy olyan személy nemi szerveit izgatja, aki nem a házastársa. Ezenkívül ide tartozik még az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat, és az állatokkal való fajtalankodás.


Nos ezek alapján hogyan látod azt, amit tettél? Ítéld meg magad.

2016. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%

11-es Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

És te mit tanultál a szeretetről? 1990 előtt hol dolgoztál? Az MSZMP pártnál?

2016. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!