Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ered az "Őrtotony" a...

Honnan ered az "Őrtotony" a Jehova Tanúinál?

Figyelt kérdés

Van erre valamilyen Bibliai utalás?

Vagy honnan veszik, hogy egy torony mondja meg az áment?


És kedves tanúk, ha csak bemásolni akartok szövegeket az oldalatokról, helyette inkább küldjétek el a linket.



2016. máj. 8. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Torony mondja az àment. 😁

Valami csak kellet, hogy az embereket lehessen hülyìteni. De biztosan a felkent vénjeik űlnek ott, hiszen ők mondjàk az àment.

2016. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Üdv, én ezt találtam így első körben az Őrtoronyról


[link]

2016. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Tanú, majd ők válaszolnak erre.


A Bibliában viszont valóban szerepel ez a szó, hogy "Őrtorony". Károlinál így olvassuk az (Iz. 21,8)-at:


"És kiálta, mint oroszlán: Uram, az őrtoronyban állok szüntelen napestig, és őrhelyemen állok egész éjszakákon."


Dante

2016. máj. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért mondom én...

A felkent vének ott Brooklyn-ban berendezkedtek maguknak,olyan mintha a fellegekben lennének, ők megmondhatjàk kik a kecskék meg kik a bàrànyok, utòbbi természetesen ők, a kecskék pedig levàgatàsra mennek szerintük, na azok vagyunk mi! A Kőrzetfelvigyàzòiknak vàsàrolgatjàk az új autòkàkat, nem baj, hogy a vilàg meg éhezik, ugyanazt az elvet követik mint a politikusok, de szerintük nekik ezt is szabad. Ja és ők a tiszta nép, miint kb Hitler úgy gondolkodnak, de persze nekik ezt is szabad. A katolikus emberek között lehet, hogy van olyan aki jò ember, soha senkinek sem àrtana, és békét szeretne a vilàgban, de szerintük ő is csak egy korcs aki az ìtéletnapon el lesz taposva. Na kedves tanúk akkor erre a kommentre jöhetne vàlasz, hiszen ti mindent meg tudtok magyaràzni!

2016. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

: Egy torony, amelynek a közelében Jákob (Izrael) felverte a sátrát valamikor Ráhel halála után. Bár a pontos helye ismeretlen, nyilván valahol Betlehem és Hebron között feküdt. Éder a nevéből ítélve pásztorok menedéke lehetett, és olyan őrtorony, ahonnan szemmel tarthatták a nyájaikat (1Mó 35:19, 21, 27).


Ugyanez a héber kifejezés – amelyet itt ’Éder tornyának’ (migh·dal-ʽé ʹdher) fordítanak – Mikeás könyvében (4:8) is előfordul, méghozzá a „nyáj tornya”-ként. Ez a kifejezés Jákob táborhelyére vonatkozhat, és azzal kapcsolatban van megemlítve, hogy Jehova helyreállítja ’sánta’ népét (Mi 4:7). „Sion” helyreállításával Isten vigyázza a népét, mintha egy ’toronyból’ óvná a veszedelmektől. Ez a szemléltetés összhangban van a többi szemléltetéssel, amelyek Mikeás próféciájában szerepelnek, aki úgy utal a Messiásra, mint aki „pásztorkodik” (Mi 5:2–4), Jehova népére pedig, mint amely Isten ’örökségének a nyája’ (Mi 7:14).

2016. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lábán és Jákob között a vita elcsendesedett, Jákob felállított egy kőoszlopot, majd köveket rakott halomba. Ezek éveken át ott álltak, bizonyságul a két férfi békeszövetségére, melyet ünnepélyes étkezéssel kötöttek. A kőhalomnak a Gáled ( jel.: ’tanúbizonyság halma’) és Az Őrtorony nevet adták (1Mó 31:36–55).
2016. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Na remek. Most màr tudjuk honnan ered az Örtorony, de hogy miért gondolkodnak ùgy mint Hitler azt nem!
2016. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

A Jehova Tanúi egy elég sötét szekta; akik (állításukkal ellentétben) kimondottan akadályozzák tagjaik üdvösségét.

Hiszen tagadják a Szentháromságot és Krisztus Urunk megváltó voltát (legalább is a abban az értelemben, ahogy a valódi Bibliában megírattatot), sőt magát a Szentírást is meghamísítják,stb...

DE azért Hitlerhez hasonlítani őket túlzás...

2016. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Lehet igen, hogy kicsit túlzàs, de az a fele, hogy csak ők szeretnének élni az egész földön, és az embereket azzal riogatni, akàr gyerekeket is, hogy meg fognak halni amennyiben nem keresztelkednek meg, az màr azért elég Hitleri. Tudom mert én is tanú voltam, ezért is vàltam ki. Nekem ez nagyon sok volt, az elején még szinte tetszett os nekem, de zatàn belegondoltam abba, hogy mennyi a gyermek, az idős ember és a fiatal, akik csak békét szeretnének, de nehéz egy ilyen gonosz vilàgban bàrmiben is hinni. És akkor megölné őket is Isten? Na ők meg ezt vallottàk!
2016. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De jó lenne tudni, hogy miről is beszélsz, történelemből és ésszerűségből gyenge ez az álláspontod. :-) Hogy kik fognak megmaradni és paradicsomban élni a földön, azt a Biblia világosan elárulja. Ki hiszi, ki nem, ez tanulás és hit kérdése. Egyébként az IHLETETT Biblia szerint az ókori próféták is ugyanebben a szellemben prófétáltak. Elmondták a népnek, hogy Isten ítélete elmaradhatatlan azokon, akik semmibe veszik az Ő törvényeit, embertársaikat és a földet pusztítják.
2016. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!