Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Könnyebb vagy nehezebb vagy...

Könnyebb vagy nehezebb vagy élet vallásosan?

Figyelt kérdés

Mit könnyít és mit nehezít egy vallás az ember életében (ha hisz benne és próbál aszerint élni)?


A kérdésem miértje:

Születésemkor megkereszteltek, római katolikus vagyok papíron, de egészen 22 éves koromig lázadtam már maga a vallás - mint létező dolog, kifejezés - ellen is. Az egész életemet a természettudomány alapján éltem. Aztán elkezdett érdekelni a távol-keleti országok kultúrája, hogy nekik van vallásuk, de igazából mégse, mert se istenük, se szent könyvük, se nincs imádkozás, viszont hisznek egy halál utáni (új) életben, legalábbis a buddhisták.

Sokat olvasgattam már ezek után, mármint a buddhizmus, a taoizmus és a sintoizmus után, és úgy érzem, hogy én ezt a fajta szemléletmódot tudnám követni. De kérdés, hogy ez mennyiben változtatná meg az életem? Az eddigi állandó stressz csökkenne és a lelkem nyugodtabb lenne, ha valamiben hinnék?


Illetve a másik, itthon hol lehet ezen vallások valamelyikébe átlépni és mik a feltételei?



2016. máj. 10. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Az alap kérdésedre válaszolva,

Ha beleszületsz egy vallásba, és "megtanulod", de nem tudod az igazi jelentését, az igazi ajándékát átérezni, akkor az élet nehezebb vallásosan. Sallang, korlát, vakremény, hosszú távon kiábrándulás.

Ha azonban megérted a legbelső lényegét, átéled az egész belsőddel (talán ezt nevezik egyes vallások találó módon kegyelmi állapotnak)akkor túlzás nélkül mondhatom, hogy átlényegít, és onnantól kezdve nemcsak hogy könnyebbé, hanem könnyűvé válik az életed, mert megtalálod a belső békéd, és a létezés igazi célját.

Ez a lehetőség hitem szerint minden vallásban ott rejtőzik, kinek-kinek melyik az útja. Isten mindenhol ott van, csak rá kell találni.


Ha még nem ismernéd, akkor ajánlom számodra a dakinikonyvek.hu weboldalt, ahol egyrészt számos könyv rendelhető a különböző nagy vallásokról, másrészt pedig buddhista iskola linkjei, tankönyvcsomagok is vannak.


Amúgy, bár én egy másik vallásban találtam meg a saját békémet, nagyon szeretek a vallási rendszerekről, hitről, spiritualitásról beszélgetni, gondolkozni, szóval, ha gondolod, írj bátran, ha úgy gondolod.

2016. máj. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szinte dettó ugyanazon utat jártam be, mint Te, kedves kérdező, és amit az első válaszoló is leírt.


Először én is a materializmus alapján éltem, aztán buzgón érdeklődni kezdtem a buddhizmus iránt. Ezek után jött az, hogy keresztény misztikusok szövegeit kezdtem olvasni (Eckhart mester pl.), valamint Tolsztojt. És voilá, vallásos lettem 23 éves koromra, terveim szerint nemsokára meg is keresztelkedem :)


Hogy mi a különbség...nos, fogalmazzunk úgy, hogy egy vallásos ember számára más fénytörésbe kerülnek a dolgok. Nem mondom, hogy könnyebb, vagy nehezebb (bizonyos dolgok könnyebbé válnak, bizonyos dolgokban megmarad a nehézség), de más szűrőn keresztül szemléli a világot mint valaki, aki elutasító ezzel szemben :)

2016. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Szia


Isten nem akarja, hogy vallásos legyél Jézus azért jött hogy életed legyen. A csecsemő keresztségnek nincs semmi köze ahoz a keresztséghez, újjászületéshez ami a bibiliában van. Szügséges venni a Szent Lelket és nyelveken szólni.


3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4. Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

Csel 2,38

Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

2016. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok az, de miért lehet könnyebb vallásosnak?

Mert megkönnyíti az élet döntéseit, mert közösségbe tartozol , napi vagy heti rutint ad, ami biztos pontot jelent.

2016. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

Szeretnék Neked abban segíteni, hogy mielőtt elköteleződsz, van egy ingyenes könyv, amiben a vallásokat hasonlítják össze, lapozd át, majd ezután hozd meg a döntésedet.


Nagyon fontos lépésre szántad el magad, jól járd körül, mielőtt az életedről való döntést meghozod.

Én a Bibliából idézek Neked, mert végigjárva ezt az utat, én keresztény maradtam."Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust." János 17:3 Károli


Az, hogy miért a Bibliában leírtakat fogadom etalonnak, az abból fakad, hogy az összes többi vallásos könyv, ami esetlegesen az emberi történelemről ír, már a kezdettől, abban a legelső (etalon) Mózes 5 könyve, és követte őket a többi héber irat, és a görög iratok.


Nekem is tetszett - most divatos is - a buddhista, keleti szemlélet, de rájöttem, hogy olyan elemeket is tartalmaz, amivel egyáltalán nem tudok azonosulni. Elfogadhatóbb volt számomra a bibliai történet, hogy minden miért van. Ott ez meseszerű volt, és nagyon misztikus (inkarnnációk).


A könyv címe: az emberiség Isten keresése (Jehova tanúinak a kiadása, amelyhez elvileg hozzájuthasz, ha belebotlasz egy közteres állványba. Ingyen van a kiadvány, de lehet pont ez nem lesz náluk, kérd meg hozzanak. Betekintést nyersz abba, hogy milyen közös szálak vannak a mitológiában a klf vallásokban; a hinduizmus, a taoizmus és konfucianizmus; judaizmus, sintoizmus és a kerszténység történetébe, majd a hitehagyásról, az iszlámról reformációról is olvashatsz, és a modern kori hitetlenségről. Úgy tűnik a neten nincs fenn, de remélem még kiadják, és nem feleslegesen ajánlottam.


Kívánom, hogy találd meg azt a szűk utat, és keskeny kaput, ami az életre visz.Máté evangéliuma 7:14"Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."

2016. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha hittel gyakorolja valaki a vallását,

akkor könnyebb, mert nincs egyedül, tartozik közösséghez;

akkor nehezebb, mert megfelelési kényszere van a közössége iránt.

.

A stressz miért csökkenne, ha vallásgyakorló lennél, a napi gondok ugyanúgy nyomaszthatnak, mint a nem vallásost, a különbség csupán annyi, hogy a vallásosnak van kire fognia és Isten, Karma megpróbáltatásainak vélni.

.

Egyedül nem lehetsz vallásos, ahhoz közösség kell. A vallás a hit gyakorlása, ami megkövetel bizonyos külsőségeket, ritusokat.

Istenhívő lehetsz anélkül is, hogy vallásos lennél.

2016. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Az Úr Jézus Krisztus így tanított: "Jöjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek fel magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű." (Máté ev. 11:28-30)


Mindannyian bűn által megrontott emberi természettel születünk, vagyis hajlamunk van a bűnre. Az Úr Jézus Krisztus ettől akar megszabadítani bennünket, és ha megtérsz, megváltozik a gondolkodásmódod, akkor képes leszel megnyugodni, szelíd és alázatos szívű leszel, és képessé válsz az önzetlen szeretetre.


„Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé.” (1Korinthus 10,24) A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája.


Az „én és te” sorrend megváltozik „te és én”-re. A Biblia szerint ez az igazság. Az az igaz ember, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá. Annak az embernek az élete gyönyörűséges lesz és könnyű.


Üdv. Péter

2016. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Hát az én életem nem összehasonlítható. Megtérésem előtt gyűlölködő, okoskodó, boldogságot kereső ember voltam. Azután meg már egészen más. Persze most is vannak rossz tulajdonságaim, van helyzet, amire óemberként reagálok, de rengeteget változtam. A boldogságot pedig megtaláltam Jézusban. Tudom, hogy ez az élet nem az enyém, hanem az Övé. Szabadon rendelkezhet felette, és jól rendelkezik. Egyszerűen szabad vagyok. Nem akarok megfelelni másoknak, nem kapaszkodok mások szeretetéért, mert tudom, hogy Ő úgy szeret, ahogy senki más nem tud, minden tökéletlenségemmel együtt. Elhagyhatnak, kihasználhatnak, kinevethetnek, rágalmazhatnak, csalódhatok, szomorkodhatok, de amint elveszem ezekről a tekintetem és Jézusra fordítom, tudom, hogy az életem rendben van. Ő még nem fejezett be engem, minden csalódással, nehézséggel csiszol rajtam, hogy egyre ragyogóbb legyek. És míg fáj, tudom, hogy ott van velem és megvigasztal, akkor is, mikor bűnös vagyok. Erre emberek nem képesek. Ő állandó és míg a világban minden és mindenki változik természetes rendje, módja szerint, Jézushoz fordulva örökké ugyanazt kapom. Nincs ehhez fogható, Vele lett teljes az életem.
2016. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal könnyebb, mert úgy követheti el az ember a mások elleni mindennapos gonoszságait, hogy tudja, az istene majd megbocsát neki bizonyos feltételek mellett. Egy lelkiismereti tisztázás ami lehetővé teszi, hogy az ember kivonhassa magát a felelősség alól.

Az igazság az, hogy bármit is tesz az ember, azzal hatással van mások életére, márpedig elég sokszor negatívan. Nem vagyok szakértő, de nem hiszem, hogy sok vallásba férne bele ez, hiába önkéntelen néha. De saját magának megnyugtató, Jézus szeret, majd minden rendben lesz, mintha füvezne az ember.

Rengetegen takargatják a sötét énjüket a vallással, ezt pontosan tudják is, ha egy pillanatra önvizsgálatot tartanak. Könnyebb tehát a lelkiismeret a vallással, csak nem szabad mélyebben belegondolni.

2016. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Könnyebb és nehezebb is. Könnyebb, mert tudjuk hol vagyunk és hova megyünk, de nehezebb mert következetesebbnek kell lennünk önmagunkkal szemben is.
2016. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!