Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mondta: "Mert Isten...

Remenyvsvalosag kérdése:

Jézus mondta: "Mert Isten országa bennetek van, és körülöttetek. Nem kőből és fából épült házakban. Emeld fel a követ, és én ott leszek, hasítsd szét a fát, és megtalálsz engem. " Szerintetek a HIThez kell az Egyházak közreműködése?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Szervusz.


A Hit hallásból van.

vagy is ismeret által fejlődik ki.

Isten országa, vagy királysága, pedig nem egy érzés ami bennünk van, hanem egy valódi kormányzat, amit Isten állított fel s aminek Jézus a kinevezett királya.

meg lett jövendölve:


(Dániel 2:44) 44 És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig,

2016. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Más szóval, a még létező emberi hatalmak között Isten királysága létre jön, és az emberi kormányzatokat felváltja, illetve megsemmisíti.


az élő tettekkel bizonyított hitet Isten népén belül mindenki gyakorolja egységben, kortól, nemtől, hovatartozástól függetlenül, ahogy Krisztus meghagyta.


De ahhoz hogy ez egységes és világméretű legyen, nyilván kell, hogy szervezetten, és nem össze vissza legyen működtetve.

Ehhez pedig Jézus kiválaszt megfelelő képesített embereket, akik vigyáznak mind a gyülekezet és a tanítás tisztaságára, és a nyáj szellemi jólétére.

2016. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

bocs, ezt honnan is idézed?


Az egyházat meg ne úgy képzeld el ,hogy intézményrendszer, bár a katolicizmus pl valóban mondható ilyennek, pláne a központi "tanító hivatalával", de még ott is él a nézet, hogy aki keresztény az ő maga is az egyház, az egyház a keresztény emberek összessége, a kérdés kb olyan mint hogy kell e az ellentétes nem a szerelmehez (vagy az azonos, a melegek is panaszkodnak ám egymásra :D ), ha meg most minden templom eltűnne, akkor egy idő után nyilvánvalóan fellépne az igény, hogy legyen egy épület, vagy egy meglévőt alakítsunk át, ahol összegyűlhetünk, és azt alakítsuk olyanná hogy az kifejezze a nézetünket, ez nem csak a vallással van így, vannak klubházak ,pártszékházak, stb stb

2016. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez nem bibliai idézet. Nem meglepő, ha valaki a keresztény hit alapját képező Biblia helyett az apokrif irodalmat tanulmányozza, olyan konklúzióra jut, hogy nincs szükség az Egyház közreműködésére. A Biblia nem ezt mondja, ráadásul nincs példa arra, hogy valaki huzamosabb ideig az Egyház nélkül tevékenykedett volna.
2016. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a Bibliában nincs példa erre.
2016. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Mostanában több emberrel is beszélgettem erről, meg a saját életemet is végiggondoltam, hogy hogyan munkálkodott Isten az életemben, és egy elég megdöbbentő és új felismerésre jutottam. Ez pedig az, hogy Isten olyan módon szólítja meg az embereket, amilyen szinten éppen vannak, ahogyan fel tudják akkor fogni Isten dolgait.


Nem rég beszélgettem egy hölggyel, aki valamilyen szinten katolikus vallásos nevelést kapott, és sok évvel később a megtérésében szerepe volt ennek, hogy visszaemlékezett azokra a dolgokra, amiket annakidején a katolikus hittanon tanult. Én személy szerint eléggé ellene vagyok a katolikus egyháznak, mert nagyon sok minden nincsen rendben ott, de az Úr még ott is meg tud szólítani embereket.


De ez nem azt jelenti, hogy le kell ott ragadnunk, ahol Istennel valamilyen módon találkoztunk. Mert Ő tovább akar vezetni.


Az én megtérésemnél is elég fontos szerepe volt egy könyvnek, aminek a hatására elkezdtem olvasni a Bibliát. De csak évekkel később tudtam meg, hogy az az illető, aki írta ezt a könyvet, egy 33. szintű szabadkőműves! De Isten mégis fel tudta használni ezt ahhoz, hogy közelebb kerüljek Hozzá. Mert abban az élethelyzetemben, amiben voltam, így tudott akkor megszólítani.


Most már felismertem azt, hogy nem volt jó ez a könyv, de mégis nekem akkor ez kellett, erre volt szükségem, ilyen módon tudott akkor Ő megszólítan. De ez csak egy apró lépés volt.


A megtérésem után bekerültem egy kisebb gyülekezetbe. Most így utólag azt tudom mondani, hogy nem voltak tiszták és nem voltak teljesen jók azok a tanítások, amiket ott kaptam. De mégis a Szent Szellem keresztséget ott kaptam meg, a társamat ott kaptam meg az Úrtól, és fontos része volt akkoriban ez az életemnek. De ez is csak egy apró lépés volt az Istennel való kapcsolatomban. Most már nagyon sok mindent teljesen máshogyan látok, mint akkoriban. Mert az Úr elkezdte felnyitni a szemeimet.


Pár évvel ezelőtt a feleségemmel együtt kijöttünk az intézményes egyházi rendszerből, mert láttuk, hogy nagyon sok minden nem stimmel ott. A mai egyházi rendszernek nem sok köze van ahhoz, amit az Apostolok cselekedeteiben látunk. Évekkel ezelőtt azt volt a szívemben, hogy olyan gyülekezetbe szeretnék járni, mint amilyen az volt, amelyikben Anániás és Safira meghaltak! És tudom azt, hogy hamarosan lesznek ilyenek! Vissza fog térni az egyház oda, ahonnan indult, sőt, az utolsó idők egyháza sokkal dicsőségesebb lesz annál!

2016. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tèny az idèzet nem Bibliai egy filmben hallottam, de engem akkor is elgondolkodtat. Ma amikor sok magát egyháznak, szektának hívó, tartó társulás,hogy csak kapkodom a fejem ès ahol bizony nèha gyarló ès gyarlóbb a közvetítő, mint mi egyszerű hivő vagy kereső emberek , szóval mièrt kell ahhoz, hogy èn a szívembe fogadjam Istent ès vele ès neki èljek egy "közvetítő"?
2016. máj. 11. 00:55
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

Mert Isten mindig is használt embereket "vezetésre", szellemi oktatásra.

Akár próféták, királyok, apostolok, stb legyenek is ezek.

Pl ezt írta:


(Héberek 10:23–25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Hogyan bátorítják, és szeretik egymást Jézus tanítványai, ha nem is ismerik egymást, és nem tanulnak rendszeresen egységben?

2016. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Szerencsétlen jehovista nagyon kapálózik, hogy észre vedd.


Az előtte szóló nagyon jól írt, érdemes rá figyelni és átgondolni a mondanivalóját, én is teljesen így gondolom.

2016. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az egyházat a tagok alkotják nem egy épület. Krisztusban mind egyek vagyunk valaki szem, kéz, valaki láb.

1Kor 12,21

Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.

2016. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!