Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézust Mária szűzen hozta...

Ha Jézust Mária szűzen hozta a világra, ezzel bizonyítva hogy Isten fia, akkor mégis miért fontos a Bibliában Jézus vérvonala, amit Ábrahámig vezetnek vissza?

Figyelt kérdés
Most akkor fontos a genetikai lánc, a testi leszármazás, vagy sem?

2016. máj. 6. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert azt mondta, hogy testben fog megszületni a Megváltó. "És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."
2016. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Jézus többször kijelenti, hogy "Én vagyok az Emberfia".

Ennyit az Isten-fia elméletről, melyet csak pár száz évvel Jézus halála után vezettettek be.

2016. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
mert így teljesít be bizonyos jóslatokat, illetve fontos alakok kötődnek hozzá
2016. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a második válaszadó téved, ha tudsz görögül te magad is megnézheted (fotorol is ha nem akarsz annyit utazni) a második század eleji leleteket, és első század végi töredékeket, amik világosan bizonyítják ,hogy a Jézus mint Isten fia dolog már a kaorai kereszténység része volt, ezt bizonyítják az akkori keresztény írók művei is


ellenben semmiféle olyan bizonyítékot nem fogsz találni ,hogy olyan aki kereszténynek mondta magát, csak egy egyszerű embernek mondta volna Jézust, sőt a legtöbb gnosztikus mozgalom Jézust nem az Isteni hanem az emberi mivoltától akarta megfosztani


az "emberfia" pedig szintén jóslatokra utal, és arra is ,hogy (összhangban a jóslatokkal) az emberiséget képviseli

2016. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem lefele számít, és igazából nem fontos, csak megemlítik. Ja meg én alapból úgy gondolom , hogy valójában József az apja. Vagy Máriát vezetik vissza Ábrahámig? Amúgy én nem értek hozzá, meg még nem is olvastam a Bibliát. Szóval igazából nem tudom.
2016. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Máté könyvében van visszavezetve a családfa, ez legfőképp azért van, mert Máté elsősorban a zsidóknak írta a levelét/könyvét, akiknek meg fontosak voltak az efféle származásbéli dolgok, más jelentősége tudtommal nincs.
2016. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert Ábrahámnak mondta azt, hogy a "te magod által nyer áldást a föld minden nemzete".
2016. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem fontos a vérvonal.Ezt csak azok a keresztények magyarázzák bele,akik nem értik Jézust.
2016. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Elozo butasagot ir. Abraham gyermekei egyreszt az o nemzetsege akik test szerint tole szarmaznak, es a Krisztusban hivok is szellemi modon mind Abrahamhoz tartoznak. Azert fontos, mert a csaladfa bizonyitja, hogy a Messias Abraham leszarmazottain keresztul jott be ebbe a vilagba. Ezt az igeretet adta Isten Abrahamnak ~1500 evvel Kr.e. Tehat nem a nagy semmibol, poganyoktol szarmazik Krisztus, hanem a csaladfaba csak igaz emberek szerepelnek, akik a hit emberei voltak. Maga Maria es Joszef is igaz emberek voltak Isten elott.
2016. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Több okból is fontos.

Egyrészt azért, mert Isten ígéreteinek Krisztuson kellett beteljesednie.

Másrészt Isten rendre említést tesz a Bibliában arról, kinek az családi ágán fog a Messiás megszületni. Ez különösen fontos, mert így könnyen lehet azonosítani őt. Különben sokan állíthatták volna(mint ahogy sajnos állítják is) magukról, messiás voltukat. De Jézus Krisztusi voltát a leszármazási vonalon könnyen bizonyítani lehet.

Ha Isten vigyázott Krisztus leszármazási vonalára, akkor ez nekünk nagyon fontos, hogy ne tudjon senki félrevezetni.

2016. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!