Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a te hited/felekezeted...

Miért a te hited/felekezeted az igazi?

Figyelt kérdés

Miért a te Bibliaértelmezésed a helyes?

Alá tudod támasztani?

Nem vitát várok hanem nekem laikusnak írjatok,magyarázzátok meg.Győzzetek meg.

Én nem tudom hova érdemes menni.

Leírnátok melyik felekezethez,egyházhoz tartoztok?


-A kőszikla melyre az egyház épül Jézus vagy Péter?

-A katolikusok vagy az ortodoxok tértek el,vettek be több új dolgot?

-Csak növényt szabad enni vagy húst is, de csak a tiszta állatokét vagy minden félélt?Mert Jézus felülírta.

-Bálványimádás a feszület és a szent képek csókolgatása?

-Át kell változni a kenyérnek és bornak vagy nem?


Biztos tudtok több olyan igeszakaszt amin másként értelmeznek itt, mint ott.


Miért a katolikusoknak van igazuk,a reformátusoknak,az ortodoxoknak,az adventistáknak,a jehovásoknak,a hitgyüliseknek,a baptistáknak és így tovább.


Meg tudnád nekem magyarázni,hogy miért te értelmezed helyesen a Bibliát?(amikor egy hozzá nemértő számára egymásnak ellentmondó dolgok vannak benne)



2016. márc. 26. 13:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Miért provokálsz?
2016. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ha csak jehova tanuit lehetne enni egy hétig, utána sokkal csendesebb lenne ez az oldal.
2016. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Roland G. ***** válasza:
87%

Most egy vicc ugrott be,és bocsi az off-ért.


Egy tanítvány, kérdéssel fordul a rabbihoz:

- Ugye, rabbi, nem szabad imádkozás közben rágózni?

- Fiam, hát persze, hogy nem lehet, eszedbe se jusson, az imádság a legnemesebb dolog a világon!

Mire a másik tanítvány:

- Ugye, rabbi, szabad rágózás közben imádkozni?

- Persze, fiam, imádkozni mindig, minden körülmények között szabad.

Mire a harmadik:

- No de, rabbi, mindkettőnek mégsem lehet igaza!

- Fiam, neked is igazad van!

2016. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Inkviziciós detektív ***** válasza:
74%
Ha ennyire nem tudsz kiigazodni a tanitas szelei kozott, akkor menj oda ahol latod a kegyesseg erejet is. Mert Isten orszaga nem beszedben all, hanem eroben.
2016. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
kérdező, lehet hogy későb adok egy választ, de sajnos a korábbi válaszadónak igaza van, előb vagy utób megint beüt a jehova vihar és teljesen ellehetetleníti a beszélgetést, és ezért teljesen értelmetlenné teszi, hogy bárki írjon
2016. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Senkit nem akarok provokálni !egyszerűen nem értem,hogy lehet mindenkinek igaza.meg különben is melyik ha helyes az egymásnak ellentmondó kijelentések közül? Van itt Jehova vihar? A vicc jó !
2016. márc. 26. 14:18
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

A szent írásból tudni lehet, hiszen minden információ benne van,

Ha valaki ezekből nem érti, vagy nem ismeri fel, akkor az sajnálatos.


csak vedd alapul az utolsó napok összes jelét, a teljes Bibliából. rakd össze mint egy mozaikot, hogy lásd, miről lehet felismerni Isten helyes imádatát, és azt, hogy kik ragaszkodnak ehhez, és teszik.

ennyire egyszerű.

2016. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"egyszerűen nem értem,hogy lehet mindenkinek igaza.meg különben is melyik ha helyes az egymásnak ellentmondó kijelentések közül?"

Sehogy - egyik sem.

Egyszerűen azt kell megérteni, hogy a hit nem egy egzakt tudomány, amit bizonyítani/ magyarázni lehet. Nem "tudás" hanem "hit".

Ennyi. Hagyni kell mindenkit a hitével békében élni, és nem provokálni, hogy érveljen a saját hite mellett. Te is tudod, hogy ugyanúgy felesleges kérdés, mintha azt kérnéd, hogy érveljen, miért szereti a tökfőzeléket és miért nem a sóskát.

Ez csak arra jó, hogy a különböző hitű embereket összeugrasd, te meg hátradőlve röhögj rajtuk.


# 7/7 Időpont ma 14:36

"miről lehet felismerni Isten helyes imádatát"

Szerintem Isten nem azt várja el, hogy imádjuk, hanem hogy az ő erkölcsi szabályai szerint éljük az életünket.

Isten nem egy önön személyi kultuszába beleőrült diktátor.

2016. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
na az első jehovás már meg is érkezett :S
2016. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Az a lényeg minden tanításban ,menyire közelít a bibliai igazsághoz,menyire illeszkedik Isten üdvtervébe,menyire Krisztus centrikus.

Az alap Jézus Krisztus halála ,feltámadása,visszajövetele.

Nagyon meglehet keverni a dolgokat,ha kiragadnak részeket a Bibliábol,vagy elég ha egy írásjelet vesszőt máshova teszek a mondatban ,már más értelmet kap a mondat.

Lényeges ,hogy aki olvassa vagy magyarázza az írásokat ,Szent Szellem vezetése alatt álljon,aki személy ,és nem egy befolyás vagy valami erő,ahogy némelyek gondolják.


Hogy hova érdemes menni ? elsősorban Jézus Krisztushoz,és ha már megtértél,ujjászülettél ,Ő majd elvezet egy jó gyülekezetbe.Az lehet akár Babtista is,vagy a Golgota valamelyik ága.stb...

2016. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!