Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a Tanúk...

Miért nem válaszolnak a Tanúk számtalan kérdésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt tapasztaltam itt az oldal, és a személyes beszélgetések folyamán is, hogy rengeteg kérdésre, melyet a tanúk tanításbeli tévedéseire akarják őket felhívni, valamiért csak pár kérdésre válaszolnak, vagy egyértelműen tiltakoznak a felhozott információk ellen, sokszor olyan kérdésekben, mint a pogány eredetek, szokások, Biblia ellenes információk szembesítésénél, általában kínos csend, vagy rögtön egy másik téma feldobása kerül sorra, sokszor próbáltam én is személyesen egy tanúval, volt olyan, hogy vénnel megtárgyalni néhány olyan dolgot, amit én tévesnek vélek felfedezni a tanúk tanításában, de egyszerűen amikor próbálok rátérni arra, hogy én segíteni szeretnék, és felhívni a figyelmét arra, hogy ez a Biblia szerint helytelen, akkor folyton kihátrálást észlelek, vagy olyat, amit már sokszor az ilyen beszélgetéseknél tapasztaltam, hogy megrágalmaztak, azzal, hogy szándékosan kötekedni akarok, ha én akarok segíteni neki, nekik akkor az kötekedés, de ha nekem van egy információm, és neki más véleményük, akkor miért kell automatikusan elfogadni, hogy én tévedek, és ők gondolnak valamit helyesen?
2016. máj. 17. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert akkor máris nem állná meg a helyét az, hogy csakis ők menekülhetnek meg, hisz ha egyszer is beismerik a tévedést, amit nem szoktak, akkor máris lehet mondani, hogy az őrtorony nem Isten szavát közvetíti.

Mellesleg ők csak a bemagolt dolgokat ismerik, önálló gondolkodás náluk tiltott. Nézd meg itt is mit művelnek: az egyik bemásol az oldalukról egy cikk kérdését, a másik meg bemásolja a cikk szövegét és marhára örülnek egymásnak és állítják, hogy ők az igazságot hozták. Te ezt minek nevezed?

2016. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Bigott tévúton járó szekta . Nincsenek tisztában az alapokkal sem , de ők oktatnak . Ez a vak vezet világtalant tünete , mormonok hitgyülevészesek , új jeruzsálem , pünkösdisták satöbbi mind egy kutya . A történelmi egyházak se a krisnások se különbek , az igazságot ott nem találod meg . Arra rábukkansz idővel .
2016. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A vallási fanatikusok az esetek nagy részében nem tudják(nem is akarják) értelmesen kezelni az olyan kérdéseket,amik megkérdőjelezik hitüket,meggyőződéseik helytállóságát.

A vezetőségük kimossa az agyukat,a jó vallásos nem gondolkozhat önállóan,mert akkor esélyes,hogy ez őszinteséghez,és a tévedések beismeréséhez vezet.És akkor a vezetőknek ciki van.

2016. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem szó csatákat akarunk vívni, és nyerni.


A Biblia nem vita tárgya,

Jézus egységes tanítást alkalmaz, és erre a jövendölések szerint, egyetlen kijelölt csoportot használ fel.

Vannak kérdések illetve bibliai próféciák, amiket még nem értenek, ahogy az első században sem értettek meg mindent, várni kellett rá.


S vannak válaszok amiket azért kerülnek, mert csak háborúságot keltenének némelyekben, ahogy Jézus egyik válasza miatt sokan megbotránkoztak, mert nem értették a rossz gondolkodás módjuk miatt.

2016. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lásd a negyedik kommentet, tipikus válasz a kérdésedre! Mintha a vérükben lenne hogy a kínos kérdéseket terelni próbálják, mert ha bele kéne gondolniuk, még a végén rájönnek hogy minden szempontból tévúton járnak...
2016. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mert nem szó csatákat akarunk vívni, és nyerni.


A Biblia nem vita tárgya,

Jézus egységes tanítást alkalmaz, és erre a jövendölések szerint, egyetlen kijelölt csoportot használ fel.

Vannak kérdések illetve bibliai próféciák, amiket még nem értenek, ahogy az első században sem értettek meg mindent, várni kellett rá.


S vannak válaszok amiket azért kerülnek, mert csak háborúságot keltenének némelyekben, ahogy Jézus egyik válasza miatt sokan megbotránkoztak, mert nem értették a rossz gondolkodás módjuk miatt."


Értem, őszinte sajnálattal, és szomorúsággal mondhatom, ezek után nincs több kérdésem.

2016. máj. 17. 22:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a 4-es válasza sajnos mindent elmond a jehovizmusról. És az a baj, hogy ez már simán a vallási fanatizmus kategóriája, amit művelnek, ami egy idő után azért veszélyessé válhat.
2016. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert nem ismeri a Bibliát.


"Mert nem szó csatákat akarunk vívni, és nyerni.

"

Apcsel 6:9 Azonban néhányan az úgynevezett szabadosok zsinagógájából (cirénei, alexandriai, valamint ciliciai és ázsiai zsidók) elkezdtek vitatkozni Istvánnal.


Láthatjuk (fú, ezt az őrtoronytól vettem ám át!), hogy egyértelműen István is vitatkozott, mert nem azt írja az Ige, hogy szembe álltak Istvánnal és próbáltak vele vitatkozni, hanem azt, hogy vele együtt.

Ráadásul őt betöltött a Szentlélek, amit a tanúk hírből sem ismernek, így mondhatjuk, hogy egyértelműen Isten engedélyével szólt a vita.


Itt van Pál. Mit ír a Biblia?

Apcsel 28:23 Meg is egyeztek, hogy egy bizonyos napon újra visszajönnek. Azon a napon még többen eljöttek Pálhoz, ő pedig reggeltől estig magyarázott nekik, és tanította őket Isten királyi uralmáról. Mózes Törvénye és a próféták írásai alapján próbálta meggyőzni őket Jézusról.


Tehát meggyőzésre ment. Egyértelmű, ez sem vita tárgya, hogy a szócsata nem Isten ellen van.

Bocsesz tanú, te vak vagy. A te szemfedőd őrtorony és így sosem fogod megismerni az igazságot.

2016. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azokhoz szólnék akik a Jehova Tanún kívül írtak, hogy sajnos tényleg nem lehet beszélgetni egy tanúval arról, hogy az ember szeretné megmenteni őt, őket, hiszen nem hiszem, hogy bármely szervezet által közvetített igazság nagyobb lehet, mint egy egyszerű ember által Istenen keresztül történő igazságé. Természetesen itt most nem rólam van szó, nem gondolom, és nem is bátorkodom a kedves Tanúhoz hasonlóan a saját igazságomat egyedülinek, és tévedhetetlennek tartani, mert ember vagyok és az igazság Istennél van, mindazon által, ha az ember szeretne bizonyos problémákra rámutatni, amit a szervezet képvisel, nem értem miért kell rögtön ördögöt kiáltani, miért szükséges azt mondani, hogy az illető veszekedni akar, vagy bármi módon rosszallóan cselekedni az egyén felé. Soha egyetlen tanúnak sem jutott még eszébe, hogy lehetséges, hogy az ajtóban szemben álló ember lehet sokkal nagyobb hittel, és Istenben való igazsággal rendelkezik, mint ő maga? És hogy annak az embernek, aki számára tévelygő, pontosan az ő megmentésére szeretne bizonyos dolgokra rámutatni? Sajnálom, hogy ez az egész dolog, egy lejátszott játék, mert, hogy kicsit úgy érzem, hogy ha nem értek egyet velük, akkor már igazam sem lehet.
2016. máj. 17. 23:43
 10/12 anonim ***** válasza:

"S vannak válaszok amiket azért kerülnek, mert csak háborúságot keltenének némelyekben, ahogy Jézus egyik válasza miatt sokan megbotránkoztak, mert nem értették a rossz gondolkodás módjuk miatt."


Pl.mely válaszok?

Amúgy meg úgyis mindenki titeket üldöz,már csak a puszta létetek miatt is,úgyhogy nem mindegy ki min botránkozik meg? Újabb bizonyíték lenne legalább,hogy ti vagytok az egyedüli kiválasztottak.Mi a véleményed erről?

Egyébként,hogy követitek Jézust,ha nem vállaljátok fel az esetleges nézeteltéréseket? Jézus azt mondta,ne vállald a véleményed,inkább tereld el a kérdést,mert ő is így tett?

Na ez az,látjátok.Jézusnak nem volt terelni valója...lehet,hogy nektek van?

2016. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!