Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki milyen vallású, és akadályo...

Ki milyen vallású, és akadályozta már meg valamiben a vallása? Hogyan ünnepli meg azokat az ünnepeket, ami csak annál a vallásnál van? :O

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy én már összevesztem a barátnőmmel, vallása miatt... :/
2010. ápr. 11. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

minden egyes vallás tartalmaz szabályokat,ünnepeket amiket be kell tartania a vallás követőjének...még a sátánista is, pedig azt gondolná az ember, h annak az anarchia a lényege...egyetlen egy módon kerülheted ki azt, hogy ne kelljen vallási szabályok nélkül élned, akkor, ha nincs vallásod, ami megkösse a kezed...én épp így élek, saját értékrendem van és a saját szabályaimat követem, és nagyszerű érzés, hogy én vagyok a magam ura és nem szorulok semmilyen istenség szabályozására. Ha a barátnődnek olyan vallása van, aminek a szokásait,szabályait te nem tudod elfogadni, vagy zavarnak azok, akkor kénytelen leszel szakítani vele. Vagy ha igazán szereted és nem akarod elhagyni, akkor viszont el kell fogadnod azt, hogy ő a vallása szerint akar élni. Amíg téged nem akar korlátozni semmiben, amíg nem akarja rádkényszeríteni a vallását, addig működhet így is a kapcsolat. Arról ne álmodj, hogy ő majd feladja a vallását, mert ha képes veled összeveszni érte, akkor nem fogja feladni. Úgyhogy neked kell eldöntened, el tudod e így fogadni. Én pl nem tudnék olyan férfi mellett élni, aki követ valamilyen vallást, mert zavarna, hogyha pl szeretnék egy közös programot, azt ő a vallására hivatkozva lemondhatja, vagy bármi hasonló.


21/L

2010. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia nagyon okos amit írtál és köszi... :)
2010. ápr. 11. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!


De azt elismerheted, hogy attól, hogy öntörvényű vagy, még nem könnyíted meg a partnered dolgát, még akkor sem, ha ő is hasonló felfogású, sőt!


És itt a "sőt" alatt azt értem, hogy ez a szemlélet szerintem az alkalmazkodásban, a toleranciában nem biztos, hogy előny!


Bár kívánom, hogy légy sikeres az életben, de valamilyen okos alapelveket így is, úgy is követned kell, ha sikeres akarsz lenni.

2010. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kedves második válaszoló! a saját értékren és a saját szabályok nem azt jelentik, hogy nem tolárok másokat, vagy nem tudok együttélni másokkal...hiszen a saját szabályaimat úgy alakítom, hogy azokkal másoknak ne ártsak, egy egyszerű példa: ha valaki alszik vagy tanul a házban, akkor csöndben vagyok és igyekszem nem zavarni, nem kell ehhez semmilyen vallás. Vagy pl, hogy más cuccaihoz nem nyúlok engedély nélkül. Ezek például nálam az együttélés alapvető szabályai. Egyébként van párom már 3 éve, akivel együtt is élünk. És neki sincs vallása. Így sokkal jobban össze tudjuk egyeztetni az életünket, mert nem függünk semmilyen külső tényezőtől. Egy példa: nagypénteken a keresztények ugyebár böjtölnek. De mi épp akkor sütöttünk szalonnát, mert így esett jól. Na most ha a párom keresztény lett volna, akkor nem süthettünk volna szalonnát, sőt, talán még tőlem is elvárta volna, hogy ne egyek húst, mert neki nem lehet. De így nagyszerűen szórakoztunk és eltölthettünk egy klassz estét a szintén nem vallásos barátainkkal.
2010. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Butaság összeveszni a pároddal a vallás miatt. Engem katolikusnak kereszteltek, de nem hiszek Istenben, és nem gyakorlom a hitemet, a párom pedig unitárius, nem éppen bigott fajta, ritkán jár templomba, de minden este imádkozik.


Hogy néz ki a dolog nálunk? Úgy, hogy ha egy vallásos ünnepen meg kívánnak jelenni családostól, akkor én is jelen vagyok, mert a családhoz tartozom, és ott a helyem. Nekik ez fontos. Az esküvőnk is unitárius szertartás szerint zajlott, szó nélkül belementem, mert a páromnak ez szintén fontos volt. Részemről elég lett volna a polgári is. Ugyanakkor meg sem próbálnak engem bármilyen szinten is befolyásolni, mert ismerik a nézeteimet.


Ha lefekvés után szólok a páromhoz, nem válaszol, és látom, hogy össze van fogva a keze, akkor bocsánatot kérek tőle, amiért zavartam, és megvárom, amíg befejezi. Ezzel szemben nagybőjtkor akkora finom csülköt főzött a levesbe (ő nem eszi, mert fogyózik), hogy nem győztem szeretni érte!:)) Nyilvánvaló, hogy a gyerekeink is unitáriusok lesznek.


És szerintem ez így teljesen rendben van.:)

2010. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én elvileg református, gyakorlatilag semmilyen. A református nem lenne egy szigorú vallás, nem hiszem, hogy azokon a dolgokon kívül, amiket bárki erkölcstelennek tart (gyilkosság,lopás, stb.), bármiben akadályozná az embereket. De annyira nem néztem utána.

Volt osztálytársam nazarénus volt - nem táncolhatott a szalagavatón, nem volt otthon tévéjük, nem létesíthetett szexuális kapcsolatot - de tudott azonosulni a vallással, nem volt gond számára.

A nazarénus lányok sminket sem használhatnak, és náluk járás sincs - ha tetszenek egymásnak, össze kell házasodni. Válás nincs, fogamzásgátlás nincs, de ezt nem mindenki tartja be 100 százalékosan.

2010. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mormon vagyok, de ezek a kénkőszagú világi törvények megakadályozzák, hogy több feleségem legyen egyidőben.

Igy aztán váltogatom őket XD

2010. ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!