Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a Baptisták és...

Miért mondják a Baptisták és a Pünközsdisták, hogy tudnak gyogyitani?

Figyelt kérdés

#baptista #Pünközsdisták gyogyitás.
2016. máj. 31. 19:18
 1/10 Roland G. ***** válasza:

Nem tudom,hogy ilyet mondanak-e,de ha igen akkor tévednek..Inkább ők csak edények:imádkoznak a betegekért és Isten az aki gyógyít.


"Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben..betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak." Márk 16. Ez a bibliai hit egyik jele Jézus szerint.


"Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében.És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki." Jak 5:14-15

2016. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyik felekezet sem állít ilyet, ez hazugság. Mind a kettő ragaszkodik ahhoz, hogy ima által Istent kérve gyógyulást kaphat a beteg, mert a betegség nem Istentől van.
2016. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magam is baptista vagyok, több gyülekezetet is ismerek, de olyan tagunkkal még nem találkoztam, aki azt állította volna hogy ő képes lenne gyógyítani (hacsak nem valamilyen egészségügyi szakon végzett, de gyanítom nem ilyesmire gondoltál).

Tudnál valami forrást mutatni, hol állítanak baptisták ilyesmit?

2016. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Mert nem sok eszük van.

Én beszéltem egy baptistával és szerinte 6000 éves a világ, a dinoszauruszok meg vagy együtt éltek az emberrel vagy a Sátán rakta a csontjaikat a földbe, hogy megtévesszen minket és elforduljunk Istentől.


Ezek után mégis mit vársz?

2016. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

www.teremtes.com


Egy értelmes ember érti. A többi meg csak szitkozódik.

2016. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

# Gabriel Tailor


"Magam is baptista vagyok, több gyülekezetet is ismerek, de olyan tagunkkal még nem találkoztam, aki azt állította volna hogy ő képes lenne gyógyítani"


Magyarországon tényleg ez van. De ausztrál baptisták például az új-guineai dzsungelekbe járnak kisrepülővel kézrátétellel bennszülötteket gyógyítani.


Azok meg tök jó fejek, már várják őket. Beöltöznek a kedvükért a fűszoknyákba, amit különben már régóta nem hordanak. Mímelnek egy kis sántaságot, epilepsziás rohamot, majd hirtelen meggyógyulnak.


A baptista misszionáriusok elégedetten hazarepülnek, hogy ismét hány embert meggyógyítottak, a helyiek meg elégedettek, hogy ilyen kis erőfeszítéssel ilyen nagy örömet tudtak okozni a vendégeiknek. :)

2016. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Muti a forrást.
2016. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
2018. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2018. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hetek.hu... az sem igaz amit kérdeznek.

Egyébként 2 évvel korábbi kérdésre válaszolni, hát... nem minősítem inkább.

2018. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!