Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ha ti Jézusban...

Keresztények, ha ti Jézusban hisztek, tudtok vizet borrá változtatni, kenyeret szaporítani, halottat feltámasztani, vakot gyógyítani, vízen járni, vagy esetleg nagyobb dolgokat?

Figyelt kérdés
"Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek."
2012. szept. 27. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Bizony! És ha nem viselkedsz rendesen, hallá változtatlak. Sügérré.
2012. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Az is meg van írva, hogy csak azok tudnak nagy dolgokat tenni az Úr nevében, akiknek elég erős a hitük. Attól, hogy valaki a hasára üt és közli, hogy ő keresztény, még nem fog tudni semmi ilyesmit tenni.

(Én személy szerint orvosi csoda vagyok, amikor egyszer nagyon súlyos beteg voltam, az orvosok már rég lemondtak rólam, de meggyógyultam. Azt mondták, hogy a gyógyulásomra és az életben maradásomra nincs reális magyarázat.)

A csodák nem lehetnek öncélúak, valaki nem fog tudni a vízen járni pusztán azért, mert szeretne. Ha valamilyen oknál fogva égető szüksége van rá, akkor esetleg. Az Úr sosem tesz csodát "csak úgy". Csakis alapos okkal.

2012. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2.

Neked köszi az értelmes választ.

2012. szept. 27. 18:58
 4/24 Ozmium42 ***** válasza:
Vizet borrá változtatni tudnék.
2012. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Vajon mi számít nagy cselekedetnek?

Azt hiszed a bor, a kenyér, feltámadás, szem felnyitás, súlytalanság (mélytől való megmenkülés) -en van a hangsúly?

Több van itt ezeknél...

2012. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

a keresztények nem tudnak ilyet tenni.

Az apostolok sem változtattak borrá vizet.

ezt csak Jézus tette meg, viszont valóban a teremtő adott némely képességeket egy időre, hogy bemutassa, milyen úton kell haladni és kik a választottak, míg a teljes biblia el nem készül, aztán utána ezek megszűnnek.

Ha valaki még is tesz ilyet az nem teremtő szándékából van.


Más feladatnak kell eleget tenni.

2012. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Saját vélemény:

Jézus itt szerintem a tanítványszerző munkásságára utalt. Durván 30 évesen keresztelték meg, és innentől kezdve 33 éves koráig végezte a térítői munkát az akkori Palesztina területén. Nem túl nagy terület, ráadásul mindössze 3 évig tartott az egész, utána megölték.


Ezt tudta előre és ezért mondta, hogy a követői nagyobbakat is fognak cselekedni ezeknél. Ő az Atyjához megy, a követői, a keresztények pedig ki fogják terjeszteni a munkát kvázi világméretűvé.

Ezáltal ők 'nagyobbakat cselekedtek' Jézusnál.

2012. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

mér vizezném a bort?

ha elég bort iszom négykézláb is járok a vízen:)

2012. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az első századi keresztények valóban tudtak csodákat, például nyelveken szólni.

De az 1Korintusz 13:8 ezt írja: A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni.

Tehát ezek az ajándékok megszűntek. Az elején azt írja, hogy a szeretet viszont megmarad. Vesd össze: János 13:35

"Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.

Tehát az igaz keresztények ismertetőjele ma az, hogy szeretet van a tagjaik között.

2012. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Miért a borász ismerősöm is vízből csinálja a bort, vagy valami hasonló :)

Egyszer kiugrottam az ajtóüvegen és nem lett semmi bajom, hazasétáltam. Ezt csinálja utánam egy kaszkadőr!

2012. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!