Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van köztetek olyan, aki hívő...

Van köztetek olyan, aki hívő és meleg/leszbikus?

Figyelt kérdés
Hogy viselitek? Hogy tudjátok összeegyeztetni a hitetekkel? Károsnak, szégyellnivalónak érzitek? Segített Jézus megváltoztatni a beállítódásotokat?
2016. jún. 4. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Neked is és másoknak is üzenem, hogy a szexualitásba ne keverjük bele Istent.


Neki ott az erőszak, amivel foglalkozzon.

2016. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Jézus a szeretetet hirdeti. Ha szeretek valakit, és erkölcsösen élek, akkor a párom lehet akár azonos nemű is, nem?

Nem minden homoszexuális ember egy magamutogató idióta. Rengetegen élnek hétköznapi életet, viselkednek kulturáltan.

2016. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Statisztikailag nagyon kevés ilyen ember lehet. A vallásukat komolyan vevő emberek kevesen vannak, a m/l emberek még kevesebben.


Létezik egy felekezetközi keresztény m/l közösség, tízen-húszan vannak országos szinten. Kicsi az esély, hogy pont a gyakorin válaszoljanak, de hátha.

2016. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Jézus a szeretetet hirdeti. Ha szeretek valakit, és erkölcsösen élek, akkor a párom lehet akár azonos nemű is, nem?"


Szerintem igen, de létezik olyan nézet, miszerint a homoszexualitás elfajzott, bűnös dolog isten szemében, de Jézus a hiten keresztül segíthet a benne hívő embereknek kigyógyulni belőle.

2016. jún. 4. 11:13
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

# 2


"Jézus a szeretetet hirdeti. Ha szeretek valakit, és erkölcsösen élek, akkor a párom lehet akár azonos nemű is, nem?"


A krisztusi szeretet (görögül agapé) nem érzelem, semmi köze a két ember között létre jövő emocionális szeretethez (görögül a típusától függően sztorge, fília vagy erosz):

[link]

Az pedig, hogy mi erkölcsös és mi nem, a kereszténységben a Tízparancsolat dönti el, nem egyéni értelmezés dolga.

2016. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Melyik parancsolat tiltja a homoszexualitást?
2016. jún. 4. 11:29
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

"Melyik parancsolat tiltja a homoszexualitást?"


Ez is benne van a fentebb linkelt írásban. Érdemes a linkeket is elolvasni, még mielőtt pontozgat valaki. ;)

2016. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem pontozgattam, csak lusta vagyok ilyeneket olvasni.
2016. jún. 4. 12:11
 9/15 KZitus ***** válasza:
48%

Szia


"Melyik parancsolat tiltja a homoszexualitást?"

3Mózes 20:13

"Ha egy férfi férfival hál, mint ahogy nővel szoktak hálni, mindketten utálatosságot cselekszenek. Halállal kell lakolniuk. Vérük rajtuk."

és itt meg is magyarázza, hogy miért:

3Mózes 18:22–30

22 Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az.

23 Ne add magömlésedet semmiféle állatnak sem, hogy ezzel tisztátalanná ne válj, és nő se álljon meg állat előtt, hogy párosodjék vele. Fajtalankodás az.

24 Ne tedd magad tisztátalanná semmivel sem ezek közül, mert mindezekkel azok a nemzetek tették magukat tisztátalanná, amelyeket kiűzök előletek. 25 Az a föld ezért tisztátalan, és én büntetést hozok rá vétke miatt, és az a föld ki fogja hányni lakosait. 26 Ti viszont tartsátok meg rendeleteimet és bírói döntéseimet, és ne tegyetek semmit sem mindebből az utálatosságból, se bennszülött, se jövevény, aki jövevényként lakik köztetek. 27 — Mert mindezeket az utálatosságokat annak a földnek a lakosai cselekedték, akik előttetek voltak ott, úgyhogy tisztátalan az a föld. — 28 Akkor nem hány ki benneteket az a föld azért, mert beszennyezitek, miként ki fogja hányni azokat a nemzeteket, akik előttetek voltak. 29 Ha valaki megtesz bármit is mindezekből az utálatosságokból, azokat a lelkeket, akik ilyeneket tesznek, ki kell irtani népük közül. 30 Tegyetek hát eleget a nekem való kötelezettségeteknek, és ne gyakoroljátok azokat az utálatos szokásokat, amelyeket előttetek gyakoroltak, hogy tisztátalanná ne tegyétek magatokat általuk. Én vagyok Jehova, a ti Istenetek.«”

talán még ez is fontos:

5Mózes 22:5

5 Nő ne vegyen fel férfiruhát, és férfi se viseljen női ruhát, mert mind utálatos Jehovának, a te Istenednek, aki ilyesmit tesz.


Bár mi nem vagyunk a mózesi törvény alatt, Isten nézete nem változtak ezen a téren.

Róma 1:26–32

26 Ezért adta át őket az Isten gyalázatos nemi vágyakozásoknak; mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban.

28 És mint ahogy nem találták helyesnek, hogy pontos ismeretük legyen az Istenről, az Isten helytelenített gondolkodásmódra adta át őket, hogy azt tegyék, ami nem illik, 29 minthogy telve is vannak minden igazságtalansággal, gonoszsággal, mohósággal, rosszasággal, tele irigységgel, gyilkossággal, viszálykodással, csalárdsággal, rosszmájúsággal, sugdosók, 30 rossznyelvűsködők, istengyűlölők, arcátlanok, gőgösek, önteltek, ártalmas dolgokat kieszelők, szüleik iránt engedetlenek, 31 értetlenek, egyezségszegők, természetes vonzalom nélküliek, irgalmatlanok. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.

2016. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

#7:

"Ez is benne van a fentebb linkelt írásban. Érdemes a linkeket is elolvasni, még mielőtt pontozgat valaki. ;)"


Kiemelnéd, kérlek? Nem érdekel az a rengeteg, kb. 25 oldalnyi értekezés, a lényegre vagyok kíváncsi én is, hogy melyik parancsolatban van benne, hogy az azonos neműhöz való vonzódás elítélendő / nem erkölcsös.


#9:

""Melyik parancsolat tiltja a homoszexualitást?"

3Mózes 20:13

"Ha egy férfi férfival hál, mint ahogy nővel szoktak hálni, mindketten utálatosságot cselekszenek. Halállal kell lakolniuk. Vérük rajtuk." "


Neked meg felteszem újra a kérdést:

"Melyik parancsolat tiltja a homoszexualitást?"


Szóval ha nem tudod mi a Tízparancsolat, akkor írd meg, és szívesen segítünk.

2016. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!