Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt az oldalon meleg/le...

Vannak itt az oldalon meleg/leszbikus vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Melyik valláshoz tartoztok?

Megélitek a homoszexualitásotokat?

Ha igen, ez nem okoz bennetek bűntudatot, nem hátráltatja a vallásotok gyakorlását?

Az egyházatokban tudják?

Szerintetek Isten hogyan vélekedik a "másságról"?

Illetve bármi más ehez kapcsolódó véleményt, észrevételt, tapasztalatot várok!


Ellenvélemény is jöhet (úgysem bírjátok ki hogy ne írjatok), de mindenkit arra kérek, ne sértegesse a másikat, ne személyeskedjen, senki felett ne törjetek pálcát, hanem szeretettel, kedvesen írjátok meg a véleményeiteket.


A válaszokat pedig előre is köszönöm!



2014. ápr. 30. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
67%

Melyik valláshoz tartoztok?

református


Megélitek a homoszexualitásotokat?

igen. párkapcsolatban vagyok.


Ha igen, ez nem okoz bennetek bűntudatot, nem hátráltatja a vallásotok gyakorlását?

régen okozott, de aztán rájöttem, hogy embereknek akarok megfelelni, nem Istennek. vallásgyakorlást nem hátráltat.


Az egyházatokban tudják?

nem


Szerintetek Isten hogyan vélekedik a "másságról"?

ugyanúgy, mint a szőkékről vagy a feketékről...


Illetve bármi más ehez kapcsolódó véleményt, észrevételt, tapasztalatot várok!

a nyugati református egyházak már eljutottak arra szintre, hogy felismerték a Bibliában nem a homoszexuális párkapcsolatokról írnak, hanem a homoszexualitás egyéb megnyilvánulásairól, amik a heterok esetében is bűnök (orgiák, másik megalázása, erőszak stb.). elkeserítő, hogy itt keleten még mindig az emberek a saját homofóbiájukat Isten szavának álcázva próbálják legitimizálni.

2014. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
15%

A homoszexualitás nem kedves Isten előtt :

26"Isten azért gyalázatos szenvedélyekre adta őket, mert asszonyaik is felcserélték a természetes élést természetellenessel,

27"..ugyanígy a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fajtalankodtak, de el is veszik tévelygésük méltó jutalmát önmagukban."

Pál Római I. Levele 1:26-27

2014. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
67%
na igen, erről beszéltem. kiragadsz egy idézetet onnan, ahol Pál a homoszexuális templomi prostitúciót és orgiákat ítéli el és egy kalap alá veszed a homoszexuális párkapcsolattal. gratulálok, leülhetsz, egyes.
2014. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
13%
Nekem mindegy, hogy elhiszed-e, te fogsz felelni magadért + másokért.
2014. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
68%
A kérdező direkt szólt, hogy az ne legyen, aminek éppen nekiálltok, erre csak elkezditek a felesleges vitát.
2014. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
14%

"na igen, erről beszéltem. kiragadsz egy idézetet onnan, ahol Pál a homoszexuális templomi prostitúciót és orgiákat ítéli el és egy kalap alá veszed a homoszexuális párkapcsolattal. gratulálok, leülhetsz, egyes."


Ha figyelmesen megvizsgálod a római levelet, akkor nyilvánvalóvá válik, hogy Pál nem a prostituáltakról beszél, hanem a homoszexuális emberekről. Van kedved egykis Bibliatanulmányhoz és szóról szóra kielemezni a páli szakaszt?

2014. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
52%
ha figyelmesen elolvasod, amit _én_ írtam, akkor láthatod, hogy nem azt mondtam, hogy nem homoszexuális emberekről írt, hanem: nem a homoszexuális párkapcsolatról.
2014. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
65%

"Nekem mindegy, hogy elhiszed-e, te fogsz felelni magadért + másokért."


ha mindegy lenne, nem is kattintottál volna ide :D

2014. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
18%

"ha figyelmesen elolvasod, amit _én_ írtam, akkor láthatod, hogy nem azt mondtam, hogy nem homoszexuális emberekről írt, hanem: nem a homoszexuális párkapcsolatról"


Igen, elnézést, úgy akartam mondani, hogy meggyőződésem szerint Pál a homoszexuális párkapcsolatokat ítéli el. Tehát benne vagy abba, hogy részletesen megvizsgáljuk az adott szakaszt? Ha igen, akkor írnál nekem egy kommentárt a Róma 1-ről, hogy mire alapozod azt, hogy Pál ott nem a homoszexuális párkapcsolatokról beszél?


Akik pedig nem értenek velem egyet, azok ne nullázzanak, hanem mutassák ki a Szentírásból a véleményük igazát.

2014. ápr. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
35%
Utána én is írok egy kommentárt a Róma 1-hez. Úgyvélem, ez a legjobb megoldás, ha megbeszéljük ezt a témát, hogy mások is világosan lássanak.
2014. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!