Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire járható út egy...

Mennyire járható út egy meleg-leszbikus házasság?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, katolikus vallású. Rájöttem, hogy meleg vagyok, viszont el sem tudom képzelni az életemet egy másik férfivel. Számomra a boldogság a családot, a gyerekeket jelentené. Ha találnék egy hasonló gondolkodású leszbikus lányt, akivel jól kijövök, megértjük egymást, és barátok leszünk, lehetséges az, hogy ketten családot alapítanánk?

2014. nov. 11. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem a gondolkodásodat, ha meleg vagy, akkor nem tudnál együtt lenni egy lezbikus nővel, legalábbis engem a hideg ki ráz, ha belegondolok, hogy együtt kell lennem egy nővel, én is meleg vagyok, és nem értem, mert szerintem, te akkor lennél boldog, ha azzal vagy akit szeretsz, egy lányt tudnál szeretni? De amúgy simán lehetséges jogilag, csak maximum lelkileg tiszta roncs leszel, mert nem lehetsz azzal akit igazán szeretsz.
2014. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Én értem és megértem.

Biztosan van olyan nő, aki szintén szeretne családot, férjet, de nem a szerelmet és a szexet keresi abban a férfiban. Mondjuk az szerintem ritka, hogy pont egy leszbikust találj, mert egyre többen szeretnék felvállalni a párjukat és tényleg vele élni. De különböző okok miatt el tudom képzelni, hogy van olyan, aki ilyen "látszat" házasságot keres. Meg állítólag egyébként is a barátság a hosszú házasság titka és nem a szerelem :)

2014. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Képzeld már el kérdező, hogy a szüleid egyáltalán nem szeretik egymást, semmiféle vonzalmat nem éreznek a másik iránt se testileg, se lelkileg. Képzeld el, hogy csak kényszerből vannak együtt, te meg mesterségesen jöttél létre, hiszen anyu és apu képtelenek voltak szexelni egymással, mert egyáltalán nem élvezték volna, így apukád spermáját szépen betették anyukádba, csak azért, hogy elmondhassák magukról, "normálisan" családot alapítottak. Aztán ki tudja, mikor jön ez az a pont, amikor apukád és anyukád is szerelmesek lesznek valakibe...

Szerinted milyen felnőtt válna belőled egy ilyen családban?

2014. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem ismerem a helyzetet, de így kívülről azért egy kicsit óva intenélek: nem biztos, hogy meleg vagy. Ha 18 évesen felizgulsz egy izmos férfitest látványától, vonzónak találod a barátaidat, esetleg még valami szerelem-féle bizsergést is érzel bizonyos fiúk társaságában, az még heteróknál is teljesen normális lehet. Nem kell rögtön beskatulyázni magad.

Ha viszont tényleg meleg vagy, akkor ez egy olyan kérdés, amire nem fogsz a gyk-n választ kapni. Keress magadnak valakit, aki idősebb, esetleg szakember (keresztapa/tanár/pap/lelkész/pszichológus), akivel tudsz erről őszintén beszélgetni, és meg is bízol benne.

2014. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
a járható utak a meleg-meleg, leszbikus-leszbikus és a hetero-hetero házasság. máshogy nem igazán okos keverni.
2014. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szeressük egymást ***** válasza:
18%
A melegség és a leszbikusság is bűn. Mindkét út járható, csakhogy a vége megégetés.
2014. nov. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
57%
Utolsó. a Biblia NEM Isten szava, következésképpen a melegség és a leszbikusság NEM bűn. A Biblia annak a kornak a teljesen mezei EMBEREK ÁLTAL ÍRT "erkölcsi" útmutatása, semmi köze nincs Istenhez!
2014. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

18 éves fiú vagyok, szintén meleg, és családcentrikus gondolkodású.

Amiről te beszélsz, az Nyugaton létező jelenség: szivárványcsaládoknak hívják őket. Hallottam erről ilyet is olyat is, de én nem tartom jó megoldásnak. Túl sok kötelezettséggel és áldozattal járhat mindkettőtök részéről. Lehet barátkozni, de ha egy ilyen természetű kapcsolat köré szervezed az életed, az kicsit olyan, mintha csak félig élnél.

Nem EGY férfivel kell elképzelned az életed, hanem A férfivel. Egyszer csak beleszeretsz valakibe és onnantól kezdve azt nem fogod tudni elképzelni, hogy nélküle élj - függetlenül attól, hogy milyen nemű.

Személyes vélemény.

2014. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

23 éves lány vagyok, leszbikus. Nyíltan vállalom. Most nincs kapcsolatom, de nagyon szeretnék egy normális barátnőt, aki majd később a feleségem lesz. Viszont mikor belegondolok, hogy mennyi bonyodalommal, cirkusszal jár, nem beszélve arról, hogy a szüleim nem támogatnak, akkor megingok. Megfordult nekem is a fejemben, hogy házasságot kötök egy meleg férfivel, csak hogy könyebben megoldható legyen a gyerek téma. A gyermeket kezdettől fogva bevonnánk a dolgokba, hazudozás nélkül csinálnám, de ez nagyon veszélyes lehet, pont azért, amit leírtak az előttem szólók. Tudod, nem ismerem a te nézeteid, de katolikus lányként nekem nagyon idegen a meleg világ néha. Túl provokatívnak érzek sok homoszexuálist, nem beszélve arról, hogy mi megy a melegbárokban. Nekem ez túl sok. Örülök, hogy a heterók nem igazán járnak melegbárokba, mert soha nem fogadnának el minket. A legszívesebben persze azt szeretném, ha egy ugyanolyan ceremóniával feleségül vehetném majd a jövőbeni barátnőm, mint amilyen a heteróknak van, leszámítva ugye a templomi esküvőt, de ez sem reménytelen. Utána ugyanúgy szeretnék gyerekeket nevelni, de mindezt ugye Magyarországon lehetetlen megoldani és ez miatt is vagyok néha így kétközben, hogy lehet a könyebb utat választanám. :/ Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan privátot.

2014. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
86%
6-os válaszoló (07:10): Menjél te el a francba! Már hogy lehet bűn valamilyennek születni?! A kérdező, ha jól sejtem, nem él homoszexuális kapcsolatot, egyszerűen ilyen irányultságú, szóval semmi jogod sincsen ítélkezni felette.
2014. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!