Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos válasz érdekelne,...

Vallásos válasz érdekelne, hogy mi történik, amikor az embrió kettéválik tehát iker lesz belőle. Ilyenkor a lélek is kettéhasad vagy utána megy bele az embrióba? Néha előfordul, hogy két embrióból egy lesz (kiméra), itt mi történik a lélekkel?

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A nem az anyagi határozza meg a szellemit (jelen esetben a "lelket"), hanem a szellemi az anyagit.

Azért válik ketté, mert eleve két lelket kapott, illetve azért olvad össze, mert csak egy lelket kapott.

2016. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a komplex agyműködésünk generálja a "lelket"...
2016. jún. 9. 10:54
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Mi? "kettéhasad"?


Istenem, Istenem.

2016. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

Kedves KÉrdező!


Sajnos az a lélek, amit az emberek egy különálló valaminek tart, ami visszaszáll Istenhez, egy erő, amit Isten mindenre ad ami él. Röviden, az élet maga a lélek. Ahogyan a gyertya világít amíg ég a lángja, ha azt elfújjuk a láng sem megy sehova, meg a gyertya sem. Az ember is ha meghal, akkor meghalnak a gondolatai is:

Zsoltárok 16:4 Kimegyen a lelke; visszatér földébe, és aznapon elvesznek az ő tervei.


Logikus, ha az ember (az agya meghal) nem tud már gondolkodni, elvesznek tervei, akkor a halál után nincs élet. Azt, hogy egyes vallások ezt hogyan képzeli az már más (emberi okoskodás) kérdés.


Esetedben az embrió kettéhasadásában maga az életerő - ami személytelen, hiszen a gének hordozzák a személyiségjegyeinket - nem releváns. Mindenki kap, még az állatok is, ebből az isteni éltető erőből.


Érdemes a lélek, szellem, szent szellem kérdéssel azonban mélyebben foglalkozni, ha gondolod írok róla, de itt most nem ez a téma.


Amit a lélekről írtál, azt mivel tudod alátámasztani?

2016. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Persze, kettéhasad.

Ezáltal az ikrek tudathasadásban fognak szenvedni, azaz skizofréniások lesznek.

És "a lélek belemegy az embrióba"? Hol? Milyen úton?

Micsoda kérdés!

2016. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szp72 ***** válasza:

A lélek vagy szellem egészen más, mint az anyag, csak mi óhatatlanul valami anyagszerűként gondolunk rá.


A szellem nem hiszem, hogy tud hasadni vagy egyesülni. Isten ha akarna tudna mondjuk, olyan emberi testű lényeket is teremteni, amelyekben több szellem vagy akár személyiség is lakik. Végül is a megszállottak is ilyenek.


Amikor egy megtermékenyített emberi petesejt spontán vagy ezt mesterségesen előidézve osztódik eleve annyi lélek teremtődik, ahány tényleges ember lesz, mert Isten eleve tudja, hogy hány lesz.


A kiméra ha egyáltalán jól értem egy DNS szennyeződés vagy keveredés. Gondolom akkor az egyik magzat úgymond meghal és a DNS-ei bejutnak a testvérébe.

2016. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy a komplex agyműködésünk generálja a "lelket"..."


Ez a materialista felfogás. Én még ahhoz a generációhoz tartozom, akinek dialektikus materializmusból is kötelezően vizsgázni kellett, akármit is tanult, úgyhogy jól ismerem. :)


A kérdés viszont a vallásos megközelítésre vonatkozott, és én azt ismertettem az 1. válaszomban.


Vallásos szempontból egyértelműen a szellemi határozza meg anyagit; materialista szempontból meg értelmetlen a kérdés, mert a materializmus nem fogadja el a szellemi valóságot, a materializmus szerint "lélek" nincs is.


Az személyes meggyőződés kérdése, hogy ki melyikkel azonosul, de keverni a kettőt nem lehet. Vagy azt mondod, hogy lélek egyáltalán nincs; vagy ha elfogadod, hogy van lélek, akkor a zigótának azért kell ketté válni egypetéjű ikerterhesség esetén, mert eleve két lelket kapott. Vagy az egyiket vallod, vagy a másikat, de harmadik lehetőség nincs.

2016. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

# Julianna


"És "a lélek belemegy az embrióba"? Hol? Milyen úton?

Micsoda kérdés!"


Kérlek szépen ez egy vallási kérdés, mivel a vallási kategóriában vagyunk. Ki hitte volna, ugye?


Akitől meg ez az egész távol áll, annak nagyon szépen megköszönjük a látogatást és az érdeklődést, de tisztelettel megkérjük, hogy tartsa meg a véleményét magának.


Majd kiírjuk kérdésben, ha kíváncsiak leszünk rá.

2016. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kiss Éva Judit ***** válasza:
Ezek az abszolút istentagadó erőszakos, "csak én tudom jól" kijelentések: "micsoda kérdés" "persze kettéhasad, skizofrének lesznek" elég egyéni elképzelések, és csak vitát szülnek. Esetleg olyant is tudsz hozzá szólni amit valami tudománnyal alá tudsz támasztani, nyomós érvvel, vagy csak "lehülyézni" tudsz embereket?
2016. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A lélek kérdés kapcsán egyébként éppen elég érdekes ez az iker kérdés, mert az egypetéjű ikreknél például materialista elképzeléssel nehezen magyarázható, hogy miért lesz két különböző és gyakran teljesen eltérő személyiségű ember adott esetben az ikerpár két tagja. Tehát két teljesen azonos génállománnyal, illetve sejtállománnyal (gondolom), azonos korú, ugyanazon környezetben nevelkedő ember agya -amennyiben a lélek, illetve a tudat pusztán agyi tevékenység által előállított valami-, hogyan generálhat mégis különböző személyiségű/lelkületű embereket...
2016. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!