Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánista jelkép (ek)?

Sátánista jelkép (ek)?

Figyelt kérdés

Neten láttam egy képet, ahol a tipikus lefele fordított kereszt és a leviathan jele van egymás mellett, és azt a szöveget írták alájuk, hogy: "ez nem a Sátán jele(a lefele fordított kereszt), ez viszont az(a leviathan jele).

És az lenne a kérdés, hogy akkor a lefele fordított kereszt minek a jele, ha nem a Sátáné? Vagy mást-mást jelent a teista és az ateista sátánizmusban?



2016. jún. 9. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Bárminek a jele a normális kereszt, na annak a fordítottja.
2016. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szent Pétert feszítették meg fejjel lefelé, ezért a fordított kereszt a pápaság jelképe:

[link]

a fordított keresztet csak a divatsátánisták használják jelképükként.

A sátánizmus jelképe egyrészt az általad leírt Leviathán kereszt:

[link]

és a Baphomet pecsétje:

[link]

2016. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2016. jún. 9. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom (bár gyakorlott sátánisták nyugodtan kijavíthatnak), akkor kvázi 2 féle sátánizmus van: a spirituális sátánizmus és a keresztények által kreált sátánizmus, ami tulajdonképpen a kereszténység ellentéteiről szól. Ez utóbbi tartalmazza a fordított keresztet, a 666 számot és a gonosz, vörös bőrű bácsit az izzó vasvillájával. A spirituális sátánistákhoz pedig az ötágú fordított csillag, a különböző ezoterikus fekete mágiák és a kundalini kígyó köthető(ez utóbbi nem csak sátánistáknál, hanem általában a spiritualistáknál megjelenik).
2016. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A spirituális sátánizmusban a fordított kereszt azt az állapotot jelképezi, amikor a csakrák megfordulnak.
2016. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mármint a forgási irányuk?
2016. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem a forgási irányuk, hanem ami lent van az lesz fent és ami fent van az lesz lent. Egyébként az összes itt össze van gyűjtve, amit a spirituális sátánizmus használ

[link]

2016. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Huh, ennek örülök jó kis leírás,mert bár nem vagyok sátánista, szeretek képbe lenni a vallásokkal még akkor is, ha az adott vallás nem annyira népszerű!
2016. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

# 7


Látom ezek a spirituális sátánisták nem tudnak meglenni a keresztények fikázása nélkül :) De nem ez a legnagyobb baj, hanem az a csomó tévedés ami a linkelt írásban van.


A képen nem Merkúr látható, hanem Héliosz és nem szarvai vannak, hanem napsugarai (merthogy Héliosz a Napisten). Ráadásul Merkúrnak sem volt szarva, vagy hajadonfőtt van, vagy szárnyas fejdíszt visel.


Nem "Magnum Opus", hanem "Opus Magnum". A Nigredot az Albedo követi, majd a Rubedo, és csak a betetőzés a Cauda Pavonis, aminek a páva a jelképe.


Csupa olyan dolog van itt összehordva, aminek semmi köze egymáshoz, és ráadásul önmagában is pontatlan szinte mindegyik leírás.


Ezt valami tízéves kölök ollózhatta össze a netről, látszik, hogy a lelelkesedése nagyobb volt mint a hozzáértése, hogy finoman fogalmazzak. Magyarul megmondva tök hülye az egészhez.

2016. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Sátánizmus lényege az egyediség, mindegyik fajta ehhez köthető. Ez vezethet az ateizmusig, vagy a saját vallásod kialakításáig, az utóbbiból alakulnak újabb és újabb feltevések, jelképek. Az igazságot ma már rettenetesen nehéz megtalálni, én sem tudom, a jelképeket mégis használom, mert ezek az én Sátánizmusom jelképei, igen, mindenkinek más hite van, aki Sátánistának vallja magát, mert ez nem csak egy vallás, hanem egy világszemlélet is.

Szóval most, hogy ezen túl jutottunk:


-Fordított kereszt - ez a legtöbb Sátánizmusban egy főbb jelkép, van amelyik elismeri, hogy csak a kereszténység jelképének fordítottja, és van, amelyik belemagyaráz olyan dolgokat, amiknek semmi közük sincs hozzá.

-Lefelé mutató penta - talán ez a legismertebb jelkép, ennek általában csúcsai jelölik az adott Sátánizmus 5 alapfeltételét, de van, amelyik a 4 alvilági urat szimbolizálja, az alján pedig az adott személyt, aki erőt kap tőlük. (a felfelé mutató penta Wicca/pogány jelkép)

-Baphomet - ezt a jelképet személy szerint nem ismerem el, de sokan igen, azt, hogy mit szimbolizál nem tudom, csak a kialakulásának történetét.

-Leviathan kereszt - rengeteg magyarázat van rá, nem érdemes sorolni sem.

Kevésbé ismertek:

Ankh, 3 ágú vasvilla, 6 ágú csillag, "Illuminati szem" :D mindent látó szem egyébként, Sátánista kereszt (sima kereszt, alján egy 3/4 körrel, Kelta kereszt, Kecske fej, Waffen-SS jelképe -.-, Anarchia jele, Szvasztika... és még sorolhatnám, jesszus mennyi mindent belemagyaráznak... :D

2016. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!