Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor olvasható a Bibliában...

Hányszor olvasható a Bibliában a "Jehova"isteni név, és hányszor a Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés
Saját érdeklődés, köszönöm!

2016. jún. 16. 15:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést ""személyes"érdeklődés céljából érdekel! :)
2016. jún. 16. 15:36
 2/12 anonim ***** válasza:
Jehpva egyszer sem, de a másikat nem számoltam még meg, de sokszor.
2016. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom az eredeti a releváns, ugye? Semmiféle átírt nem az szerintem, ráadásul mivel a jehova szó csak a 15.század után keletkezett, ezért a keletkezés utáni időszak sem az.

A jehova szó egyetlen egyszer sem szerepel sem az Ószövetségben, sem az Újszövetségben.

Jézus neve több mint hétszázszor.

2016. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Ja és mivel a négy betű is Jézust jelöli, ezért ez a szám durván ötezer.
2016. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak a teljesség kedvéért hozzátenném még: a héber ószövetségi iratokban szerepel a YHWH tetragrammaton, ami, ha jól emlékszem négy héber mássalhangzó - de a zsidók inkább "adonáj"-t (Úr, Uram) olvastak helyette, hogy ne vegyék hiába Istenük nevét. Így idővel, amikor aztán fordították a Bibliát, különböző fordítási és átírási verziók alakultak ki (így a Jahveh, Jehova, stb.), mert mivel a magánhangzók nem voltak odaírva, kérdéses a mai napig, hogy eredetileg hogy is ejtették ki Isten nevét. Több magyar vagy angol fordításban is (de a Septuagintában is / az Ószövetség görög fordítása) sok helyen "ÚR"-ként fordították, ahol az eredetiben ez a négybetűs név áll. Így aztán kicsit nehéz megmondani, hogy eredetileg hányszor is szerepel a tetragram az Ószövetségben.
2016. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

5-ös vagyok.

Csak még annyit, hogy ha a Jehova tanúi által forszírozott Jehova név emlegetése miatt tetted fel a kérdést, akkor a válaszom az, hogy nem a név a lényeges, hanem az Isten, Aki mögötte van :) És YHWH és Jézus Krisztus egyugyanazon Isten.

2016. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Írták, h eredeti nyelven a Jehova forma nem szerepel. Igazából a Jézus sem, mert ugyanúgy nem tudni hogyan ejtették.

Amugy az isteni név a YHWH, ami magyarul Jahve vagy Jehova, kb 7 ezerszer szerepel.

2016. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem a Jehova tanúi miatt tettem fel a kérdést, hanem csak szerettem volna tudni, hogy mi a különbség a két isteni név között.
2016. jún. 16. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

" Írták, h eredeti nyelven a Jehova forma nem szerepel. Igazából a Jézus sem, mert ugyanúgy nem tudni hogyan ejtették.

Amugy az isteni név a YHWH, ami magyarul Jahve vagy Jehova, kb 7 ezerszer szerepel."


Igen írták, hogy a forma szerepel, de a kitalált pogány, bálvány isten név sehol sem szerepel, a YHWH mögött álló név egyértelműen nem ismerhető, még a Jeshua angolra, Jesus, és a Magyar Jézus fordítás viszont gyakorlatilag teljesen tökéletes, és nem vitatható. Tipikus tanú félremagyarázás, ami hatalmas bűn, ezt minden tanú tudja is, viszont a szervezet borzalmas igája miatt, ezt soha nem fogják belátni, na jó ez nem teljesen igaz, hiszen már van volt elnökségi tag is, akinek azóta több tízezer volt tanút köszönhetünk, Isten munkálkodik :)

2016. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Jehova/Jahve a JHVH tetragramma elterjedtebb kiejtési formái. Ha az eredeti tetragrammatonra gondolsz, úgy tudom közel hétezerszer található meg, de csak az ószövetséi iratok között, illetve az Újszövetségben is négyszer megtalálható még a rövidebb (Jah) változata.


A Jézus név pedig 939-szer fordul elő a Bibliában.

2016. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!