Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Alapvetően zsidó étterembe...

Alapvetően zsidó étterembe mehetnek arab muszlimok, vagy nem fogadják szívesen? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Arab ismerősök jönnek Budapestre, és ők nem esznek sima húst, csak ami halal (szóval a zsidó kóser is rendben van), viszont én ilyen helyeket nem ismerek, csak Zsidó éttermeket, mint Spinóza, Hanna.

Ezeken a helyeken érhetné őket attrocitás? Egyiknek felesége is jön, gondolom rajta kendő lesz.


2016. jún. 17. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
alapvetően nem érdekli a vallásuk a betérőknek az étteremnek
2016. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%

Nem az a kérdés hogy fogadják-e őket, mert egy étterem tulajdonos mindenféle embert fogad nap mint nap, a profit fontosabb, pláne, hogy az ilyen helyeken nem hinném, hogy a valláshoz lenne kötve az, hogy melyik szakácsot-pincért veszik föl.

Az már más kérdés, hogy muszlimokat irtál. Ha még önmagában arab lenne, azt mondom oké, mivel az csak a megjelenésben van jelen, de az, hogy muszlimok, az már lehet gond számukra, hogy milyen sz*r helyre viszed már őket. Használd a google-t, keress olyan helyeket amelyek nincsenek népcsoporthoz vagy valláshoz kötve.

Amit én talán tanácsolnék az a Trófea lenne, biztos ismered :)

R

2016. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire veszik komolyan a halal-t. Ha csak annyira, hogy nem esznek disznóhúst, akkor bárhová viheted őket, legfeljebb nem disznót rendelnek.


Viszont ha nagyon komolyan veszik, akkor a kóser sem lesz jó. Akkor olyan étterem kell, ahol speciálisan halal-t szolgálnak fel. Azaz a húsállatot csak muszlim vághatja le, a megfelelő imák kíséretében, stb.

2016. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Én tavaly zsidóként (2015/5775) láttam egy muszlim nőt (fejkendőbe) a Judafesten (zsidó rendezvény). Semmi sem volt.


Szóval nyugodtan mehetnek. Mégis mi érhetné őket? De szerintem naplemente előtt ne vidd őket étterembe (ugyanis most -2016/5776- van ramadán).


Üdv!

2016. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az étteremmel van probléma, hanem a vendégeiddel. Elmennének-e egyáltalán zsidó étterembe? Ha igen, nincs gond. A ramadant viszont vedd figyelembe! Ezeket erdemes lenne a vendéreidtől előtte megkérdezni!
2016. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor utaznak, akkor nem kell böjtölniük a muszlimoknak.

Elvileg nekik nincs bajuk a zsidókkal, mivel izraeliekkel is dolgoznak.

A halalnál meg ugye az a lényeg, hogy rendesen ki van véreztetve az állat, mint a kósernél is, így tökéletesen megfelel.

2016. jún. 17. 23:00
 7/9 anonim ***** válasza:

"A halalnál meg ugye az a lényeg, hogy rendesen ki van véreztetve az állat, mint a kósernél is, így tökéletesen megfelel."


Nem. Mint ahogy írtam fentebb, muszlim mészárosnak kell levágni, rituális értelemben tiszta állapotban, bizonyos imákat elmondva. Ha egy húsárun rajta van a tanúsítvány, hogy "halal", akkor az azt jelenti, hogy mindez így történt.


Ha viszont nem így lett az állat levágva, akkor bárhogy ki lehet véreztetve, attól még nem "halal". Minden állatot kivéreztetnek vágáskor, mégsem "halal" az a marhahús vagy bárányhús, amit a hentesnél veszel.


Megint más kérdés, hogy a halaltól is el lehet tekinteni bizonyos szituációkban, illetve vannak, akik eleve lazábban veszik a vallási előírásokat.

2016. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, egy sima hentes nem vérezteti ki annyira az állatot mint egy muszlim vagy zsidó hentes. Szóval ha kóser, az még nem halal persze, de jobb mint a sima. De igazad van.


Plusz én már olyat is hallottam hogy étteremben sajt rudacskába disznózsírt raknak, aztán megnéztem a receptet, és tényleg disznózsírral is lehet csinálni :O vagy egyes helyeken a lángost még mindig disznózsírban sütik ki. Szerencsére ezek egy zsidó étteremben nem fordulhatnak elő.

2016. jún. 18. 00:20
 9/9 anonim ***** válasza:

"egy sima hentes nem vérezteti ki annyira az állatot mint egy muszlim vagy zsidó hentes"


Ugyanúgy kivéreztetik, sőt, nagyüzemi vágásnál még jobban is, mint rituális vágásnál. Nem csak a torkát vágják el, de a teljes fejet levágják, miközben a test a hátsó végtagjain lóg. Még ha akarnának, sem tudnának vért benne hagyni :)


A disznózsír valóban necces, oda kell rá figyelni. Bár amióta aránytalanul drága lett, azóta szívesen helyettesítik étolajjal.

2016. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!