Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen keresztény hagyományok...

Milyen keresztény hagyományok vannak?

Figyelt kérdés

Természetesen egy alap hagyományt ismerek, a Biblia használata mint szentírás.


+ Vannak olyan hagyományok amik eltűntek?



2016. jún. 18. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felekezettől függő. Az apostoli folytonosságú egyházak ragaszkodnak az apostoli hagyomány megtartásához, a protestáns felekezetek viszont szándékosan elvetik azt.


Ez most durván leegyszerűsítve, mert a számos protestáns egyháznál ez számtalan különböző módon realizálódik. Anglikánok, lutheránusok azért sok mindent mégis megtartottak az apostoli hagyományból. De például baptisták, adventisták, pünkösdisták meg számos saját hagyományt vezettek be az apostoli hagyomány helyett.

2016. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ez felekezettől is függ, de népcsoporttól is, mert a kereszténység egy interkulturális vallás, és még az adott felekezeten belül is rendkívül sokszínű lehet, pl egy afrikai katolikus szertartás vidám és táncos és stb stb, olyan igazán afrikai, európában ellenben a magamsművészetet hozza be, kimért, stb stb, olyan "európai"


egyes neoprotestáns felkezetek úgy vélik ezek a helyi szokások, amik az adott kultúrából adódnak "beszennyezik" a kereszténységet, ezért igyekeznek elvetni ezeket, de közben ne mveszik észre, hogy ők gyakran az emberikai marketing kultúrától "szennyeződnek be"

2016. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sonka evés húsvétkor?
2016. jún. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok vallásos, de úgy tapasztalom, hogy az asztali áldás szinte teljesen feledésbe merült.
2016. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 timtam ***** válasza:

Sonka evés húsvétkor?


Kérlek szépen te a böjtről beszélsz. a böjtnek pedig szimbolikus a jelentősége nem kötelezhető senkire sem. Gondolod hogy a katolikus papok is mind betartják a böjtöt?

Nos akkor elárulom neked hogy elenyésző százalékuk csak hát a külsőségek a hagyományok mára inkább már csak reklámmá degradállódtak én is ettem már húst böjt idején és katolikusnak kereszteltek és bár mindegy mi miatt de teljesen kiábrándultam a róm.kat.vallásból mert sok a csiricsáré és semmiről sem szóll.

2017. márc. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 timtam ***** válasza:
keresztény hagyományokat a Bibliában is találsz.
2017. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!