Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szakdolgozatom kutatásához...

Szakdolgozatom kutatásához szeretnék ötleteket kérni. A témám hazánk ünnepeihez (keresztény) kapcsolódó gasztronómia hagyományok. Azt szeretném kutatni, hogy mennyire fontos a mai emberek számára a hagyományok megőrzése? (gasztronómiai fronton is)

Figyelt kérdés
Pl.Ön számára fontos a hagyományok ápolása? Irjon 3 karácsonyi ételet? stbstb..Tudnátok nekem még ötleteket irni,hogy mit lehetne kérdezni?
2015. febr. 21. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Rosszul kezdted el.

Alapból úgy kéne kezdeni, hogy megcsinálsz egy online kitölthető űrlapot. Ott nem arra kéred a válaszadókat, hogy írjanak hanem te adsz minnél több opciót. Úgy többen töltik ki.


1.) Melyik étel szerepel biztosan ott az ön asztalán?

-karácsony

-húsvét

-stb.

ezt mindet szétszeded és adsz opciót és egyéb helyet is ha érdekli az űrlap és írhat nyugodtan saját házi szokásokat..


2. Mindig ugyanaz?

3. Hétköznap milyen gyakran főzi ezeket az ételeket?

4. Azután kérdezel a hagyományokról és kombinálsz


2-3 óra alatt megvan egy pofás űrlap amit elég fb-on szétküldeni, ide kirakni és 1-2 napon belül már megvan az anyag.

2015. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2015. febr. 21. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehhez persze hozzátartozik, hogy előtte opció nélkül kérdezel, hogy ha lehet minden lehetséges hagyományos karácsonyi kaja felkerüljön a listába, és ne maradjon ki valami csak azért mert ti nem főzitek.


Meg lehet kérdezni hogy a hagyományos ételek mellett kísérleteznek-e valami újjal is (nálunk pl anyukám mindig ugyanazt süti, én pedig kísérletezek, így mindig van valami megszokott és valami új is).

2015. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyományos magyar karácsonyi ételek:

- töltött káposzta

- halászlé, sült hal

- disznótoros

- pulyka-sült egészben

- beigli: mákos, diós

- sós pogácsa, töpörtős pogácsa

2015. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagymamám azt mesélte (93 éves), az ő korában nem volt pulyka és hal a hagyomány, hanem kacsa. Meg karácsony előtt a disznóölés. Én se sütök pulykát. Sok mindent megtanultam tőle, bejglit is.
2015. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!