Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hagyományok...

A keresztény hagyományok szerint most mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Pár éve megtámadtak ( egy idegen megkéselt ), súlyos sérüléseket szenvedtem.

Mára teljesen túl tettem magam rajta: nincs fizikai fájdalom és mentálisan is tovább léptem.

De meg kéne bocsátanom? "Szeresd felebarátodat", illetve "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" és a többi.

Mit kéne tennem most a keresztény szokások / hagyományok / tanítások szerint?


2016. márc. 31. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
ha bocsánatot kér tőled az illető, és ténylegesen megbánta, nem csak eljátsza mint a kisikolás hülyegyerek akire ráparancsol az anyja, az meg odaveti, hogy "bocs" akkor bocsáss meg
2016. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"atyám bocsásd meg nekik mert nem tudják mit cselekszenek"

mondta Jézus a kereszten az őt kivégzőkről

2016. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem igazán érdemli meg, mert gonoszságból tette, de ha nem bocsátasz meg neki a gyűlölet ki fog hatni az egész életedre. Mindenképp bocsáss meg neki, még ha rendkívül nehéz is.
2016. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csakis magad miatt bocsáss meg neki. Hogy neked jobb legyen és ne uralkodjon tovább az életeden.
2016. ápr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Jézus mit tenne?


Tedd Te is.

(Máté 5:43–48) 43 Hallottátok, hogy megmondatott: »Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.« 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is. 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? Nemde az adószedők is ugyanezt teszik? 47 És ha csak a testvéreiteket üdvözlitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde ugyanezt teszik a nemzetekből valók is? 48 Ezért hát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti égi Atyátok tökéletes.


(Máté 18:21, 22) 21 Akkor Péter odament, és ezt kérdezte tőle: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még hétszer is?” 22 Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.


a következő példázat, jó szemléltetés:


(Máté 18:23–35) 23 Ezért az egek királysága egy emberhez, egy királyhoz hasonlítható, aki számadást akart tartani rabszolgáival. 24 Amikor hozzáfogott a számadáshoz, behoztak egy embert, aki tízezer talentummal [= 60 000 000 dénárral] tartozott neki. 25 Mivel azonban nem volt miből visszafizetnie, az ura megparancsolta, hogy adják el őt, a feleségét, a gyermekeit meg mindenét, és fizessenek. 26 A rabszolga ezért leborult, hódolni kezdett neki, és ezt mondta: »Légy türelmes hozzám, és mindent visszafizetek neked.« 27 A rabszolga ura megszánta őt, eleresztette, és elengedte adósságát. 28 Kiment pedig az a rabszolga, és összetalálkozott az egyik rabszolgatársával, aki száz dénárral tartozott neki, és megragadva azt, fojtogatni kezdte, és ezt mondta: »Fizesd vissza, amivel tartozol!« 29 Rabszolgatársa ezért leborult, és kérlelni kezdte, ezt mondva: »Légy türelmes hozzám, és visszafizetem neked.« 30 Ő azonban nem akarta, hanem elment, börtönbe vettette őt, míg vissza nem fizeti a tartozását. 31 Amikor azért a rabszolgatársai látták a történteket, nagyon bánatosak lettek, és mentek, feltárták uruknak mindazt, ami történt. 32 Akkor hívatta őt az ura, és így szólt hozzá: »Gonosz rabszolga, én azt az egész adósságot elengedtem neked, amikor kérleltél. 33 Hát neked nem kellett volna irgalmaznod rabszolgatársadnak, ahogy én is irgalmaztam neked?« 34 Azzal az ura haragra gerjedve átadta őt a börtönőröknek, míg vissza nem fizeti minden tartozását. 35 Hasonlóképpen fog bánni az én égi Atyám is veletek, ha ki-ki közületek meg nem bocsát szívéből a testvérének.”


A szereplőket helyettesítsd be.

A király a Teremtő Isten, az adósa Te vagy, a szolgatársad pedig az aki bűnt követett el ellened.


mi emberek sokkal nagyobb hibákat követünk el Isten ellen mint egymás ellen.s ha a teremtő elengedi nekünk akkor egymásnak mennyivel inkább.

2016. ápr. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, azért volna szükség a megbocsájtásra hogy benned ne maradjon harag. Elsősorban magunknak van szükségünk arra hogy másnak meg tudjunk bocsájtani és nem annak aki vét ellenünk (persze neki is ha kéri).

Imában kérd Istent, hogy tiszta szívből meg tudj bocsájtani, mert ez nagyon nehéz dolog.

2016. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bödő válasza:

A szokások és a hagyomány helyett a tanítást emelném ki, mint követendő vezérelvet. Mások is hivatkoztak rá, én is fontosnak tartom, hogy az ellenünk elkövetett gonoszságokat meg kell bocsátani, mert ez olyan, mint egy tartozás, amit az elkövetővel nem lehet elrendezni, csak a "szemet szemért" módszerrel, de ennek nincs emberi mértékkel mérhető pontos aránya, tehát a bosszú sorozata csak tönkretesz mindenkit. Ez áll Jézus bátorítása mögött is.


Számodra az a kérdés, hogy hiszel-e abban, hogy a bosszút Isten felvállalja helyetted, és ha átengeded ezt neki, azaz magad lemondasz a saját kút fejedből jövő megoldásokról, akkor minden bizonnyal számodra elrendezettnek tekintheted az ügyet. Isten bölcsen elrendezi ezeket a dolgokat nélkülünk is.


De ez csupán az érem egyik oldala. Mi van, ha újra összetalálkoztok? Ha a megbocsátás a tartozás elengedése, akkor fogsz-e újra kölcsönt adni, vagy hagyod-e elvenni az értékeidet? Változott-e az illető hozzáállása, késznek mutatkozik-e a bűnbánatra, vagy ugyanott tart most is? Bölcs dolog lehet ennek is utána járni, de ehhez jó ha van olyan segítség a környezetedben, akiben megbízol. Ez sokszor nehezebb kérdés, mint a megbocsátás. Ez sem megy könnyen a mindenek felett álló Istenben való feltétlen hit nélkül.

2016. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!