Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanitja-e azt a Biblia, hogy...

Tanitja-e azt a Biblia, hogy az állitolagos"háromság"tagjai istenek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 19. 18:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy istenek. Isten van.
2016. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Még mindig az tanítja, hogy a Szentháromság az egy Isten.

Ha holnap is megkérdezed, holnap is ez lesz a válasz.

2016. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

"Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában,

mennynek és földnek teremtőjében.

És a Jézus Krisztusban,

Ő egyszülött Fiában, mi Urunkban;


(Jn 1:3)"Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett."



-ki fogantaték Szentlélektől,

születék Szűz Máriától,

szenvede Poncius Pilátus alatt,

megfeszítteték, meghala és eltemetteték;

szálla alá poklokra;

harmadnapon halottaiból feltámada,

felméne mennyekbe:

ül a mindenható Atya Istennek jobbján;

onnan lészen eljövendő ítélni eleveneket és holtakat.


(1Pét 3:22) "A ki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; a kinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők."


Hiszek Szentlélekben.

Hiszek egy közönséges keresztyén anyaszentegyházat; hiszem a szentek egyességét, bűneinknek bocsánatát, testünknek feltámadását és az örök életet. Ámen.


(2Kor 13:13) Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.


Kedves kérdező ez a Szentháromság!

Nem "istenek" hanem EGY Isten!

Nincs ragozás,nincs matematika,nincs kimagyarázás hanem Egy Isten van;

-az Atya a Fiú és a Szentlélek közössége Egy Isten!


Üdv;

Matyi

2016. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

3-as Ez egy ujkeletü Katolikus ima,nemtudom mit akarsz bizonyitani vele.

A háromságot az oszövetsègből bizonyisd be mert Jèzus sem törölte el,hanem betöltötte.

Jèzus ha hitte volna a háromságot alkalmazta volna a tanitásában.De Ő mindhármat külön emlegette tulajdonságai szerint.

Hogy jön ki Isten Máriát megtermèkenyiti a szelleme által ès mindjárt a született Fiu ès az atya szelleme egyenlők Istennel,sőt egy istent kèpeznek.Te egyenlő vagy az apáddal,ha igen akkor az a család siralmas mert a fiu elveszi az apának a szerepèt ès a családban kèt vagy három kormányos autová válik.

Olyan dolgot akarsz megmagyarázni Isten Szavábol ami a bibliát ,Jèzu szavai ellen magyarázza ès ez rossz azoknak akik elhiszik ès teljesedne Jèzus szavai a Mátè.24:24."Mert hamis Krisztusok ès hamis profèták támadnak,ès nagy jeleket meg csodákat tesznek,hogy fèlrevezessèk,ha lehet,mèg a választottakat is.

A szentháromságot az akkori ès a mai Zsidoktol hallotad?

Jèzus szavábol hallotad?:Atya Isten,Fiu Isten,Szentlèlek Isten.Nem baj ha hiszed az a te dolgod de ne vádold Istent ès Jèzust olyannal amit ők nem helyeselnek,nem mondanak ès nem tesznek.Mert ha nem mondasz igazat rolluk hamisan vádolod,ez ismèt a te dolgod, tiszteletben tartom az egyèni hitedet de ne vezesd fèlre a tisztelt forumot.

2016. jún. 19. 21:00
 5/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! :D


"ujkeletü katolikus ima"? sajnálom de úgy látom nem vagy tisztában a Hiszekeggyel.

Kérlek nézz utána egy kicsit az Apostoli hitvallásnak és akkor beszélhetünk erről.


-Érdekes, hogy pont ma írtam egy választ ezzel kapcsolatban az egyik hasonló kérdésnél;


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Olvasd el légyszíves mert nem akarom mégegyszer újra leírni ugyan azt.


Matyi

2016. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Na és akkor most hadd tisztázzunk néhány dolgot.


A Szentháromságról beszélő és követő zsidókról természetesen hallottam.

Úgy tűnik, hogy neked az még új, hogy voltak és vannak Messiás hívő zsidók.

De akkor mától tudod ezt is, és ezek a zsidók bizony hisznek is a Szentháromságban.

De gondolom nem azért tetted fel a kérdést, hogy a zsidókról beszélgessünk hanem azért mert téged nyugtalanít valamiért a Szentháromság.


-Atya Isten? Persze ott van a Bibliában!

-Fiú Isten? Hogyne az is ott van a Bibliában!

-Szentlélek Isten? Úgyszintén megtalálható a Bibliában!


Hogy te ezt nem akarod elfogadni arról én igazán nem tehetek de megkérlek ne vádaskodj!

Mutasd meg nekem azt a szövegemet ahol megvádoltam Istent vagy Jézust!


-És Tisztelt fórum nagyon kérlek benneteket, hogy ha van valaki köztetek aki úgy érzi, hogy valaha is valótlant írtam , vagy van valaki itt a fórumon akit sunyiba félre vezettem álljon ki és Jézus szavaival élve "vesse rám az első követ"! Mert egy ilyen hazudozó becstelen Isten káromló embernek mint én semmi keresni valója nincs itt, hogy űzze tovább a hazudozós mesterkedéseit.

Köszönöm!


-Máma már a második ilyen alaptalan vádaskodás érte személyemet.

Ok nélkül ez nem szokott meg történni...


Sajnálom, és bocsánatot is kérek azoktól akiket esetleg megsértettem!


Matyi

2016. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

igen tanítja, pontosaban azok az emberek akik írták a bibliát, találkoztak Jézussal stb stb tanították, ez kimutatható történelmileg, az első olyan keresztény aki szrint a háromság téves a 300-as években tűnt fel, de még ő is valami nagyon hasonlót gondolt


tehát amennyiben akik leírták a bibliai részeket tanították a szentháromságot "a biblia" is kell tanítsa nem?


a teologiai okfejtést bibliaidézetekkel pedig megkapod mástól, ha pedig egy jól rendszerezett de azért rövid összefoglalót akarsz akkor szerezd meg valahogy ezt:


[link]

2016. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
7#.Csak egyhelyet idézz ahol a biblia irja a szentháromságot ha nemszeretnél hamis tanu maradni.Szeretném látni magát a szot a bibliában "szentháromság".
2016. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%
Matyi kérlek idézd azt a biblia verset ahol irja:Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Isten mert a Károliba nincs.
2016. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Komolyan egy 200 év alatt, számtalanszor megbuktatott, az Adventistáktól is kiszakadt, saját Bibliát készítő gyülekezet hívei akarják megmagyarázni a közvetlen Krisztus, és tanítványaihoz visszavezethető Egyháznak, hogy mi a frankó? Ezt most ugye nem gondoljátok komolyan, a Jehova Tanúk azt hiszik, hogy a Biblia lepottyant magától, konyhakészen a sivatagba, és az első még a Jehova nevet sem ismerő, de bölcs és értelmes rabszolga elkezdte hirdetni a csodás királyságot? Szóval a Szentháromságot szó szerint olvasni akaró Tanúktól kérném, szó szerint mutassátok meg, hol van leírva a Jehova név, szó szerint, vagy legalábbis tökéletesen visszavezethető és minden kétséget kizáró alakban a korai írásokban. Ugye tudjátok miért emeltem ki, hogy legalább tökéletesen visszavezethető, mert a megvezetett vezetőitek, Krisztus nevével magyarázzák nektek a pogány bálvány isten név használatát, csak egy a gond, a Jeshua név tökéletesen levezethető Angolra, Magyarra, és bármely más nyelvre, úgy, hogy annak valódiságán nem esik csorba, de amúgy én elég sűrűn használom a Jeshuát is tehát, még ebbe sem lehet belekötni, viszont szeretném látni, hogy hol van leírva a Jehova név, pontosan ebben az alakban, hiszen ha már a szószerintiségen ki vagyunk akadva, akkor ebből sem adhatunk le. Továbbiakban érdekelne, hogy Jézus mikor mondta a tanítványainak, hogy az anyagcserét követő, salakanyag távozása után, ki kell törölni a fenekünket, hiszen az sincs benne a Bibliában szó szerint, és valljuk be borzalmas következményei lennének, ha nem törölnénk ki a fenekünket, de engem azért még itt sok más dolog is érdekelne, hol írja a Biblia szó szerint, hogy egy kinevezett vezető testület fogja vezetni Krisztus után 1800+ évvel a valódi és igaz gyülekezetet természetesen szó szerint, hiszen erről szól most a téma, valamint engem még az is érdekelne, hogy a Bibliában szó szerint hol van az leírva, hogy kényünk és kedvünk szerint válogathatunk a pogány elfogadható, és a pogány nem elfogadható elemek között, valamit ami a legfontosabb, hol írja a Biblia szó szerint azt, hogy földi életre támadhatnak fel az emberek, és nem a föld és a menny egyesülésének helyére, de természetesen mivel szó szerint kell most választ adnunk mindenre, és sajnos a Szentháromság nem található meg szó szerint a Bibliában akkor úgy illik, ezeket is látni akarjuk szó szerint, vagy ha nem, akkor jó komédiához illően, minden keresztény gyülekezetet fel kell oszlatni, mert senkinél sincs az igazság. Egyetértesz velem? Nyugi tudom a választ, szóval lássuk a szó szerint válaszokat a Bibliából........
2016. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!