Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt rajtam kívül kiközösít...

Van itt rajtam kívül kiközösített (Jehova Tanúi közül) vagy olyan aki elkülönült?

Figyelt kérdés
Tavaly különültem ilyenkor "adtam fel fejben". Már nem bírtam idegileg a nyomást. Beleszülettem a dologba. Jó lenne beszélni hasonló helyzetben levőkkel. Nektek is hiányzik a családotok,veletek sem tartja közülük a kapcsolatot? Köszönöm előre ,akár privátban. :)

2016. jún. 20. 21:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

*veletek sem tartja kozuluk senki a kapcsolatot?*

*akar privatban is*

2016. jún. 20. 21:24
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

szia, én nem vagyok jehova tanúi, de mivel nem érkezett válazs neked, gondoltam szólok, ezen az oldalon csak aktív tanúk vannak,sőt teljesen felforgatják az egészet, mert a kérdéstől függetlenül elkezdenek mindenki mást szidni, meg a saját propagandájukat tolni


ritkán bukkan fel olyan volt-tanú aki még nem valamilyen keresztény közösség "beágyazott tagja"


Viszont had nyugtassalak meg nem vagy egyedül, a szekta rengeteg embertől vette el a családját a barátait, sők sokaktól az ép elméjét is. Nekem volt egy barátnőm 19-20 éves koromban, szegényt elkergették a szülei mert nem engedelmeskedett a véneknek, erre azok kiközösítették, és a nagyszüleinél lakott, akik nem tanúk. Természetes hogy hiányoznak a többiek. De ne keseredj el sokan ki tudtak jönni, olyanok is akik bele születtek ,van aki könyveket is írt, nehéz út de megéri. Isten segítsen, hogy sikerüljön :)

2016. jún. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


-Igen én is láttam a kérdést, de nem akartam írni , mert egyrészt nem vagyok tanú, másrészt meg nem is voltam tanú és így ebből a szemszögből nézve azt az érzést ami most benned kavarog nem ismerem.

Minden esetre gratulálni szeretnék a #2 válaszolónak a válaszáért, mert valahogy így néz ki egy őszinte, felebaráti szeretetből fakadó üzenet. :) A Jehova Tanúi példát vehetnek persze tisztelet a kivétel.

-Én is csak azt tudom mondani kedves kérdező, hogy ne add fel bízz az Úrban!-neked kellene tudni a legjobban, hogy az Úr az övéit nem hagyja. Az a folyamat ami most elkezdődött az egy "életmentő akció" és örülj neki, hogy a kezét nyújtotta érted és nem hagyta, hogy a hullámok összecsapjanak a fejed fölött.

-Tudod egy embert amikor kimentenek a vízből megpróbálják életre kelteni, és veled is most ugyan ez történik de semmi ebben a földi életünkben nem végleges.

-Én nagyon drukkolok, hogy felfedezhesd újra Istennek azt a csodálatos ajándékát amit úgy hívunk, hogy kegyelem amit te eddig nem ismertél mert keményen meg kellett dolgoznod, hogy önerőből kapj egy kis ki nem érdemelt kedvességet mint egy rabszolga.

-Ha beszélgetni szeretnél nyugodtan írj és segítünk amiben csak tudunk, de neked kell talpra állnod!

És még egy utolsó tanács, fordulj Jézus Krisztus felé és szólítsd meg bátran, tudom, hogy eddig nem volt közvetlen kapcsolatod vele mert ezt megtiltották neked de most itt az ideje, hogy változtass ezen és tedd meg az első lépést feléje és meglátod, hogy a többit majd megteszi Ő feléd. :)


Az Úr Áldjon meg, adjon erőt, kitartást, és nem utolsó sorban, bátorságot!


Sok szeretettel;

Matyi

2016. jún. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszaitokat:)
2016. jún. 21. 10:00
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

#2 #3


Ez a kérdés most valóban a JT-re vonatkozik, úgyhogy ebből a szempontból jogos amit írtok. De ti is úgy fogalmaztok, mintha mindez csak a JT-re lenne igaz.


Pedig legalább másik három szekta tagjai kommentelnek itt rendszeresen, amely szektákról pontosan ugyanez elmondható. Ismerek közelről családokat, melyek életét ez a másik három szekta keseríti meg, és ezek a szekták ugyanolyan butaságokat szoktak írni, mit a JT. De nekik valahogy senki nem szólogat be, sem ti, sem mások.


Miért? Honnan ered ez a kettős mérce?

(A kérdésem nem csak kettőtöknek szól.)

2016. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

oszinten megmondom en csak arrol tudok irni amit ateltem,lehet hogy amiatt hogy a szuleimtol JT neveltetest kaptam nem tudom masik ilyen vallasrol. de oszinten mondom egyutterzek mindenkivel aki ilyen helyzetben van. a napokban lesz egy eve hogy megcsak a kishugomrol sem tudok semmit,hogy zarta az evet,hogy van,hogy nez ki. :(

megis kozben azt erzem ha visszamennek visszakapnam a csaladom a regi barataim,es talan ujra kezdhetnek mindent. viszont akkor az uj csaladomnak az uj eletemnek amit felepitettem egyedul az egy ev alatt,semmi haszna nem lenne. :(

2016. jún. 21. 10:47
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Elnézésedet kérem #5! :)


De itt egy elkülönült Jehova Tanúja kiírt egy kérdést,mond meg, hogy most mit írhattam volna mást de őszintén!? :)

Kezdtem volna el itt hosszú sorokban blamálni a vallásokat és fényezni az enyémet, az szerinted jobb lett volna?

Egyébként meg nem tudom, hogy melyek azok a másik két "szekta" akik úgyszintén ilyen szigorúan veszik az elkülönülteket meg a kiközösítetteket, hogy még köszönni sem köszönhetnek a hittestvérüknek, és ezt komolyan mondom, hogy nem tudom.


-De mind1 is mert én csak azt írtam amit érzek , nem hiszem, hogy valami rosszat irtunk volna de ha mégis akkor a magam nevében bocsánatot szeretnék kérni azoktól akiket esetleg megsértettem a válaszommal!

Nem értem én ezt a "kettős mércét" de ugyan olyan szigorúan ítélem el a saját vallásom hibáit ha okot adna rá mint bármelyik másikat;-és ezt is a legnagyobb őszinteséggel írom!

2016. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

en koszonom hogy oszintek vagytok,es tudom hogy mindenkinek megvan a maga velemenye,ezert is tettem fel a kerdest.

ma is tanultam valamit,talan nem csak engem akartak toronyba zarni es nem csak engem zavartak el otthonrol,mert egy 'vilagi' fiut valasztottam paromul.

2016. jún. 21. 11:07
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Én csak egy szektát ismerek az őrtorony imádókon kívül, ami hazugságot tanít, ami a törvénykezés nagymestere, bár közel sem ilyen pusztító, mint a jehovista. És ha elkapok tőlük olyan mondatot, amit a Biblia cáfolta, akkor odaírom. Ha felmerül bennem egy kérdés, amikor a tanításuk ellentmondó a Bibliával, akkor kiírom kérdésbe, nyugodtan használd a keresőt. De ők nem ilyen agresszívek, mint a jehovista tanoncok és az évtizedek óta be(le)keményedett kőszívűek társasága.
2016. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Igaz, okoztak az életembe tragédiát, de az nem csak a tanításuk miatt történt, hanem az ember szabad akarata miatt is. De remélem ők is szabadok lesznek egyszer.
2016. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!