Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatikus "dicsőítés"?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Karizmatikus "dicsőítés"?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez az Úrnak Szent?


https://www.youtube.com/watch?v=54L7uyyPcjA&list=PLt2E4mbFY6..


Hová tűntek a gazdag zsoltárok, tele alázattal, és mondanivalóval? Gazdag, kifinomult, magasztos nyelvezettel?


"A kegyelem árad, és árad, és árad.

A kegyelem árad, mint az eső.

A kegyelem árad, és árad mindenhol.


Jézus Te benned bízom, Jézus, irgalmad kísér!

Jézus, Veled táncolok örökké! "


Kontra:


"145 (144). ZSOLTÁR. ISTEN URALMA

1(Dicsőítő ének – Dávidtól.) Dicsőítelek téged, Istenem, Királyom, nevedet mindörökké áldom!

2Mindennap dicsérlek téged, nevedet örökké magasztalom.

3Nagy az Úr és dicséretre méltó, nagysága mérhetetlen.

4Nemzedék nemzedéknek hirdeti művedet, hatalmas tetteidet elbeszélik.

5Dicsőséged fönség és fényesség, és én csodatetteidről énekelek.

6Ők félelmes tetteid erejét beszélik, én meg nagyságodat hirdetem.

7Megemlékeznek végtelen jóságodról, és ujjonganak igazságosságodon.

8Az Úr irgalmas és jóságos, megfontolt a haragban, és bőséges nála a kegyelem.

9Az Úr jóságos mindenkihez, telve irgalommal minden iránt, amit alkotott.

10Dicsérjen téged, Uram, minden alkotásod, és híveid dicsőítsenek!

11Beszéljenek országod fényéről, és énekeljenek mindenhatóságodról,

12hirdessék az emberek hatalmas tetteidet és királyságodnak ragyogó fönségét!

13Királyságod örök királyság, uralmad tart minden nemzedéken át. Az Úr hűséges minden szavában, és jóságos minden művében.

14Az Úr fenntartja a botladozót, és fölemeli, akit megaláztak.

15Minden szem terád vár, te adsz nekik ételt a kellő időben;

16megnyitod a kezed, és minden élőt betöltesz javaiddal.

17Igazságos az Úr minden útján, és jóságos minden művében.

18Közel az Úr mindenkihez, aki hozzá kiált, mindenkihez, aki tiszta szívből hívja.

19Akik félik, azoknak teljesíti kívánságát, meghallgatja kérésüket és megmenti őket.

20Megőriz az Úr mindenkit, aki szereti, de a gonoszokat megsemmisíti.

21Szám hirdeti az Úr dicséretét. Minden test áldja szent nevét mindörökkön örökké!"


Hogy történhetett ez?



2016. jún. 24. 01:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
hát ide nem járnak gangsták, az biztos...
2016. jún. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Ha ez tetszett Istennek, akkor a videó miért is nem?

  2Sám 6:14 Dávid pedig teljes erejéből táncol vala az Úr előtt, és gyolcs efódot övedzett magára Dávid.


Szerinted Dávid, akit az Úr nagyon is kedvelt, nem tudta volna, hogy csakis halk és ájtatos zsoltárokat szabad csak énekelni, miközben pont ő volt az, aki a legtöbb zsoltárt szerezte?

2016. jún. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
43%
Én voltam egyszer ilyen dicsőítő esten, és tényleg úgy éreztem, hogy Isten ott jelen van. Teljesen más a légkör, mint egy sima, gregorián misén. Változnak az idők, változnak az imádkozási stílusok, nincs ezzel semmi baj, sőt, kifejezetten pozitívnak tartom. :)
2016. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Ennek sokkal több köze van a Biblia Istenéhez, mint az élettelen, depressziós éneklésnek, bármilyen cizellált szöveget is énekelnek. Ha elolvasod, hogy Dávid király hogyan kísérte az úton a Szövetség Ládáját, amin ténylegesen rajta volt Isten dicsősége, akkor elmondható, hogy a videóban szereplő emberek erősen visszafogták magukat, és van még hova fejlődniük, de jó úton járnak, és jó nézni őket. Azok azonban, akik kritikus szemmel, rosszallóan méregetik őket azoknak az útján járnak, akiknek azt válaszolta Jézus a felvetésükre, "hogyha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani" (Lk 19,40) Ha nem vigyáznak a kritikusok a nyelvükre és a szívükre, úgy járhatnak, mint Mikál, aki miután megvetette Dávidot, többé nem tudott gyereket szülni, pedig már korábban születtek gyermekei. A gyermektelenség nem áldás. Egyházi kontextusban ez azzal analóg, amikor egy adott közösségben leáll az ébredés, és onnantól fogva már csak a dicső múltról, de sötét jövőről beszélnek, mert újak nem jönnek, nincsenek megtérések, csak öregedik, és morzsolódik a tagság.
2016. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%

Az ószövetségi időkben sem volt minden istentisztelet zenés-táncos istentisztelet, csak a Frigyláda körmenetei voltak azok, amire évente csak néhány alkalommal került sor.


A zsoltárok többségét elmélyülten énekelték és nem táncoltak rá. Pontosan tudjuk, hogy melyik az a néhány zsoltár, amire táncoltak az adott ünnepeken.


A Frigyláda eltűnésével és a körmenetek megszűnésével megszűnt a táncolás is. Sem a második templom szertartásain, sem a zsinagógai istentiszteleteken nem táncolt sem a zsidóság, és később a kereszténység sem.


Jézus Krisztusról nem jegyezték fel, hogy egyszer is tancolt volna életében, imádkozáskor pedig volt, hogy arcra is borult (Mt 28,39). Őbenne volt alázat.

2016. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%

Amikor mi énekeljük ezt a dalt, akkor mindenki tele torokból dicsőít vele. :) Lenne ám ott megbotránkozás a törvénykezők részéről. :))))

Feltett kézzel, örömkönnyekkel a szemben, nagyon jó. :)

2016. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
14%

# 6


"Feltett kézzel, örömkönnyekkel a szemben, nagyon jó. :)"


Pontosan úgy mint a Volt-fesztiválon. Biztos is, hogy jó :)))

2016. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
A Volt fesztiválon nem Isten van a középpontban, nem neki énekelnek, hanem maguknak. Én Istennek éneklek. Ha te ezt nem ismered, és neked abból, amit leírtam csak a Volt fesztivál jut eszedbe, ahol én még sosem jártam, akkor pótold be a hiányt.
2016. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Pedig a Volt fesztivál és e között kicsiny a különbség.. Attól hogy te azt gondolod, hogy Istennek énekelitek ezeket a kis dalocskákat, az még koránt sem biztos hogy őt "érik el"..
2016. jún. 24. 10:51
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

# 8


Bódi Guszti Aranyesője is Istennek szól. Azt is énekled? Vagy mi alapján döntöd el, hogy mi szól Istenhez és mi nem?

2016. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!