Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Római Katolikusok! Mit...

Kedves Római Katolikusok! Mit gondoltok Barsi Balázs atya alábbi. A kárhozattal kapcsolatos válaszáról? Az eredeti rk. álláspont érdekel, nem a karizmatikus.

Figyelt kérdés

Itt olvasható Barsi atya írása:

[link]


2015. júl. 14. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy katolikus pap válaszáról kérdezel katolikust...

Érdekes...


karizmatikus - ez az oldal neve...

ez az oldal (is) közli az atya "válaszát"...

az oldal nem nyilvánít véleményt...


eredeti rk. álláspont - az atya válaszolt...


a kérdésed számomra értelmetlen...

2015. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs a Római Katolikus irányzaton belül kialakulóban egy "karizmatikus" vonulat újabban?


Vagy a honlap "karizmatikus" neve hogyan kapcsolódik az eredeti Római Katolikus irányzathoz (történelmi egyházhoz)?


Az általam idézett írás nem itt jelent meg elsőnek?


Ezen kérdések fényében nem simán katolikusról kérdezem katolikusok véleményét.

2015. júl. 14. 12:09
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ez a honlap a magyar katolikus KARIZMATIKUS megújulásban eltöltött másfél évtized gyűjtőmunkájának eredménye."


Tehát nem a tradícionális (hagyományos, eredeti) római katolicizmus honlapja ez.


Aztán a bemutatkozás végén olvasható még ez:

"Szívesen közzéteszünk mindent, ami egyezik a katolikus egyház tanításaival, a Magyar Katolikus Püspöki Kar és a Szentszék állásfoglalásaival."


Most akkor karizmatikus vagy nem?


Nekem a karizmatikus szóról a neoprotestáns kisegyházak ilyen irányzatai jutnak eszembe. :/

2015. júl. 14. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak karizmatikus katolikusok is. :)

Amúgy érdekes álláspont, én várom, hogy megtudjam az igazat :)

2015. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak karizmatikus katolikusok, akik ugyanúgy katolikusok, tehát nem protestáns kisegyház tagjai, csak bizonyos karizmatikus gondolatokat beemelnek, kidomborítanak. Én egyébként nem vagyok karizmatikus, nem is nagyon tudok azonosulni velük, mert inkább a "hagyományosabb" katolikus állásponton vagyok. Barsi Balázs egyébként szintén nem karizmatikus, és teljesen jól megfogalmazta a lényeget, ami az Egyház álláspontja az kérdésben. Én is így tanultam még anno.
2015. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végülis, igaz amit írt.
2015. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Barsi Balázs egyébként szintén nem karizmatikus, és teljesen jól megfogalmazta a lényeget, ami az Egyház álláspontja az kérdésben. Én is így tanultam még anno."

#5


Na, erre voltam kíváncsi, hogy Barsi atya hova sorolható, illetve az idézett oldalon olvasható válasza egyezik a hagyományos Katolikus állásponttal.


Én sem tudok azonosulni a karizmatikus megújulással még ha az a rk.on belül is üti fel a fejét.


Szívem szerint az ún. hagyományos rk. irányzatnál maradok. Bármi beemelése, kihangsúlyozása nélkül.


Ezért is írtam ki úgy a kérdésemet, ahogy: különbséget téve a hagyományos és karizmatikus irányzat véleménye között.


Szívesen fogadok még további észrevételt a témában.


Köszönöm szépen az összes eddigi választ!

2015. júl. 14. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Barsi Balázs is karizmatikus.

Mindenki "karizmatikus", aki a Lélekkel be van töltekezve, felekezettől függetlenül, és pont Balázs atya is eléggé karizmatikusan prédikál, részben miatta lettem katolikus, úgy hatott rám a beszéde. Gondolom Te nem erre a karizmára gondoltál, hanem arra a mozgalomra, aminek a pünkösdista felekezetekhez hasonló jegyeket visel magán.


A linken olvasható írás meg igaz.

2015. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Barsi Balázs is karizmatikus."


Úgy értettem, hogy nem tagja a karizmatikus megújulási mozgalomnak...

2015. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!