Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Koránnal kapcsolatban valaki...

Koránnal kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne: a Korán tárgyalja-e, vagy kitér-e arra, hogy a nem iszlám vallású ember számára mennyire "hitetlen"?

Ha igen, akkor mennyire kell a hitetlent megbüntetni, ha nem tárgyalja, akkor a kérdés tárgytalan.

Magyarázatként annyit, hogy van a családban egy nagyon katolikus rokonom, aki azt állítja, hogy a muszlim vallásúak tanában a hitetleneket el kell pusztítani.

Ezt nem akarom elhinni, mert nem gondolom, hogy akár egy vallás is ilyet okítson a hívőinek.

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. jún. 25. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A hitetlenek benne az isten tagadokat jelentik, nem pedig a tobbi "konyves nepet" ertsd keresztenyek, zsidok. A hitetlen az, aki azt mondja hogy nincs isten - nagyon letomoritve. A tobbi konyves nep ugyanabban az isten hisz, mint ok - tehat nincs igazi ok hitetlenek nevezni oket (hogy gyakorlatban elvakult emberek mit olvasnak ki belole az mar a sajat felelossege mindenkinek).
2016. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont az utolsó gondolatra gondolom én is azt, hogy egy tant sokféle szemszögből lehet értelmezni. És ez most pont az az eset.

Divat manapság ezt felhasználva érzelmeket szítani...sajnos.

2016. jún. 25. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
De egyebkent fent van neten, el is olvashatod. Csak a vegen ne csodalkozz hogy fogod majd a fejed, hogy ezert olnek emberek. Ujabb bizonyitek a merhetetlen emberi butasagra :/.
2016. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha nem olvasnám el, tudnál segíteni?

Mármint mit értesz azon, hogy csodálkoznék, ha megtudnám, hogy miért ölnek embereket.

Ha jól értelmeztem az előzőeket, akkor arról van szó, hogy félreértelmezik a tanítást és ezt felhasználva tesznek nem emberbarát dolgokat. Finoman fogalmazva.

Jól értem?

2016. jún. 25. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

A korán szerint a hitetlenségért a legkülönfélébb büntetések szabhatóak ki, a lefejezéstől a csonkolásig. Ezen az oldalon az összes, ezzel kapcsolatos infót megtalálod:

[link]


Én személy szerint erkölcsileg elfogadhatatlannak találom, hogy az egyénre hárítjuk a felelősséget, és szándékosan elfelejtjük, hogy mit is tanít erről a Korán. Különösen akkor találom ezt gusztustalannak, ha egy iszlám vallású ember teszi ezt, hiszen ő nyilván tisztában van azzal, hogy mit ír a szentírása, vagyis ő simán csak hazudik.

2016. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

A fenti írás magyarul:

[link]


Erre egy másik kérdésnél azt reagálták (muszlimok vagy muszlim-szimpatizánsok) hogy a cikkben torzít a fordítás, az eredetiben nem is az szerepel. Illetve ha mégis az szerepel, akkor viszont nem úgy kell értelmezni, ahogy le van írva.


Ezzel az érveléssel csak az a marha nagy probléma, hogy a világ jelentős részén mégiscsak agresszívan értelmezi ezeket a szúrákat a muszlimok nem elhanyagolható hányada.


A youtube-on időről időre megjelennek olyan videók, amik észak-amerikai és nyugat-európai mecsetekben vettek fel, ahol a lehető legkonkrétabban a keresztény világ elleni fegyveres háborúra szólít fel az imám. A Vatikán elfoglalása kitűzött cél egyes iszlám közösségekben. Aztán néhány nap után ezek a videók valahogy mindig eltűnnek.

2016. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

A Korán egy vallás szent könyve, ahogy a Biblia is. Tehát nyilvánvaló, hogy mindkettő az őbenne nem hívőket hitetlennek nevezi. Hitetlen, azaz olyan ember, aki nem hiszi az ő tanításait.

Minden vallási könyv (a korán is) azt szeretné, ha nem lennének hitetlenek (mindenki benne hinne). És minden ilyen könyv különféle szabályokat tanít, egyúttal azt is mondja, ha nem azok szerint élsz, bűnös vagy, súlyosabb esetekben nem hiszel a tanítás jóságában, azaz hitetlenné váltál.

A vallások eredeti alaptételei nem tartalmaznak fizikai erőszak útján való térítést (ez ellentétes lenne az istenhit alapeszméjével), de meggyőzéssel való térítést igen, hiszen a hitetlen eltévelyedett, akit vissza kell vezetni a nyájba.


A hittételeket semmiképpen sem szabad keverni az értelmezésükkel, különösen nem a nevükben tett cselekményekkel. Az emberi tettet mindig az érdek vezérli, az simán belefér, hogy valakit az érdekei erőszakos cselekményre sarkallnak, de ezt magyarázandó (és főleg előre felmentendő) a hittételre hivatkozik. Ha okos, ügyesen, azaz mások számára nehezen kimutatható a hamisság. De akkor is hamisság.

A vallási könyveket (a koránt is) időről időre újra írják, már csak azért is, mert a későbbi kor embere számára olvashatatlan (hányan értenék a halotti beszéd minden fordulatát, pedig alig 1000 éves). Az átírásokat emberek végzik, okkal vagy véletlenül, netán a kor változása miatti kényszerből egyes helyeken eltérően a korábbitól. Ember legyen, aki mindent egybevet az összes korábbival és egy tételt végig azonosnak - eredetinek - talál. Már a Koránt is Mohamed szavai nyomán négy imám négyféle módon jegyezte le. Pedig egy szózatot hallgattak. De nem voltak egyformák.


Összefoglalva: az eredeti iszlám hittétel szerint minden igazhívő kötelessége a hitetleneket a nyájba terelni. Említi a meggyőzést, de nem részletezi a kivitelezést. Így aztán az "magyarázható". Különösen, hogy négyféle módon írja.

2016. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!