Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Válaszolnátok három kérdésre...

Válaszolnátok három kérdésre a Koránnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

ebből a fordításból, és ennek a magyarázójegyzeteiből indulok ki:

[link]


1: néhol említik a jegyzetekben, hogy egyes ájákat Isten egy adott helyzetben nyilatkoztatott ki, önállóan az adott helyzetre vonatkozóan, tehát nem egy szúra részeként, honnan tudták később akik a Koránt szerkesztették ,hogy azt hova kell beszúrni?


Az eredeti óarab Koránnak a hagyomány szerint 7 értelmezése van, mondhatni 7 fordítása, ezért ha lefordítják az nem a Korán csak az egyik értelmezés, mind a 7 teljes és konzisztens értelmezés-fordítás ismert ? (tehát készen van?) A hagyomány szerint ez egyen-egyenként az összes ájára is igaz, akkor a Korán valójában 7 könyv egyszerre?


Vannak a Bibliához mindenféle oldalak, meg programok amivel meg lehet csinálni, hogy pl csak beírsz egy szót, és megmutatja, hol van olyan szó a Bibliában, és már rögtön lehet is olvasni az adott részeket, van már ilyen a Koránhoz is?


2015. jún. 3. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mohamed prófétához, minden ramadánban jött Gábriel angyal, és felmondta neki az addigi kinyilatkoztatott részeket, abban a sorrendben, ahogy az Úr akarta, hogy legyen.


7 fajta akcentus szerint lehet olvasni a Koránt, de nincs 7 fajta magyarázat. Ez csupán nyelvjárás.


[link]

2015. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Vannak a Bibliához mindenféle oldalak, meg programok amivel meg lehet csinálni, hogy pl csak beírsz egy szót, és megmutatja, hol van olyan szó a Bibliában, és már rögtön lehet is olvasni az adott részeket, van már ilyen a Koránhoz is?"


Nyomd meg a Ctrl+F billentyűkombinációt.

2015. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy erre gondolsz, de nézd meg ezt:


[link]

2015. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a 45%-os csóka valóban muszlim? annyi kérdésnél olvastam már a semmitmondó ostoba erőszakos és kötekedő válaszait, hogy felmerült bennem, talán valaki aki belülről bomlasztja a muzulmán közösséget


a többieknek köszönöm, mennek a zöld kezek!

2015. jún. 3. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél buta! Nézd meg a válaszom! Mind a 3 kérdésedre tökéletesen válaszoltam, a linket is megkaptad, a programról. Fel is szavazták.

Más válaszaimnál, lehet azért nem tetszett a válaszom, mert nem a te elképzelésed szerint válaszoltam. Ez van. Muszlim vagyok, és tudom, hogy sokaknak fáj az igazság, mikor szembesülne vele.

2015. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem rád gondoltam, hanem a másik válaszadóra 45%-osra, neked még csak 42%, én szavaztam fel a válaszod, ahogy írtam is :D
2015. jún. 3. 13:22
 7/8 A kérdező kommentje:
és, hogy lásd jó a szándékom még ez utóbbi válaszodra is ment a zöld kéz
2015. jún. 3. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja! ezt benéztem. Akkor bocsánat.
2015. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!