Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ellenzi a keresztény...

Miért ellenzi a keresztény egyház a rock / metál zenét?

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 15:30
1 2 3
 1/25 TR75 ***** válasza:
27%

Mert a rockzene a hivatalos keresztény tanítással ellentétes alapokból származik, más szóval a hátterét okkultnak és nem isteni eredetűnek tartják (tehát nem feltétlenül magát a konkrét zenét, hanem az eredetét, és bizonyos tulajdonságait - pl. erős ritmikus alap, hangerő, körítés, ilyesmi).

Persze ebben eltérőek a nézetek, van olyan közösség és nézet, ami a rockzenét, és az abból leágazó egyéb műfajokat is károsnak mondja, igen, például a gospelt is; van olyan, amelyik a keresztény mondanivalójú rockzenét jónak tartja, van olyan közösség, ahol a rockzene az istentisztelet része is lehet.

Ez az ellenzés nem egységes, de ennyi belefér, mert nem sarkalatos pont.

2016. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem ellenzi, ez hülyeség.
2016. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "keresztény egyház"?

És hol olvastad, hogy ellenzi?

2016. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Roland G. ***** válasza:
95%

Azokat a világi zenéket nem fogadja el ebben a stílusban sem,amelyek mondanivalója kifejezetten keresztény ellenes.Magával a műfajjal szerintem nincs gond,de ez személyes vélemény.Nekem pár rock zene bejön,még ha nem keresztény üzenete van.

Nem bűn hallgatni világi zenét,csak a bigottak szerit.Van ilyen ember minden felekezetben.

2016. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 TR75 ***** válasza:
100%

Az I. Korinthus 10-et hozzák fel sokszor:

"Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." (I Kor 10:23)

De amúgy, mint mondtam, egyházanként eltérő az "ajánlás", igazából olyan nincs, hogy "keresztény egyház", mert nem egységes a vallás, mint olyan.

Vannak elnézőbb felekezetek, vannak kicsit szigorúbbak (és vannak ebben a tekintetben is radikális nézetek).

2016. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy ellenzi. Esetleg a sátánista rockzenét ellenzi, de amúgy van keresztény rock is.
2016. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van keresztény rock is,épp ezért nem értem,sőt sok metál banda is kereszténynek vallja magát attól eltekintve hogy kemény a zenéjük a szövegeik vallási eredetűek. Onnan szedem hogy a barátom metalcore bandában játszik és van egy rajongójuk aki nagyon szeretne eljönni a koncertjükre,de a szülei nem engedik mert a hitük tiltja állítólag.
2016. júl. 4. 17:14
 8/25 A kérdező kommentje:
Az oké hogy a sátánista templomégető metált nem birják,de egy dallamsok kis metállal nem értem mi a bajuk...
2016. júl. 4. 17:17
 9/25 TR75 ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Például.

2016. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hol hallottad ezt? Én még erről nem hallottam, és sok keresztény rockzenekar van.
2016. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!