Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok mire alapozzák a...

Katolikusok mire alapozzák a "tisztitòtüz"tanát?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

én nem vagyok katolikus, és a kérdésnek inkáb a valástörténeti oldalát ismerem, de korábban már voltak hasonló kérdések ott írtak egy linket, ahol egész jól öszeszedik:


[link]


ha csak a bibliai része érdekel lapozz le odáig

2016. júl. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Hazugságra.
2016. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szp72 ***** válasza:

Elsősorban a hagyományra, de azért vannak bibliai utalások is.


"Ha pedig valaki az alapra aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, szalmát épít, mindegyiknek a munkája nyilvánvaló lesz; ugyanis az a nap megmutatja, mivel az tűzben fog megnyilvánulni, s a tűz majd kipróbálja, hogy kinek-kinek milyen a munkája. Az, akinek megmarad a munkája, amelyet ráépített, jutalmat nyer. Az, akinek munkája elég, kárt vall; ő maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által." (1Kor 3,12-15)


"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát és mégsem áll készen és nem tesz akarata szerint, sok verést kap. Aki pedig nem ismeri, de büntetésre méltót tesz, kevesebb verést kap. Mindattól, akinek sokat adtak, sokat fognak követelni, és akire többet bíztak, attól még többet fognak számon kérni." (Lk 12,47-48);


"Én vagyok az első és az utolsó és az élő. Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké. Nálam vannak a halálnak és az alvilágnak a kulcsai." (Jel 1,18)


"az alvilág is visszaadta halottjait. Valamennyit megítélték tetteik szerint." (Jel 20,14)


Az alvilág görögül hádész, héberül seol, a holtak helye. Az Ószövetség szerint a holtaknak árnyékszerű létük van, többnyire inkább csak alszanak, de olykor egy-egy nevezetes dolog kapcsán azért felriadhatnak. (Iz 14,9)


Jézus Krisztus halálával, alvilágba való alászállásával és feltámadásával a holtak sorsában is változás állt be. Így nem mindenki kerül az alvilágba, hanem a szentek lelke egyből üdvözül és a mennyországba jut. A többiek maradnak az alvilágba ahol egyesek pokoli kínokat szenvednek, mintegy tűzben égve (Lk 16,23) Nyilván mások továbbra is alszanak vagy mérsékelt kínokat szenvednek, mindenesetre Jézusnál van az alvilág kulcsa vagyis a segítségével ki lehet jönni onnan.


Lényeg a lényeg: van alvilág, ahol úgymond tűz van, ahonnan van aki kiszabadul és üdvözül, mert Jézusnál vannak a kulcsok. Nem mindenki ugyanazt a büntetést kapja, vannak nagyobb és kisebb büntetések.

2016. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!