Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hiszel istenben? Szerinted...

Te hiszel istenben? Szerinted is igazsagtalan amit velunk muvel?

Figyelt kérdés
tegyuk fel hogy letezik, hogy veszi a batorsagot arra hogy lekuldjon engem ide bezarva egy emberi testbe es kenyszerit hogy ezt a szar eletet eljem itt, hogy mer engem erre kenyszeriteni? ha meghalok es kiderul h letezik en tuti megmondom neki a magamet lehet fel is rugdosom ezert, ha pokolra jutok annyi baj legyen akkor majd a satant billentem fenekbe egy allat vok hogy mer barki kenyszeriteni engem barmire is? amennyiben ilyesmik nem leteznek akkor a kerdes targytalan, de most kepzeljuk el hogy letezik ilyesmik irjatok le mit gondoltok errol koszonom

2016. júl. 20. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Látom ,tesó nagyon lazába nyomod a kérdés kiírást. Ezért én is leszek annyira laza ,hogy nem fogom elolvasni azt a sódert ,amit írtál. ;)


Válaszolva:


Igen ,hiszek Ő benne. Szerintem nem igazságtalan.

2016. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok és úgy gondolom hogy mi emberek felelünk a sorsunkért. Például a két világháborút nem Isten robbantotta ki hanem az embereken múlt. Vagy a csernobili balesetet sem Isten okozta hanem a hatalomtól elzsibbadt agyú vezetők.

Nem elég egy templomban imádkozni egy jobb világért és utána várni hogy Isten meg is teremti helyettünk azt. Hanem rajtunk embereken múlik. Persze az ima vagy a teremtő képzelet alkalmazása, kinek melyik tetszik, mindenképpen jó segédeszköz lehet.

A vallásosságot is tudományosan próbálom szemlélni. Ima közben nyugodt, ellazult állapotban dolgozik az agy a céljaidon. És ellazulva a leghatékonyabb. Ahogy ima nélkül is teheted ezt, ha úgy gondolod.

Két találmányom is született, de mindegyik először az agyamban, képzeletben született meg, mindig ellazult állapotban ahogy imádkozáskor is csinálják az emberek. Amíg fejben nem szuperált kifogástalanul, addig a gyakorlatban sem.

Az agyunk teremtő erejében nem csak szilárdan hiszek, de igyekszem minden nap az szerint élni. Akkor az életem siker, jókedv és egészség.

Az agyunk teremtő erejének alkalmazását tartom emberi tevékenységnek. Míg a rosszat, a háborúkat stb. meg az állati oldalunknak. A vallás is hasonlóan fogalmazza meg, egyik tevékenység Isteni a másik meg ördögi.

2016. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Hiszem, és nem igazságtalan.


A felvetésed, az ismeret hiányából fakadó lázadást mutatja.

Isten pedig semmi olyat nem tesz, amiért bántani kellene Őt, De nem is tudnád.

Ha valaki méltó lenne, arra hogy kikapjon az az ember, mert semmit nem tesz úgy ahogy kell, s mindent Istenre ken rá...

2016. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
de akaratom ellenere vagyok itt, akarhogy nezzuk ez igazsagtalan, mellesleg miert nem birnam bantani?
2016. júl. 20. 15:22
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Barátom.


"miért nem tudnám bántani"


Sajnálom, hogy az életed körülményei miatt azt mondod, hogy akaratod ellenére vagy itt.

Ebből azt szűrtem le, hogy nagyon nehéz életed van jelenleg, akár fizikai, akár szellemi értelemben.


Azt hogy itt vagy és élsz, a szüleid döntése volt, és még is Istent hibáztatod.

Jól lehet, az életet Istentől kapott erő által éljük.


Azért nem tudod bántani, mert Ő nem ember, és nem is csak egy égben élő angyal, akit meg tudsz verni, vagy fájdalmat okozni neki azáltal, hogy megütöd.

Az angyalokat sem tudnád bántani, mert Ők is magasabb rendű élőlények, mint Te, mennyivel inkább azt aki az egész életnek, Földnek stb létre hozója.


Ennél fogva meg sem közelíthetnéd, hogy kárt okozz neki.


Az sajnálatos, hogy valamilyen ok miatt, Ő rá haragszol, pedig nem bánt téged. Talán csak megengedi, hogy az emberek mutassák meg "tudományukat", milyen életet tudnak nélküle létre hozni.

Ennek vagyunk, mi azon emberek szenvedő alanyai, akik nem szeretnénk a hatalmat megragadó emberek szerinti életet élni,

Hamarosan véget vet ennek, és vissza veszi, az irányítást.

2016. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek semmilyen istenben.

Nem,tudod megvalasztani hogy hova szuless, de a tobbi valasztas csakis rajtad mulik!

2016. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

„Te hiszel istenben?”


Igen, de nem az a kérdés, hogy ki hisz benne, hanem az, hogy ki bízik (hisz) benne.


Jak 2,19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.


„Szerinted is igazsagtalan amit velunk muvel?”


Szerintem nem.


„hogy mer engem erre kenyszeriteni?”


Tudod, a boldogságunk nem azon múlik, hogy mink van, hanem azon, hogy mit érzünk az iránt, amink van. Lehetünk kevéssel is boldogok, és sokkal is nyomorultak.


Nekem van egy olyan érzésem - bár természetesen miért ne tévedhetnék - hogy te nagyon fiatal vagy, tele hormonokkal, téves és magadat is kereső érzéshullámokkal, és igazán az égvilágon semmi olyan bajod nincs, ami indokolná a felháborodásodat. Nekem a megfogalmazásodból nem olvasok mást, csak hisztit.

2016. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

"tegyuk fel hogy letezik, hogy veszi a batorsagot arra hogy lekuldjon engem ide bezarva egy emberi testbe es kenyszerit hogy ezt a szar eletet eljem itt, hogy mer engem erre kenyszeriteni?"


Nem kényszerített, kigondolt, testvér. :-) Ficánkolhatsz ellene, de az irántad való oktalan szeretete erősebb a te ficánkolásodnál. Nem zárt be semmibe, a te lelked csak a testi képességeiddel együtt működik.


A te szabad akaratodat is tiszteletbe tartja.

2016. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Hiszek benne, de ami történik, azt a karma műveli (amit a saját cselekedeteink visznek jó- vagy rosszfelé) ;)
2016. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
de isten meg karma ugyanaz nem? vagy most akkor ki ez a karma ha nem isten? akkor ezek szerint ha van isten az szivat kinoz engem
2016. júl. 20. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!