Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, milyen bizonyság...

Roxy333 kérdése:

Keresztények, milyen bizonyságtételeitek vannak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra -ha nem túl tolakodó,és személyes a kérdésem-, hogy miből tértek meg, hogyan,milyen az életük azóta,stb.? Semmi célom vele,csak szeretem ezeket olvasni,jó érzéssel tölt el látni,hogy kinek milyen változás állt be az életében :)

Mint mondtam,ha túl személyes,akkor lehet privátban is írni,ha esetleg sok ember előtt nem szeretne nyilatkozni valaki! :)



2016. júl. 21. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer csatak részegen poénból kitaláltam ,hogy elmegyek másnap templomba, haverjaim meg mondták h mire kijózanodok tuti elvetem a dolgot, pláne h másnapos leszek, már csak azért is alapon elmentem.


Azt hittem unalmas lesz, beülök pár 90 és a halál közötti öregasszony közé, de nem, baromi érdekesnek tűnt, az emberek korosztályosan kb leképezték a társadalmat


aztán elmentme még párszor mert érdekes volt, egyre jobban megismertem és rájöttem hogy egyet értek ezekkel a nézetekkel, és még sok hasonló dolog hamar lecsengett, vagy önnön groteszt paródiája lett, a kereszténység működik, még ha van is, meg volt is bőven korrupció a kereszténységben is


ez mind frankó is lenne, csak ugye akkor el kéne hinni hogy van Isten


kaptam egy javaslatot h imádkozzak ,hogy Isten segítsen felismerni a létezését, mert ha valaki nem csak cirkuszi mutatványt akar, hanem tényleg nyitottan áll hozzá, és az igazságot keresi, akkor Isten biztos segít majd


és így is lett, persze nagyon sok idő eltelt még mert szkeptikus természetű vagyok, és el akartam kerülni, hogy csak belelássak dolgokba valamit ami ott sincs.


Majd végül eljött egy idő, amikor úgy gondoltam ezt nem lehet "félgőzzel" vagy abba hagyom az egészet, vagy szólok ,hogy kereszteljenek meg, hát zóltam h kereszteljenek meg. S ennek már 6 éve :)

2016. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Sok ilyen kérdés van itt, de nem sűrű a válasz. Nekem is van bizonyságtételem, mégsem érzem azt, hogy itt kellene megosztani. Privát sem.
2016. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első kommentelő,köszönöm szépen,érdekes volt,nem mindennapos,ment a zőld hüvelykujj! :)


Kedves 2-es, természetesen nem köteleztem senkit a válaszadásra privátban sem,csak azért ezt a 2 lehetőséget vázoltam,mert gondoltam,az alap,hogy ha valaki semmilyen formában nem akar,az nem is fog írni,nem akartam külön kiemelni. :)

2016. júl. 21. 18:09
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Rájöttem, hogy a föld nem lapos.
2016. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Birkáknak tartjátok magatokat?
2016. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

# 5


"Birkáknak tartjátok magatokat?"


Én speciel igen. Közöd? Bajod?

2016. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Részemről nincs ebben semmi titok, de beszélni sem nagyon van mit róla. Aki megél ilyesmit az úgyis tudja, aki meg nem, annak ezt nem lehet szavakba öntve elmagyarázni. De nem is kell. Azokkal az emberekkel más témákban vagyunk összhangban. :)


Amúgy meg, tömören összefoglalva, nálam ez egy hosszabb folyamat volt. És igen, köszönöm szépen, azóta minden sokkal jobb. Tényleg.

2016. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Matt Robin ***** válasza:

Örömmel megosztom tapasztalataim, hisz Jézus is mondta: "Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt..." (ez milyen gyönyörű gondolat)

Gyerekkorom óta családom aktívan foglalkozott Isten szavával és a hittel. Normális volt gyerekkoromban, hogy betegség, más probléma esetén, imádkoztunk, és Isten válaszolt, csodát tett, megoldást adott.

Személyesen 10 évesen ott imádkoztam a Szentlélekért és Isten feltöltött, el kezdtem számomra teljes új nyelven beszélni. Éreztem Isten hatalmát, feltöltő örömét. Egy pár nap múlva bemerítkeztem hitem bevallása alapján.

Még is serdülőkor eltévedtem, inkább a baráti kör, kábítószer fogott meg. Ez addig tartott, amíg el nem kezdtem dolgozni egy pékségben, körül voltam véve emberekkel akiknek semmi remény nem volt az életükben. Max, hogy a hétvégén egy jó bulira mehessenek. Gondolkoztam, hogy én ismerem a valódi reményt, hogyan tudnék segíteni rajtuk.

Imádkoztam, hogy el tudjam mondani nekik. Újra kezdett munkálkodni bennem Isten ereje. Először Isten az én életemet megváltoztatta, elvette a kábítószert, alkoholt, dohányzást, azután adott lehetőséget beszélni az emberekkel a hatalmáról. Hála Istennek, volt akinek füle volt a hallásra és megtérésre jutott, teljesen megváltozott az életük.

Közben egyre jobban ismertem meg a szavát, megtanultam milyen gyönyörű Istent közelről ismerni.

Amíg ott dolgoztam a pékségben balesetet szenvedtem, a karom átment a tészta gyúrón, 6 hetes gyógyulási idő után gyógytorna kellett volna. Ima által 2 nap múlva teljesen meggyógyult.

Ez mind már több mint 20 éve történt, Mondhatom, hogy folyamatosan látom Isten kezét életemben, házasságunkban, 3 gyermekünk életében, számtalan alkalommal fordultunk Istenhez és válaszolt, csodát tesz. Meggyőz megváltó hatalmáról.

Talán a legnagyobb bizonyság mégis az amikor látjuk valakit hallani Isten szavát, befogadja azt a szívében, ő is újraszületik Víztől és Lélektől, és Isten megváltoztatja az életét az Ő dicsőségére.

2016. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6 tehát te elfogadod azt, hogy egy szolgának születtél?
2016. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hajraá
2016. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!