Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, milyen bizonyság...

Roxy333 kérdése:

Keresztények, milyen bizonyságtételeitek vannak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra -ha nem túl tolakodó,és személyes a kérdésem-, hogy miből tértek meg, hogyan,milyen az életük azóta,stb.? Semmi célom vele,csak szeretem ezeket olvasni,jó érzéssel tölt el látni,hogy kinek milyen változás állt be az életében :)

Mint mondtam,ha túl személyes,akkor lehet privátban is írni,ha esetleg sok ember előtt nem szeretne nyilatkozni valaki! :)



2016. júl. 21. 11:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia! A célból, hogy a tapasztalataimat ne feledjem soha és másokkal is megoszthassam, írok egy blogot.Bár rég írtam már bele. Pont ilyen történetek vannak benne az életemből, persze sok kérdést fölvetve, hiszen nem vagyok tökéletes és nem tudom mindenre a választ. Köszönöm, ha elolvasod és még véleményt is formálsz róla.www.keresemazutam3.webnode.hu
2016. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 9


"tehát te elfogadod azt, hogy egy szolgának születtél?"


Én örömmel. Te pedig örömtelenül vagy szolga, úgy kell neked.


Komolyan, most az okoz neked bármiféle örömöt, hogy a gyakori kérdések oldalán a vallási kategóriában hergeled az embereket?


Ez vagy te??????

2016. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon szépen fogalmaztátok meg,egy elcsüggedt embernek komoly vigasz lehet ez! :)


Az ateistáknak csak annyit,hogy a keresztényeket szólítottam meg,már az első szava ez volt a kérdésemnek.Jogotok van írni,ahova akartok,de legalább ne csinálnátok úgy,mintha megdöbbentő lenne,hogy a vallás kategóriában,keresztények címszó alatt keresztények kommentelnek,mert nem újkeletű a jelenség. :)

2016. júl. 22. 12:51
 14/21 anonim ***** válasza:

Én alapvetően mindig is keresztény voltam, számomra isten a szikla amelyre házamat vagyis életemet felépítem. És tudom hogy ha nehéz helyzetbe kerülök legyen az betegség vagy valami más Isten segít " Az úr nékem pásztorom, nincsen hiányom semmiben" A kereszténység nekem egy támasz. El nem tudnám képzelni az életemet Isten és az ő katolikus egyháza nbélkül. Akkor lenne egy üres folt a mindennapjaimban. Olyan jó látni a templomban azokat az egyszerű istenkereső lelkeket, és olyan jó a templomba együtt lenni és tudni hogy : "Minket Krisztus szeretete gyűjtött egybe,

örvendezzünk és Ő benne vigadozzunk;

tiszteljük és szeressük az élő Istent,

és szeressük mind egymást is, tiszta szívvel." (kat. ének)

2016. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nézzétek én nem akartalak megsérteni titeket véletlenül sem.

Csak nem értelek meg titeket, hogy mi okoz abban örömet, hogy szolgaként éltek?


12 es én nem vagyok senkinek a szolgája


Amúgy meg, ha valaki magyarázatot kér tőletek, ateistaként, ne pattintsátok le, hanem érveljetek, probáljatok meggyőzni :D

2016. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

mert ha nem teszitek, nem lesztek mások mint a szélsőséges muszlimok, akik h nem ugy gondolkodsz mint ők, akkor ledarálnak nem próbálnak megtéríteni.

Tényleg mit mond az Isten a muszlimokról?

Vagy a többi 5000 vallás istenéről?

Miért nem válaszol nekem erre senki?



okk értem én

Megszülettél egy európai országba, ahol elterjedt a kereszténység.

a családod vallásos volt, vagy a környezetedbe találkoztál valahol, valamikor a bibliával így keresztény lettél stimm?


Oszt mivan akkor ha valaki indiába születik és a keresztény vallástól egy teljesen más vallásban nő fel?

Nekik annyi? elitélitek őket is? Hisz esélyük sem volt még találkozni a kereszténységgel, de ők már hinduisták lettek 2 évesen.

Válaszokat akarok!!!!!! De ne a Biblia szemszögéből, ne idézzetek, a salyát véleményeteket mondjátok el.


Oszt ha én Anton Szandor LaVey gyermeke ként születtem volna? És p engem az ördög imádatra nevelt volna?

Én akkor rossz ember lennék? Rossz lennék mert rossz környezetbe születtem? Ha erre azt mondjátok, hogy Isten, majd halálom után megkérdezi, hogy nem akaroke mégis vele jáccani, akkor mit válasszak, ha teljesen mást tanultam? Miért válasszam őt? HMMM? MIÉÉÉÉÉRTTTTTTT

Értsétek meg, nem hergellek titeket, de ész érveket szeretnék hallani, szeretném tudni az igazat és sajnos ezekre a dolgokra senki sem akar válaszolni. mindenki kitér, azt mondja, hátaz isten kifürkészhetetlen, meg direkt csak kötözködök, meg nem lessz ennek jó vége ,csak egyszerüen fogadd el és akkor majd mindent megértessz....

2016. júl. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ne vedd sértésnek te sem,vagy támadásnak,nem az érdeklődéssel van a gond,sőt..én csak a birkázás miatt írtam,amit,a többiek nevében nem nyilatkozhatok. :)


A más istenekről az a véleménye,hogy bálvány,ez a Bibliában is bent van,de kérted,hogy ne idézzünk. :) Természetesen aki soha nem is hallott Krisztusról,hogy lett volna esélye megtérni,ő nem kerül ítélet alá,csak az,aki tudott józan ésszel,hallomás után döntést hozni. Emiatt nem lesz elítélve egy pár éves kisgyerek sem,aki még fel sem fogja az egészet,illetve pl egy autista ember sem. :) Ha az ő gyereke lennél,akkor az lennél,ez attól függ,hogy később hallottál volna-e Krisztusról,vagy nem,mert ha nem,akkor a fentebb említett dolgok érvényesek,ha pedig igen,és tudtál döntést hozni,akkor téged számon lehet érte kérni,ugyanis mindenki magáért felel,nem a szüleiért. Keresztény nem csak azért lesz valaki,mert annak nevelték,ismerek keresztényt,akinek ateista mindkét szülője,nekem csak apám az,anyám vallásos (katolikus),de ő meg soha nem beszélt nekem erről,mert nem foglalkozik vele. Úgyhogy bármilyen is a szülő,azért majd ő maga felel,és ha a gyerek már döntésképes korban van,és hallott az evangéliumról,akkor már ő is saját magáért. :)

Nem ítélek el senkit,a többiek nevében ismét nem nyilatkozhatok,de bátorkodom feltételezni,hogy ők sem,csak kicsit erősebben jött ki a mondanivalójuk,mint kellene. :)

2016. júl. 23. 08:20
 18/21 A kérdező kommentje:

A többieknek is köszönöm szépen a válaszokat! :)


Kedves utolsó,még annyit,hogy szerintem senkinek nem az volt a baja,hogy kérdeztél. Ha ezekkel kezdted volna,mint amit utoljára leírtál,akkor már rég kaptál volna hasznosabb válaszokat is. :)

2016. júl. 23. 08:29
 19/21 Matt Robin ***** válasza:

# 16


Személyes meggyőződésem, hogy mindenki szolgál valaminek/valakinek. Legyen az valami vallás, pénz, karrier vágy, betegség, de lehet sport, család, jótékonyság stb. Tudatosan, vagy tudatlanul, alárendeljünk magunkat bizonyos dolgoknak. Kényszer által, vagy azért, hogy egy bizonyos célt elérjük. Legtöbbnyire ezek a célok rövid távú, elmúló dolgok.


Én tudatosan alárendelem magam Isten akaratának. Erőt és örömet ad, de leginkább egy maradandó célt. Értelmet ad az életemnek, és azoknak akik hallgatnak erre és hajlandóak ezt próbára tenni.


Rengeteg alkalommal megfigyeltem, hogy valaki bemerítkezik és feltöltődik Szentlélekkel és teljesen megváltozik.


1) Első dolgot amit megérez, az könnyebbség (ezt több száz alkalommal láttam és hallottam), "mint ha egy súly le lenne emelve a válláról".

Mindegy, hogy milyen vallási háttérben nőtt fel, valamilyen kereszténynek nevezett vallás (a legtöbb figyelmen kívül hagyják Isten valódi erejét), muszlim, buddhista, vagy akár ateista, mind ugyanazt tapasztalja. Megszabadul a bűn terhe alul, (amivel egész életében élt, és nem is tudta, hogy ott van).

(pont múlt héten is volt ilyen, Gyuri, hazafelé a megszokott kocsmája mellé ment el, ott kint ülő ismerősei látták rajta, "mi történt veled" "megváltoztál" "olyan boldog lettél", ő úgy magyarázza, mintha "lepkék vinnének őt").


2) Nyelveken kezd szólni, ez minden hívővel megtörténik amikor megkapja a Szentlelket. Csodás eszköz, mert az ember nem tudja fogalmazni amit gondol, hogyan szóljon Istenhez. Megvizsgálja a szíved és legmélyebb gondolataid és elmondja helyetted. Hitet épít, vigasztal, nyugtat, megerősít lélekben. Nyelveken szólás közben a Szentlélek munkálkodik az emberben.


3) Szükségtelennek érzi azt a sok régi dolgot tenni, ami múlandó célt szolgált. Ez Isten Lelke végzi belülről, írja az ő akaratát a szívünkre.

megjegyzés: Sok vallásban, ezt próbálják utánozni törvényekkel, parancsolatokkal, szabályokkal. Jézus mind összesen 2 parancsolatról beszélt, 1) szeresd Istent, 2) szeresd az Embertársad. Azt, hogy Istennek tetsző életet éljünk, az Isten Lelke végzi, nem más emberek.


4) Tapasztal Isten hatalmát. Csodákat tesz, megválaszol imákat, gyógyít, vigasztal. Lehetetlen helyzetek megváltoznak. Ez mindennapi életünk részévé vált.


A fentieket én magam tapasztaltam. És rengeteg más emberen is láttam megtörténni.


Nem tudom, hogy budapesti vagy-e, de holnap délután a Lurdy Ház Konferencia központban leszek 14:00 órától. A Feléledési Közösségben "szolgálok" :) Ha szeretnéd erről hallani személyesen, vagy akár be is mutathatlak Gyurinak, és ő meséli...


Üdv és szép szombatot, Matthew

2016. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
kielégítő válaszokat kaptam köszönöm :)
2016. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!