Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények a melegekért?...

Keresztények a melegekért? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nevezhetnénk józan kereszzényeknek is.
2016. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Ezek a harmincon felüli melegek sokaknak nem tesznek jót. Legyen az keresztény, vagy ateista.
2016. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Hát, kíváncsi vagyok, hogy ezek tényleg elfogadják-e a melegeket, vagy csak a szalonképesebb, "szeresd a bűnöst..." típusú homofóbiát képviselik. Ha az előbbi, akkor semmi különösebb gondom velük.
2016. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

3.-nak:


egy jó részük homoszexuális, és nem "öngyűlölő meleg" vagy ilyesmi


a melegházassággal vagy örökbefogadással kapcsolatban nem tudtam még véleményt kialakítani, de a melegek elfogadása szerintem alapvető lenne


egyesek szoktak azzal érveli h esetenként már már előny is ha valaki meleg, pl egy tehetségkutatóban szavazatot ér


noss ez talán még igaz is, de szerintem a másik szélsőség is igaz, hogy egy melegnek titkolnia kell hogy meleg, sok esetben még a családja elől is


úgy gondolom ez az a fajta hozáállás ami egyszerűen nem fér össze a kereszténységgel


és igaz ilyet még csak szektásokkal kapcsolatban olvastam, de létezik olyan hogy egy keresztényn em tudja elfogadni a gyerekét mert LMBTQ... egy ateistától is gáz, ismerek is melegeket akik ilyen családból származnak, de ott még valahol értem, mert ugye az ateizmus önmagában nem feltételez etikai irányultságot... de hogy valaki aki magát keresztények mondja... legyen az akármilyen elcseszett neoprotestáns szekta is

2016. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem jó dolog.
2016. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha azokra az emberkékre gondolsz, akik kint voltak ma a Pride-on, és támogató jellegű transzparensekkel vonultak, akkor én is köztük voltam, és imádom. :)


A csoportban sokunknak van sokféle története, én pl. hetero vagyok, és két legjobb barátom LMBT, és ahogy néztem, illetve nézem, hogy miken mennek keresztül, és hogy egy ilyen történethez mekkora óriási támogatás kell. Az meg, hogy pont az egyház, aminek szeretetet és elfogadást kéne hirdetnie (ahogy Jézus tette), taszítja ki őket a leginkább, külön elszomorít. Arról nem is beszélve, hogy aki így utálkozik, másokkal is megutáltatja a keresztényeket vagy a kereszténységet, ami nekem speciel tök sokat segít, és lehet, másoknak is segítene, ha nem a homofóbia vagy az evolúció letagadása vagy a bűntudatkeltés jutna rólunk először az eszébe.


Szóval én pl. tök örülök, hogy van ilyen. :) És egyébként mi, akik ott vagyunk, tényleg teljes szívből elfogadjuk a melegeket, vannak alkalmaink meleg közösségekkel, meleg keresztényekkel, szeretnénk erősíteni a párbeszédet, és egyébként vannak köztünk hetero és meleg tagok is. :)


Ha egyébként érdekel még bővebben, hogy fér össze a kettő, van Facebook oldalunk Keresztények a melegekért néven, nézzetek be nyugodtan. :)


Remélem, válaszom kielégítő volt. :D

2016. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
#6: Hetero zsidóként írom ,hatalmas RESPECT! ;)
2016. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Na jó, de mit? Talán éheznek, hogy etessük, őket, szomjaznak, hogy itassuk őket?


A karitatív csoportunkkal azokat segítjük, akik nálunk is elesettebbek, nem akik nálunk is jobban élnek.

Akiket meg segítünk, náluk nem nézzük, hogy meleg-e vagy poligám-e vagy egyéb.


Nem tudom, hogy karitatív alapon miért kéne külön foglalkozni a melegekkel.


Apropó, igénylik-e egyáltalán a melegek, hogy keresztény közösségek kiemelten foglalkozzanak velük?

2016. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudom, hogy karitatív alapon miért kéne külön foglalkozni a melegekkel."


- Ez nagyon szomorú.

2016. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Inkviziciós detektív ***** válasza:
63%

Na akkor én leszek itt a kakukktojás..xd


Azok a keresztények akik úgy lobbiznak a melegekért, hogy elég nekik annyi, hogy megsimogatják a buksijukat és úgy akarják integrálni őket keresztény közösségekbe, hogy meg sem kell térniük, azok hamis evangéliumot hirdetnek és átok alatt vannak. Mert egy keresztény akkor cselekszik irgalmasságot a felebarátjával, köztük a melegekkel ha felhivja a figyelmüket az útjuk végére és a megtérés szükségességére, és nem fetreng az erkölcsi relativizmus pocsolyájában. El kell választani a sötétséget a világosságtól mert aki felcseréli a rosszat a jóval, és maga akarja megszabni és átirni az isteni törvényeket, az már a Szodomaiakhoz hasonlóvá lett! Nincs Istened ember, ha más evangéliumot hirdetsz. Ugyanarra a sorsra jutsz mint az istentelenek! Az embereknek nem jóléti evangéliumra van szükségük, hanem arra, hogy meghallják az igazságot és megmeneküjenek a pokoltól.

2016. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!