Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Görög katolikus egyházban...

A Görög katolikus egyházban is szokásos/elterjedt az áldozópapot pópának nevezni, mint az ortodox egyházban?

Figyelt kérdés

Egyébként ugye van még a parókus kifejezés is, ez pontosan mit takar? Mi a különbség a pap, pópa , plébános és parókus között?

Tudom, h tkp. több kérdés egyben, de nem akartam ennyi kérdést külön kiírni :)


2010. ápr. 16. 20:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ezt a keresztet a Katolikus Lexikon orosz kereszt, bizánci kereszt vagy pravoszláv (=ortodox) kereszt néven ismeri

szemben a görög kereszttel, ami tkp. egy egyenlőszárú kereszt (+)


nagy ritkán használják a görögkatolikusok is, de nem jellemzően, a protestánsok pedig egyáltalán nem (érdekes, Mo-n a protestánsok egyáltalán nem használják a kereszt jelét a templomokon, nyugaton az evangélikusok a latin keresztet viszont igen)

2010. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
a katolikus egyházban használatos egy hasonló forma, ahol a 3 vízszintes szár lefelé haladva egyre hosszabb, és a legalsó is egyenes, ez a pápai kereszt
2010. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem, még egyszer köszönöm a válaszokat, azt hiszem most mindent megtudtam, amire pillanatnyilag kíváncsi voltam! :) Üdv!
2010. ápr. 16. 22:29
 14/14 anonim válasza:

Pontosítás.


A Római Egyház helyes kifejezés a római pápa alatt lévő összes (rész)egyházat illetően - ez 23 részegyház jelenleg, belőle 1 latin rítusú, oda tartozik a hívek 98 %-a.


Azonban a Görög Egyház nem jó az ortodoxiára. Az ortodoxiának csak egy része görög. Szokásos az ortodoxián belül görög-ortodoxról beszélni, ez azokat az ortodox egyházakat jelöli, melyek az ortodoxián belül a görög nyelvet használják fő istentiszteleti nyelvként: ezek a Konstantinápolyi Egyház, az Alexandriai Egyház, az Antiochiai Egyház, a Jeruzsálemi Egyház, a Görög Egyház, s a Ciprusi Egyház.

2010. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!