Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerint a Sátán...

Keresztények szerint a Sátán egy bukott angyal. Fellázadt Isten ellen ezért számüzték és vele más angyalokat is. Ez azt jelenti hogy az angyalok is követhetnek el bünt és az emberekhez hasonlóan szabad akaratuk van?

Figyelt kérdés
Ez alapján egy angyal is bármikor követhet el bünt, ami nagy ellentmondás mert a köztudatban az angyalok a jóság metestesítői. Az iszlám vallás is megemlíti a Sátánt de nem angyalként hanem másfajta teremtményként, az angyalokat pedig úgy írja le hogy mindig engedelmeskednek Istennek és nem követnek el bünt.

2016. júl. 25. 11:44
1 2 3
 21/24 Roxy333 ***** válasza:
100%
Bármikor követhetnek el bűnt,ez így igaz. Viszont ellentmondás nincs,akkor lenne ellentmondás,ha a Biblia egyszerre állítaná azt,hogy bármikor bűnbe eshetnek,és azt is,hogy a jóság megtestesítői. De te magad írtad: " keresztények szerint" - " a köztudatban" a kettő pedig nem ugyanaz. Csak a köztudatban a jóság megtestesítői,a Biblia szerint nagyon nem,a jóság megtestesítője csakis Isten lehet,Jézus is azt mondta,hogy senki nem jó,csak az Atya. Nem ellentmondás ez,inkább -a Biblián belül- sok helyen nyomatékosítva van. Mivel a köztudat nem a Bibliához tartozik,így nem lehet ellentmondásnak nevezni,ha egyszer 2 teljesen más nézetről van szó.
2016. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Roxy333 ***** válasza:
100%

" Igen, mert például az ember elkövethet és el is követ. Ha az angyaloknak lenne szabad akarata akkor ők is követnének el bünt. "


Szerinted az a szabad akarat,ha valaki bűnt követ el? Arra nem gondolsz,hogy esetleg pont ott mutatkozik meg a szabad akarat,hogy szabad akaratukból nem vétkeznek? Csakis kizárólag az a szabad akarat,ha bűnöznek,de ha azt visszautasítják,akkor már nincs szabad akarat? Ha azt mondják egy embernek,hogy üssön le valakit,és lopja el a táskáját. Szerinted ahhoz,hogy legyen szabad akarata,ezt meg kéne tenni? Ha nem teszi,és ezzel épphogy jót mer tenni,már egyből robot lesz? Én úgy érzem,hogy nem a Bibliában kell keresni az ellentmondást ezek után..

2016. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

"Bármikor követhetnek el bűnt,ez így igaz."


Ha jól értem akkor szerinted bármikor lehet angyalból démon és bármelyik angyalból lehet egy újabb Sátán? És forditva? Démonból lehet angyal?


"Szerinted az a szabad akarat,ha valaki bűnt követ el? Arra nem gondolsz,hogy esetleg pont ott mutatkozik meg a szabad akarat,hogy szabad akaratukból nem vétkeznek?"


Mivel nincs olyan ember aki ne követett volna el kisebb nagyobb bünt, igen, a szabad akarat abban is megmutatkozik hogy bünt követsz el. Persze abban is hogy nem vétkezel. Te magad döntöd el, ez a szabad akarat.

2016. aug. 3. 10:53
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ, szóval lehet, hogy valaki már írta: az Iszlám szerint az angyalok valóban nem követnek el bűnt, a dzsinnek azok, akiknek szabad akaratuk van és akik közül a Sátán származik. (legalábbis dzsinnek van fordítva, az arabban nem tudom, hogy milyen szót használtak rá) A kereszténység nem foglalkozik ezzel olyan részletesen, de két dolgot tudok elképzelni:

1,

A kereszténység szerint valójában az angyaloknak van szabad akaratuk, csak a köztudat ezt nem vette át ilyen precízen (ez akár jöhet a pogány vallásunkból is, amennyire én tudom, ott gyakran vannak csak jó és csak rossz szellemek, ezt 'adoptálhatta' a néphagyomány)

2,

Az eredeti Bibliaszövegben is meg volt különböztetve két fajta szellemi lény (csak feltételezés, nem tudom!), csak a fordítások már nem adták vissza ezt, esetleg azért, mert a lefordított nyelvekben nem igazán volt rá megfelelő szó.

2020. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!