Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológusok! Szeretném...

Szcientológusok! Szeretném kipróbálni a Dianetikát?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy alapvetően szimpatikus a Dianetika (mar olvastam is a könyvet) és szívesen kipróbálnám. De annyi ijesztő dolgot olvastam és hallottam a szcientológiáról, hogy nem merem kipróbálni mert félek, hogyha mégsem tetszik majd akkor nem lehet csak úgy kiszállni mert esetleg zsarolni fognak es behálóznak. Vagy alaptalan a félelmem és békénhagynak ha úgy döntök mégsem akarom tovább csinálni?

2016. júl. 26. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem alaptalan a félelmed, de erős akarattal ki lehet szállni.
2016. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én azt csinálnám, hogy kérném a tesztet, de utána nem hagynám, hogy zaklassanak. A tudományos munkájuk nagyon jó, a maffiamódszereik viszont felettébb visszataszítóak.
2016. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem is nagyon jó módszer lehet a Dianetika, viszont félek is megosztani az egyházzal a bizalmas dolgaimat az auditáláson, hátha visszaélnek majd vele. Gondolkodom mit csináljak...
2016. júl. 26. 18:37
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne, ne, ne! Nagyon nehéz kiszabadulni abból a szektából, és semmit nem ad, csak agymosás és adatgyűjtés az egész.
2016. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valakinek saját tapasztalat esetleg?
2016. júl. 26. 19:05
 6/14 anonim válasza:
77%
Ne akarj csatlakozni. A konyv boven elég.
2016. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Egy ismerősömet beszippantották, ezért volt szerencsém nekem is valamelyik szennyprospektusukhoz, amiben teszt is volt. Ha kitöltötted a tesztet, megkaptad az eredményt. És az összes lehetséges eredmény ugyanaz volt, csak átfogalmazva, mégpedig h a tested televan mérgekkel, menj el a dianetika központba és ott segítenek.

A szennyprospektus természetesen a szemétben végezte.

Az ilyen szektás dolgokba jobb nem belemenni...

2016. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

A szicíliai maffiának is volt azért annyi erkölcsi tartása, hogy nem nyilvánította magát egyházzá, az adómentesség érdekében.

Na ezeknek még ennyi tartásuk sincsen.

Ezzel gondolom elmondtam a lényeget...

2016. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

ha önismeretre szeretnél jutni, van ennél kevésbé kockázatos módja is.

ha egészségügyi tesztet akarsz, akkor is.


Izgalmasnak tűnik, de végül is csak egy a cél, hogy besétálj...

2016. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jatekos12 ***** válasza:
25%

Békén hagynak, mivel nem a középkorban élünk, hanem a 21. sz-ban.

Ma a közösségek együttműködés alapján, nem pedig erőszak hatására keletkeznek legnagyobbrészt - mondjuk ha Europáról beszélünk.

De van egy másik megközelítése a problémádnak:

Ha tényleg olyanokat csinálnának a Szcn. egyházban, mint amiket rágalomként állítanak róla, vajon az államhatalom, a titkoszsolgálat és egyebek nem szedte már volna rég darabokra az egyházat? Hisz a legkisebb vélt vagy valós hibájukra is ugrik a média, felnagyítva, eltorzítva, megmásítva a valóságot. A hatalom sem támogatja különösebben, a jelenlegi inkább gátolja. Gondolod, hogy akkor megtűrne olyan visszaéléseket, mint amiket állítanak róla? Javaslom, gondold át ezeket!

2016. dec. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!