Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Pünkösdisták kiböl...

Kedves Pünkösdisták kiböl lehet pròfèta?

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pünkösdista, de tudom a választ. Benne van a Bibliában, olvasd el nyugodtan.
2016. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudnál idèzni a bibliábòl?
2016. júl. 28. 07:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségben általában már az anyjuk méhében kiválasztotta Isten a prófétákat, akik utána kisgyerekkoruktól az Úrnak szánt életet éltek. Így szerintem egy felnőtt korában megtért ember nem lehet klasszikus értelemben vett próféta, de ez privát vélemény, könnyen el tudom képzelni, hogy megcáfol valaki. Az ószövetségi próféták ideje mostanra átmenetileg mindenképp lejárt, szerintem ma nincsenek Sámuelhez vagy Illéshez hasonló próféták.

A prófétálás ajándéka az más. Azt jelenti, hogy az illetőnek néha ad kijelentést a Szentlélek, de attól ő még nem "teljes idejű próféta". Ez bármelyik, Szent Szellemmel betöltekezett hívővel megeshet.

2016. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem idézek, olvasd el!!! Ez ugye nem tiltott nektek, így nyugodtan vedd elő a Károlit és keresd meg. Annyit segítek, hogy Újszövetség. Vagy ha ennyire nem ismered a Bibliát (gondolom az őrtorony aktuális lapszámán kívül nem nagyon forgatod, az pedig nem egyenlő a Bibliával, mivel csak a szervezet szubjektív Biblia magyarázatát tartalmazza), akkor keress rá a Google-ban.
2016. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4#.Kedves felhasználó kikerestem és elolvastam:1Korin.13.8-10."Aszeretet soha nem vált kudarcot.De legyenek akár prófétálás ajándékai,el lesznek távolitva:legyenek akár nyelvek,megfognak szünni:9 Mert részleges ismeretük van és részlegesen profétálunk.10.de amikor megérkezik ami telyes,el lessz távolitva ami részleges".

A telyesség a biblia és az már elérkezett igya résszerintvaló eltöröltetett,vagyis a profétálás.


"Nem idézek,olvasd el" Hát elolvastam,és le is irtam.

2016. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A teljesség a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértéke, amíg adattak az apostolok, próféták, evangélisták, pásztorok és tanítók(Ef 4,11). Ha ma már nincsenek apostolok, próféták, evangélisták, pásztorok és tanítók, akkor már megtörtént Jézus Krisztus visszajövetele. Az ő szolgálatuk ugyanis addig tart és nem tovább, "Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére" (Ef 4,13) Aki azt állítja, hogy ez már megtörtént, az egy virtuális világban él, és nincs tisztában a tényekkel.
2016. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban csak abból lehet próféta - és másból nem -, akit Isten kiválaszt erre a szolgálatra, ahogy apostol, pásztor, evangélista és tanító is csak Isten választottja lehet. Ám az anyja méhétől fogva való kiválasztottság nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyerekkorától kezdve arra készül. Például Mózes bizonyosan anyja méhétől fogva ki volt választva, de csak negyven év pusztai pásztorélet után, nyolcvan évesen szólította meg őt Isten, és állította be abba a páratlan szolgálatba, amit elvégzett. Illésről nem tudjuk, hogy Isten mikor hívta el, Elizeusról azonban tudható, hogy felnőtt korában hívta el Isten, amikor Illés ráterítette a palástját. Elizeus volt az egyik legnagyobb kenettel szolgáló próféta, akin az Illésen levő kenet kétszerese nyugodott meg. Ezzel párhuzamosan természetesen vannak olyanok, akik valóban Isten szolgálatára lettek nevelve, mint Sámuel, vagy Sámson. Persze Sámson elbukott, de mégis vissza tudott térni Istenhez, igaz egyrészt vakon, másrészt maga is meghalt.


Ma már nincsenek ószövetségi próféták, de vannak, legalábbis lehetnek újszövetségi próféták. A két korszakban azonban más volt a próféták feladata. Az Ószövetség időszakában látónak nevezték a prófétát, mivel rajtuk volt Isten Szelleme, ezért természetfeletti forrásból tudtak meg dolgokat, méghozzá teljesen legálisan, Istentől. Az Újszövetségben azonban minden hívő beteljesedhet Szent Szellemmel, és ugyanaz a természetfeletti forrásuk van, mint anno a prófétáknak, legfeljebb nem annyira látványos a működése, legalábbis nem feltétlenül. Az újszövetségi prófétának nem az a dolga, hogy tőle tudjunk meg természetfeletti dolgokat, amikről fogalmunk sem volna egyébként, hanem az, hogy amit belülről tudunk a Szent Szellem által, azt megerősítse bátorításul, illetve az, hogy friss mennyei látásokat osszon meg Krisztus Testével. Ezek a látások azonban akkor hitelesek, ha a bennünk levő kenet (1Jn 2,20:27) is megerősíti, és éppen ezzel kell minden inspirált, vagy inspirálatlan beszédet is megítélni (1Kor 10,15; 1Thes 5,19-22).


Amúgy nem mindenki próféta, aki prófétál. Még az Ószövetség idejében is így volt ez. Saul király például soha nem volt próféta, de amikor a kenet rászállt, ő is prófétált, de amikor a kenet elment, akkor újra Dávid életére tört (1Sám 10,11-12; 19,24). Még a Saul pribékei is prófétáltak, amikor rájuk szállt a kenet (1Sám 19,20-21).

2016. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!