Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyar zsidók mennyire...

Handsomeboy kérdése:

A magyar zsidók mennyire lojálisak a magyar államhoz? Hogy viszonyulnak a keresztényekhez? Még mindig hisznek a vallási felsőbbrendüségükben? . Ti gójok nem neveztettek embernek?

Figyelt kérdés
zsidók,magyarok

2016. júl. 30. 13:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehetőleg Normális válaszokat kérnék. Az utolsó mondat idézet egy rabbitól.
2016. júl. 30. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Először is, nincsen ilyen egységes blokk, hogy "magyar zsidók". Van több irányzat a zsidó valláson belül; vannak olyanok, akik vallásos zsidók, és vannak olyanok, akik csak származásuk alapján azok. Vannak szekuláris zsidók, és olyanok, akik vallás alapján politizálnak. Vannak, akik támogatják Izrael államot mindenben, és vannak, akik elismerik Izrael állam bűneit, és elfogadják a palesztinok önrendelkezési jogát. Ha valaki egy olyan általános kijelentést tesz, hogy "a magyar zsidók X vagy Y", az jó eséllyel téved.
2016. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

vannak akik lojálisak, vannak akik barátságosak, és vannak (szerintem nagyon kevesen,de hangosak), akik ellenségesek és embertelenek.

és van aki a világ legszebb versét írta a hazaszeretetről

:(

"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom"


[link]

2016. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
1. és 2. válaszoló! Szerintem a kérdező a zsidó vallásúakra gondolt és nem a zsidó származásúakra. Radnóti például zsidó származású volt, de nem zsidó vallású.
2016. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

A város egyik legjobb kereskedője zsidó létére keresztény nőt vett el feleségül, 25éve vannak együtt. született két fiuk. Az egyik szintén keresztény nőt vett el és nekik is van egy kisbabájuk.

De említeném: Teller Ede, Wigner Jenő, Sellye János nevét is.

2016. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdező kommentje:


Lehetőleg Normális válaszokat kérnék. "


Ahhoz elôbb normális kérdés kéne.


Pl. ha minimálisan tisztában lennél a zsidó vallással, akkor azt is tudnád, hogy - pl. a kereszténységgel ellentétben - az pont nem térítô vallás, tehát nem mondja azt, hogy mindenki számára a zsidó vallás lenne a követendô út. Magyarán a térítô vallásokkal ellentétben nem tartja magát "felsôbbrendûnek".


Ha meg a magyar förténelemmel lennél tisztában, akkor meg azt tudnád, hogy amellett, hogy híres tudósaink, feltalálóink, irodalmáraink stb. Között voltak jóval számarányukon felül reprezentálva, de pl. az 1848as szabadságharcban is oly mértékben, hogy a szabadságharc leverése után Haynau külön büntetôsarcot vetett ki a magyar zsidóságra.

2016. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

7-es: Köszönjük ,hogy megmutattad azt ,hogy te aztán ismered a több ,mint 120 ezer magyarországi zsidót személyesen.


Kérdező:


Mi az ,hogy lojálisak a magyar államhoz? Mi az ,hogy ,hogy viszonyulnak a keresztényekhez? Mindenkinek meg van a saját véleménye... Azt azért érdemes megjegyezni ,hogy a kritika NEM MINDIG rossz szándékú. Jó szándékú kritika is létezik ,csak ezt sajnos sokan nem tudják...

Mi a franc az a "vallási felsőbbrendűség"? Ilyen sosem volt,most sincs és sosem lesz. Ha egy rabbi ezt mégis kitalálná az elvágná magát a tóra alapjaitól. Persze ez csak a soviniszta nacionalista lelkületű szélsőségesekre vonatkozik ,akik annyian vannak szerencsére ,mint a születésétől kezdve szarv hiányba szenvedő elefántok.


"Ti gójok nem neveztettek emberne"


Ezt mégis melyik "rabbi" mondta?

2016. júl. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!