Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki halál után "visszajö...

Ha valaki halál után "visszajönne" és képes lenne kommunikálni az emberek felé, hogy nem jutnak pokolra, ha rossz emberek se, szabadabban élnél?

Figyelt kérdés

Helyesbítés:

Visszajönnének, és mondanák, hogy nem jutsz a pokolra, ha rosszra gondolsz, másikban rosszat teszel, embert ölsz stb..


de viszont azt is elmondanák, hogy nem érdemes önpusztító, ember pusztító vagy nem-építő tevékenységbe belekezdeni mert azzal magadnak ártasz, rossz lesz a közérzeted és belül érezni fogod, hogy szar, hanem inkább tedd az ellenkezőjét, segítséget egymást, fejlődjetek, építsétek a személyiségetek, egymást, technológiát és amit lehet


nekem ez olyan abszurd amiben sok itt kommentelő vallásos ember hisz, és amiben régen én is hittem korábban


Így te nem élnél szabadabban?

Én úgy érzem, hogy nagyon sok emberben a vallás mint egy gátlás van benne,

én egész életemben gátlásokkal telve éltem, most próbálom lefaragni egyről a kettőre mindegyiket, és ez is egy közülük


22f



2016. júl. 31. 23:52
1 2
 1/18 Mojjo ***** válasza:

És honnan tudnád, hogy igazat szól? :)

Amúgy természetesen az embernek a saját belső moráljára hallgatva kell jónak lennie, nem azért, mert holmi pokollal fenyegetik. Egyáltalán, ha valaki egész belsőjében romlott, gyilkolna, rabolna stb stb, de (egyedüli visszatartó erőként) a pokoltól való félelme miatt ezektől tartózkodik, és úgy tesz, mintha jó ember lenne, vajon puszta cselekedetei alapján a mennybe kerülhetne? Nem eleve a szív ítéltetik meg?

2016. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
66%
Én úgy szájon vágnám mint a franc, visszajön halál után azt első dolga hogy nekem ossza az észt, hogy hogyan éljem az életem? Rohadt könnyű lehet meghalva 1 koporsóban feküdni évekig, amíg én 2 műszakban dolgozok.
2016. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Mojjo ***** válasza:
77%
@2: oké, nálam megnyerted a "nap válasza" díjat :D
2016. aug. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
engem ez aztán nagyon nem érdekel, mivel teljesen ateista vagyok. Valamit nem azért csinálok vagy nem csinálok, mert majd halál után a pokolba kerülök, hanem azért, amit előttem már írtak, megvan mindenkinek egy belső morális értéke. Ez kell, hogy irányítson, nem a pokoltól való félelem.
2016. aug. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem. Belülről jön az, amit akarok tenni és amit nem, nem pedig félelemből vagy muszájból fakad.
2016. aug. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem adnék szavára.

Az, aki félmunkát végez (meghal, aztán visszajön), ne akarja megmondani, én hogyan végezzek teljes munkát!

2016. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igaz hittel már itt és most áldott életet élhet az ember. Mindegy, hogy van pokol, vagy nincs. A világi értelemben vett szabad élet hívő szempontból felelőtlen élet. Akármit csinálsz, két Úr közül valakinek mindenképp szolgálsz, de nagyon nem mindegy kinek.
2016. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Semmi sem változna. Szabadlelkű vagyok, szabad vagyok és bensőségesen hívő vagyok.

Ez a morális alapállás, nem attól függ, ki mit mond a tetteim következményéről, hanem hogy a szocializációm és a tanulmányaim alapján kialakult létszemlétem és lelkiismeretem alapján mit tartok helyesnek, teljesen függetlenül minden mástól, ahogy József Attila mondja:


"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."


ez, és amit J.L. Borges ír, az ars poeticám


"Nem ismerjük a világegyetem célját, de azt tudjuk, hogy a tiszta gondolkodás és az igazságos cselekedet segíti a céljait, még ha azok sosem tárulnak is fel előttünk."


-aa-

2016. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 pelgrim ***** válasza:
A vallásokkal nem sokat törődöm, de igyekszem isteni kilétemre hallgatni. Szabadon élek, alig tudok elképzelni ennél nagyobb szabadságot. De az én szabadságom nem ütközik a törvényekbe, és nem megtorlástól való félelem vezeti, nem árt senkinek, semminek, nem áll útjában mások szabadságának.
2016. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vajon ő valóban egy halál után visszatért ember, és nem egy démon/ördög, aki be akarja csapni az embereket? Vajon hihetünk-e neki?
2016. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!