Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolom, hogy Isten...

Miért gondolom, hogy Isten hibája minden rossz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nem igaz, de azt is tudom, hogy Ő úgy teremtett ide minket, hogy tudta, hogy az emberek nagy része pokolra fog jutni, és ezt is figyelembe véve úgy döntött, hogy akkor is megadja mindenkinek a szabad akaratot. (Mivel ha ezt nem adja meg, akkor az ember csak azt ismerte volna meg, ami az Isten szerint jó, és helyes, tehát a jót, ami neki is tetszett volna, elvégre Isten teremtményei voltak már akkor is az emberek, és nem voltak "felvilágosultak" kicsit rossz szó, de azt hiszem megteszi)Szerintem erre 2 oka lehetett (mivel a 3. az lenne hogy gonosz velünk, de ez nem igaz, ezt is tudom) az 1. tehát: Úgy gondolta hogy nem lenne jó nekünk ha nem ismernénk meg a rosszat, és anélkül lennénk boldogok (elvégre tuti azok lettünk volna (vele lehettünk volna a végtelenségig, ez mért ne lett volna jó nekünk is?))

2. vagy hogy ezen felül (mennybe jutnak a jók, pokolba a rosszak) van még egy terve, ami megért minden lelket, aki a pokolra jut. De ha ez lenne az igaz, akkor úgy érzem ő nem lenne jó Isten, tehát csak az 1. megoldás van? Vagy van még más is? Lehet hogy nem kellene ezzel foglalkoznom, elvégre nem biztos hogy akarja azt hogy én ezzel kapcsolatban megtudjak bármit is.

Lehetőleg csak olyanok írjanak, akik valóban tudnak ezzel kapcsolatban tényekkel igazolni minden állítást, illetve akik már voltak hasonló gondolatokkal terhelve.



2012. dec. 14. 17:09
1 2
 1/12 schocko ***** válasza:
100%

Tényekkel igazolt állításra vársz, miközben "...tudom, hogy Ő úgy teremtett ide minket..."


Ha ezt a tudásodat ténnyel tudod igazolni, akkor választ fogsz kapni mindenre.

2012. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:
58%

Először is tisztázd magadban, hogy az első emberpár vétkezett, nem te személyesen.

Igaz, utódjuk vagy, és emiatt rád is hatással van az úgynevezett "eredendő bűn", de nem te személyesen követted el, hanem örökölted a születés jogán. Ehhez tetted hozzá a saját magad által elkövetett bűnöket. Biztos gyűjtöttél jópárat nemde?!


Jézus megváltása megtörtént mintegy 2000 éve. Isten az Atya, Jézus megváltása által kibékült az emberrel.

Jézus magára vette az ember(Ádámi faj) minden bűneit, azok következményeit, halált szenvedett a mi bűneink miatt és saját vérével eltörölte azokat.

Ez egy szilárd tény, de csak azok számára lesz valóságos, akik ezt hittel elfogadják.


A gonosz, a rossz ismerete nem kényszerít arra, hogy azt tedd, ami bűn. Szabad választásod van ebben a pillanatban is és elfogadhatod Jézust személyes megváltódnak, aki magára vette a bűneidet, vagy élsz tovább a bűneid terhe alatt.


A megváltás tehát végbement. Lehet élni szabadon, tisztán, örömtelien, boldogan, élvezni az életet, ...vagy keseregve enni a kenyered, szomorkodni a sorsod felett, majd elkárhozni a végén. Mégis úgy gondolom, az üdvösség jobb a kárhozatnál, válaszd inkább azt. :)

2012. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:

Azért vetődött fel benned ez a kérdés, mert (a szavaidból derül ki) nem ismered Istent, de szeretnél többet tudni róla. Szeretnél válaszokat kapni a kérdéseidre az élet komoly dolgairól.

Figyeld meg mit ír a Biblia azokról, akik el akarják rejteni az igazságot Istenről:"Nem is csoda, mert maga a Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá. De a végük a cselekedeteik szerint lesz." 2Korintusz 11:14,15v.

Valóban szabad akarattal teremtett Isten minket, de azért mert Ádám rosszul döntött, nem Isten a felelős, mert előre lett figyelmeztetve. 1Mózes 2:15-17 Azóta az Ádámtól örökölt bűn miatt halált örökölünk.Róma 5:12

Sátán becsapta, félrevezette az első két embert, ma ezt teszi az egész emberiséggel (Jelenések 12:9). De a szabad akaratunk még mindig meg van, ezért dönthetünk úgy, hogy az Isten oldalára állunk, vagy a Sátán oldalára. Akinek engedelmeskedünk, annak vagyunk a szolgái. Nincsen más alternatíva.


Istent azért sem hibáztathatjuk létező rossz dolgokért, mert azt írja Jakab (1:17) róla:"Ne vezessenek félre titeket, szeretett testvéreim. Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul mint az árnyék." Vagyis Isten nem egyszer rossz, másszor jó.

Isten annyira szeret minket embereket, hogy drága fiát feláldozta értönk, hogy kilátásunk legyen visszanyerni itt a paradicsomi, édeni életet, amit Ádám miatt elvesztettünk:" Mert ahogy Ádámban mindenki meghal,úgy a Krisztusban is mindenki meg fog elevenedni" írja Pál.(1Korintusz 15:19)


A ma élő ember feladata ugyan az,mint sok száz,ezer évvel ezelőtt volt: hallgatnunk kell Isten szavára és már most minőséges, boldog, kiegyensúlyozott és céltudatos életet élhetünk. Figyeld meg hogyan kér erre Isten?"Én, Jehova vagyok a te Istened,aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet amelyen járnod kell. Ó bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint a folyó, és igazságosságod mint a tenger habjai."


A menybejutás és a pokolra jutás egy másik téma, jelezd, ha érdekel a Biblia válasza ezzel kapcsolatban.

2012. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: A tényeket a Biblia szerinti írásokra értettem, tehát a valós tényekre.

Második: Jól tudom hogy nem én vétkeztem először, és hogy sokat vétkeztem már.

Utolsó: köszönöm hogy a kérdésre válaszolsz, többé-kevésbé, bár a tényleges, a leírásban megfogalmazódó kérdésem nem erről szól, hanem hogy igazából miért is adott szabad akaratot az embernek, ha TUDTA, hogy vétkezni fog Ádám és Éva, és ezzel emberek kerülnek a pokolba. Egy ideig úgy éreztem elég tudnom hogy biztosan valami nagyobb célja volt ezzel, vagy hogy nem akarta a tudatlanságba, és az egyetlen választható útra helyezni az embereket, de szeretném tudni hogy pontosan miért is. Ha pedig nem adott volna választási lehetőséget, akkor boldogok lettünk volna ott, mint ahogy Ádám és Éva először, az édenben.

2012. dec. 14. 19:26
 5/12 schocko ***** válasza:
74%

Mióta valós tények a Bibliában leírtak?


Persze vannak benne itt-ott valóságalapok, de egyáltalán nem lehet tényként elfogadni az ott leírtakat.

2012. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

...nem beszélve arról az "apró" tényről, hogy a pokol nem szerepel a Bibliában. A sátánt (kígyót) is a földre taszította (amit siralomvölgynek nevez a szentírás), egy szó nem szerepel arról, hogy létezik egy olyan túlvilági hely, ahol a bűnösök megbűnhődnek az igaz emberektől elszeparálódva - minden rossz a földön van. A poklot Dante nevezte meg elsőnek a keresztény világban, azóta "fertőzte meg" a vallást ez a fogalom.


(Emiatt mindig le vagyok pontozva, de aki lepontoz, az tegye már szívére a kezét, és mondja, hogy elolvasta a Bibliát és megjárta azt a poklot, amit nem is ír le.)


Második hamis tény az 1. pontban állítottad: A jó és a rossz tudásának a fájának a gyümölcse volt a tiltott a paradicsomban, az Isten egyértelműen a rossz megismerése ellen szólal fel (hacsaknem az volt a terve, hogy szándékosan Lucifer által rávegye őket, hogy ténylegesen megtapasztalják a rosszat - de ez már nagyon összeesküvés elméletes)


Úgyhogy kérdezőnek javaslom: hogyha mindenképp kereszténységre leszűkült vallási szemlélettel akarsz érvelni, akkor elsőnek olvasd el azt, amiből maga a kereszténység táplálkozik. Utána kezdhetsz a hamis tények helyett jól alátámasztott következtetésekkel dobálózni.


Aztán Occam Borotvájára hivatkozva egyszerűbb tény okfejtés is kitalálható lett volna: Isten mindenható, emiatt ha van gonosz, az az ő hibája. Következtetés: az Isten nem lehet abszolút jó.


Ha pedig ilyen apró pontosítások helyett mindennek az értelmét keresed, akkor hiába. Senki se tudja. Aki azt állítja, az hazudik. Az embernek adott pár nyom, mint például a szentírás, ami állítólag igazat mond (ahogy állítólag Uri Geller is). De én csak annyit tudok mondani, hogy a Bibliát is emberek írták, innentől kezdve minden ember abban hisz, amiben akar.

2012. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom h miért gondolod de isten nem rosz Sátán kezében van most a világ és ő miadta vanak ilyen problémák a világal.
2012. dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Egy dolgot le kéne tisztázni. Nem Isten hibája minden rossz..de a rossz lehetőségének az okozója, teremtője Isten...de nem csak ezé...Isten a Mindenség, Isten az egyedüli létező, bármi ami létezik Őbenne és Őáltala van. ennek függvényében:


1. "(vele lehettünk volna a végtelenségig, ez mért ne lett volna jó nekünk is?)"

Most is vele vagyunk a végtelenségig, de viszont, ahogyan írod megtapasztaltatja velünk a rosszat, hiszen ha mi nem ismernénk meg a negatív élét a dolgoknak, gőzünk nem lenne a pozitívról...Isten megosztani akarja tudását, hatalmát, bölcsességét. A rossz tapasztalása a viszonyítás miatt van hagyva...képzeld csak el, hogy valaki megszületésétől fogva csak a lila színt képes érzékelni a szeme segítségével. Nemhogy a többi színről nem lenne fogalma, de még a liláról sem. Azaz, ha mi mindvégig a mennyekben lennénk folyamatosan, nem tudnánk hogy az a menny...:)


2."vagy hogy ezen felül (mennybe jutnak a jók, pokolba a rosszak) van még egy terve,"

Nem még egy terve van, hanem egyetlen terve...mégpedig az, hogy minden egyes egyén a "mennybe jusson", de ehhez egyénenként meg kell éljünk pár poklot, és pont azért, amit előbb felvezettem...


megjegyzés: A legfontosabb pedig, hogy a tévedések elkerülése végett...Isten az ember igazi mivoltát, azt ami az ember valójában (nem azt, amit most önmagának hisz az ember a bolygón) meg nem szünteti soha, mivel ha megtenné, ahhoz Önmagát kéne elpusztítania...


ui.: Az ember egyelőre tévedésében, az Isteni Igazság nemtudása végett teszi a rosszat, de természetesen erre visszahatás van gyakorolva, hogy az ember észrevehesse mi az Igazság, mi a Valóság, mi az Isten...a rossz valójában a tévedés.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aha, szóval a viszonyításnak, tehát Isten, és ennek az elmélete miatt jutok pokolra? ok. Most sokat segítettetek :)
2012. dec. 16. 14:24
 10/12 anonim ***** válasza:

"Aha, szóval a viszonyításnak, tehát Isten, és ennek az elmélete miatt jutok pokolra? ok. Most sokat segítettetek :)"


Amikor éppen mélyponton vagy lelkileg, akkor is egy poklot élsz meg...és mint kikövetkeztethetted a hozzászólásomból, a pokol nem végérvényű...de szükségszerű. ;)


Segíteni meg csak magadon tudsz...mi maximum csak irányt tudunk mutatni Neked, próbáld ledobni magadról a korlátot, és akkor megleled az Igaz Istent. Próbálj megszabadulni a téves tanítások béklyójától, és észreveszed, hogy már most a Mennyek Országában vagy, és mindig is ott voltál.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!