Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt olvastam egy weblapon...

Ezt olvastam egy weblapon mennyire igaz? ( Mohamed és Jézus összehasonlítása)

Figyelt kérdés

Mohamed megölte a harcban foglyul ejtett embereket (Ibn Ishaq 451). Jézus soha nem ejtett foglyokat, és soha nem ölt embert.

Mohamed arra biztatta embereit, hogy erőszakolják meg a foglyul ejtett nőket (Abu Dawood 2150, Korán 4:24). Jézus soha nem ejtett foglyul nőket, soha nem biztatott senkit erőszakra, és maga sem követett ilyet el.

Mohamedet sosem kínozták meg, ő maga azonban sokakat megkínzott (Muslim 4131, Ibn Ishaq 436, 595, 734, 764). Jézus soha nem kínzott meg senkit, ő maga azonban sokat szenvedett értünk, emberekért.

Mohamed azt hirdette, hogy követői harcoljanak azok ellen, akik más vallást követnek, míg mindenki nem követi majd Allahot (Korán 8:39). Jézus arra biztatta a követőit, hogy szeressék Istent és az embertársaikat, mint saját magukat — függetlenül a nemzetiségüktől, vallásuktól (Mt 5:44).

Mohamed helyénvalónak tartotta egy félig vak ember brutális meggyilkolását (al-Tabari 1440). Jézus meggyógyított egy születése óta vak férfit (Mk 8:28).

Mohamed egy rabszolgát arra utasított, hogy emelvényt készítsen neki, amiről az iszlám tanítását hirdetheti (Bukhari 47:743). Jézus megmosta a tanítványai lábát (Jn 13:5).

Mohamed szerint a legnagyobb parancsolat az Allahban és a Jihadban való hit (Muslim 1:149). Jézus szerint pedig ez: szeressük Istent és a felebarátunkat, mint magunkat (Mt 22:34-40).

Mohamed gazdagon halt meg, azzal a vagyonnal, melyet másoktól zsákmányolt. Jézus szegényen halt meg, mert másokat szolgált, és nem halmozott fel vagyont.

Mohamed helyesnek tartotta mások keresztre feszítését (Korán 5:33, Muslim 16:4131). Jézust keresztre feszítették.

A követői szerint Mohamed elvárta, hogy mások az életüket adják érte (Sahih Muslim 4413). A követői szerint Jézus az életét odaadta másokért (Jn 18:11).


2016. aug. 2. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
És a legfontosabb különbség, mert az kimaradt: az egyik ember, a másik pedig az, aki teremtette ezt az embert.
2016. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Semennyire, mert a kettő összehasonlítása értelmetlen, mivel mindkettő ugyanannak a vallásnak a szent embere (prófétája).
2016. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Ami meg a hadiszokat illeti nem mindnek kell ám hinni, mert nagyon sok hamisnak bizonyult. A mai napig is folyamatosan megy a vita a muszlimok közt, hogy melyiknek lehet hinni melyiknek nem.
2016. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
az elsőnek igaza van, a másik, meg a forrás ahol olvatad? bár mind1 mert bármilyen nevet odaírhat. Ezekkel a bibliákkal az a probléma, hogy olyan mint a jogszabályok (szépen megfogalmazott de többféle képpen értelmezhető), ha valaki megtanul arabul és elolvassa a Koránt nem biztos, hogy úgy érti vagy úgy akarja érteni.De manapság már a nyugati embernek az a lényeg, hogy megutáltassa az iszlámokat velük ezért nagyon sok hülyeséget kitalálnak. A legjobban akkor ismerheted meg a vallást ha benne élsz. (Akár külföldi fejjel is, és tudod a nyelvüket jobban megértheted).Amúgy igen, pl Szulejmán is hitetleneknek és gyauroknak hívta a keresztényeket, de nem emiatt támadt rájuk. Viszont a keresztesháború miről szólt? Nem véletlen arról, hogy mindenki a keresztény Istenbe higgyen? :)
2016. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Négyes: amit írtál, az mutatja a tudatlanságodat. Legalább olyanról mondanál véleményt, amit előtte megismertél! A keresztes háborúk az iszlám gyilkos terjeszkedésére volt válasz, nem pedig térítés miatt! Úgyhogy ne legyél büszke magadra, mert a tudatlanság inkább szégyen.
2016. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
#5 hát amikor én még tanultam a keresztes hb-t akkor nem az iszlámokat szidták mint ma!
2016. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én keresztény vagyok, de azért ezt óvatosan kezelném. Ez kb. az, mikor az ateisták kiragadnak három szót egy ószövetségi könyvből és bizonygatják vele, hogy milyen gonosz a Isten. Meg kell vizsgálni a szövegkörnyezetet és ismerni kéne a könyv keletkezési körülményét, az írók szándékát és a kulturális környezetet, ahol íródott. Én nem ismerem sem a Koránt, sem más könyvét az iszlámnak, hogy ítéletet mondjak Mohamed felett. Az ilyen kiragadott mondatok alapján meg nem fogok ítélkezni. Én feltételezem, hogy Mohamed is Isten akaratát kereste. Nyilván hitem szerint Jézus viszont az Isten Fia volt, aki meghat értünk a kereszten, amit Mohamed nem tett meg. De ez nem ok arra, hogy Mohamedet pocskondiázzam.
2016. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Ezt már egyszer megkérdezted, és akkor is elmondtuk, hogy hülyeség. A pap/lelkész aki írta, jobb esetben teljesen sötét és nem vette a fáradtságot, hogy rendesen utánanézzen a dolgoknak, de ennek ellenére kresztény emberként örömét lelte egy ilyen gyűlölködő poszt megírásában.


Rosszabb esetben tudta hogy hazudik, így kettős bűnt követett el. Pedig tudja, hogy ezzel saját vallása szerint is rosszat tett. Ennyire veszi komolyan.

2016. aug. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

#4

vicces, hogy a keresztényellenesek mindig a keresztes háborúkat hozzák fel.


Nézz utána a keresztes háborúkat VÁLASZUL indították, miután a muzulmánok elfoglalták Konstantinápolyt, az utolsó keleti keresztény bástyát.


de korábban pl végigpusztították és meghódítottak Észak-Afrikát (ami az iszlám hódítás előtt keresztény volt) és Spanyolországot is, ahonnan végleg csak 1492-ben sikerült kiűzni a muzulmánokat.


A muzulmánok voltak az agresszorok. A keresztes háborúk kb olyanok voltak, mint Hunyadi János hadjáratai: válasz a muszlim hódításra.

2016. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

teljesen igaz ez az összehasonlítás.

Egyébként én is találkoztam hasonló oldalakkal az interneten. Kíváncsi voltam, hogy igaz-e vagy csak kamuból vannak fent ezek az idézetek.

Rákerestem az adott Korán fejezetekre, részekre angolul és magyarul is (magyarul is fent van a Korán), és tényleg benne vannak ezek a dolgok.

Aki kételkedik ezekben, megnézheti saját maga, én is megnéztem. Sajnos igaz.

2016. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!