Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mi lehet az oka annak,...

Vajon mi lehet az oka annak, hogy mindenkit újra feltámaszt a Jóisten? Úgy értem a jókat és a nem jókat is.

Figyelt kérdés

A jókat értem, szeretné egyesíteni az Emberiség családját és újra együtt lakni az emberekkel. De a gonoszokat miért nem hagyja egyszerűen a sírban?

Nekem miért tűnik érthetetlennek / furcsának / feleslegesnek, hogy újra feltámadnak a nem üdvözülők is, hogy aztán újra, akkor már végleg meghaljanak? (nem hiszek a sercegő, örök égő poklban, csak az örökre szóló halálban).


Arra gondolok, hogy ha végül mégse tud Isten megmenteni, mert rosszul döntök (kvázi nem hagytam magam), akkor legalább ne lássam, hogy mit veszítek.

Ha meg sikerül, és elvihet magával, akkor ne lássam az esetleges ismerősöket, amikor sajnálják, hogy nem maradunk együtt...Hogy tudnak majd az üdvözülők örülni, ha ugyanakkor látják a sok elkárhozót is?


Vajon más is érzi, úgy, ahogy én most, hogy nem vágyom megtudni, hogy kinek miért nem sikerült a jót választania?

(azt olvastam, hogy az üdvözülők részt vesznek a vizsgálati folyamatban)...


Kicsit összezavar ez a dolog, és szeretném jobban megérteni, hogy a Jóisten miért dönthetett így, hogy így csinálja?



2016. aug. 5. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Azokat érti a "gonoszok" alatt akiknek valamilyen oknál fogva nem volt lehetőségük állást foglalni, és meghaltak Isten új világa előtt.

Ezzel lehetőséget kapnak hogy szabadon dönthessenek, a Krisztusi királyságban hiszen Jézus halála, fedezi a Bűnét.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkire érvényes, Isten tudja ki méltó erre, azok közül akik meghaltak döntés nélkül

2016. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ez egy nagyon igazságos és szeretetéből fakadó döntés Isten részéről. Hisz így minden, Ádám óta megszületett embernek lehetőséget ad az örök életre. Isten nem személyválogató...mindig a szeretete és igazságossága válik nyilvánvalóvá, amikor az emberrel kapcsolatos döntést hoz.

2016. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jézus úgy beszélt a pokolról, mint egy olyan helyről, ahol örök büntetésben (Máté 25:46) lesz részük azoknak, akik nem tértek meg, és nem keresztelkedtek meg a bűneik bocsánatára.

Azért támad fel mindenki, mert Isten minden embert a saját képmására teremtett, és Ő örök életű. Ezért minden ember lelke is elpusztíthatatlan (örök életű) lesz a feltámadás után, vagy a mennyországban vagy a pokolban.

A szeretteik, akik esetleg a pokolba kerülnek, nem fognak hiányozni a mennyben levőknek, mert Isten ígérete a benne hívőknek, hogy olyanná válnak, mint Ő, és Neki kétség kívül nincsenek szükségletei vagy hiányai. Ráadásul nem hiszem, hogy az üdvözülők bele fognak látni a pokolba. Az én véleményem szerint (nem tudom biblikusan alátámasztani, tehát, lehet, hogy ez nem igaz) a pokol és a mennyország két teljesen külön világ. Egyikből sincs átmenet a másikba és betekintés sincs a másikba (a gazdag és Lázár története [Lukács 16:19-31] egy példabeszéd, szerintem nem szó szerint értendő).


Én is úgy vagyok vele, hogy nem vágyom megtudni, hogy kinek miért nem sikerült a jót választania. Reméljük erre nem is kerül sor, hiszen minden léleknek a Krisztus ítélőszéke elé kell állnia (2 Kor 5:10).


Engem leginkább az döbbent meg, hogy bár a Biblia világosan beszél arról, hogy van örök élet, és örök kárhozat, mégis nagyon kevés ember él úgy, hogy keresné a helyes utat, ami az életre visz. Hányan gyűjtögetnek olyan dolgokat, amelyeket a halál elvesz tőlük, és a túlvilágon semmijük sem lesz, ott éhezni és gyötrődni fognak. Milyen kevesen gyűjtenek kincset a mennyben!

És milyen kevesen vannak, akik segíteni akarnak másoknak, hogy azok megmeneküljenek a kárhozattól!

2016. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem Isten tudta nélkül nem hal meg senki, értem az alatt, csak úgy halhat meg valaki, hogy "leélte az életét", meghozta a döntéseket, ami alapján a feltámadáskor vagy üdözülni fog, vagy pedig örökre eltűnik.


Amit nem értek, az az, hogy miért kell feltámadniuk azoknak is, akikre a halálra szóló ítélet vár? Miért nem halhatnak meg csak egyszer, az életük végén?


Abból indulok ki, hogy a feltámadás még nem történt meg, mert az majd Jézus látható, hallható, mindenki által köztudott eljövetelekor lesz...


Tehát miért támadnak fel a gonoszok a halálra?

2016. aug. 6. 22:57
 5/5 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Szerintem azért mert lesznek ķözöttük is olyanok akiknek a nevei be van irva az élet könyvébe. Isten nagyon figyel a jogra és az igazságosságra. Mennyei bíróság döntése nélkül senki nem megy a gyehennába ami az örök ítélete az istenteleneknek. A testet azért támasztja fel Isten, mert abban követték el a bűnöket, az is tisztátalan, haszontalan égetni való Isten szemében. Az utolsó ítéletnél vannak utalások a nagykönyvben arra, hogy a bűnösök feltámadása nem kesztyűs kézzel fog megtörténni, hanem úgy fogja kihányni a testüket a Föld.
2016. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!