Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jegygyűrű mint pogány jelkép...

Jegygyűrű mint pogány jelkép viselése?

Figyelt kérdés
Érdekelne olyan hívők véleménye akik Jehova Tanúi, van ez a pogány dolgoktól való tartózkodás. Ismereteim szerint a jegygyűrű kulturális és spirituális szempontból úgymond pogány. Viszont én már láttam olyan embereknél akik elvileg a Tanúk vallásához tartoznak. Egyszer beszéltem is egyel aki szintén viselt gyűrűt, de erős érvet nem tudott felhozni amellett hogy miként lett ez elfogadva mégis. Avagy "pogánytalanítva".

2016. aug. 1. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Szervusz.


Ezen kérdést már sokszor tették fel sok más hasonló kérdéssel egyetemben, s ilyenkor Jézus szavai jutnak eszembe, amikor a Farizeusok mindenfélét kitaláltak ellene.

Na de a válasz.


. A hébereknél, az egyiptomiaknál, az asszíroknál, a babilóniaiaknál, a görögöknél, a rómaiaknál és más ókori népeknél elterjedt volt, hogy férfiak és nők egyaránt különféle, karika formájú díszeket és ékszereket hordtak. Ezeket az orrukban, a fülükben vagy az ujjaikon hordták.

egykor a jegygyűrű is vallási jelentőséggel bírt. Ma már azonban a legtöbb ember mit sem tud erről, csupán jelképnek tekinti, mely arra utal, hogy a viselője házasságban él.

2016. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ezen kérdést már sokszor tették fel sok más hasonló kérdéssel egyetemben, s ilyenkor Jézus szavai jutnak eszembe, amikor a Farizeusok mindenfélét kitaláltak ellene."


Igen, már látom hogy nem az én kérdésem az egyetlen. A farizeusi példát nem értem. Ha én valamit állítok de az nem teljesen fedi a valóságot akkor szerintem az a legutolsó hogy csodálkozok azon ha valaki választ vár a miértre.


"A hébereknél, az egyiptomiaknál, az asszíroknál, a babilóniaiaknál, a görögöknél, a rómaiaknál és más ókori népeknél elterjedt volt, hogy férfiak és nők egyaránt különféle, karika formájú díszeket és ékszereket hordtak. Ezeket az orrukban, a fülükben vagy az ujjaikon hordták."


A kérdésem a jegygyűrűre vonatkozott, kérlek szépen figyelj oda. Ahogy látom a második válaszoló által linkelt kérdésben is előjön ez.

Szóval a kérdésem a jegygyűrűre mint a házasság szimbólumára vonatkozik. Nem a gyűrűre mint ékszer.


"egykor a jegygyűrű is vallási jelentőséggel bírt. Ma már azonban a legtöbb ember mit sem tud erről, csupán jelképnek tekinti, mely arra utal, hogy a viselője házasságban él."


Igen, már csupán a házasság szimbóluma. Viszont így más dolog is hasonló képen lenne nem? Mondjuk az anyák napja, annak sincs már vallási jelentősége, mégsem lett "pogánytalanítva". Vagy az apák napja, annak még a valláshoz sincs köze. Mondjuk azt hirtelen nem tudom hogy a Tanú vallású embereknél van e tartva. Vagy névnap, sőt valaki azt is mondta(nem Tanú) hogy a koccintás is helytelen. Mondjuk a koccintásos sztorinál nem vagyok biztos hogy tényleg így van.

2016. aug. 1. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:

És azt tudta, hogy a száj rúzsozása a nő védte, hogy ne költözzön bele a démon?

Vagy a szemfesték védett a szemmel veréstől?

Vagy ........


Könyörgöm nem tedd fel ezeket is kérdésként.

Köszi

2016. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyakkendő pedig a római katonáktól ered. De azért egy tanúnak jó lenne odafigyelnie például az autóválasztásnál is, mert van néhány pogány nevű is (pl. a Saturn).

Ja és a sminkelés is tiltott kéne hogy legyen a tanúknál.

2016. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen az egész világot átszövi a pogány eredet. Nem lehet ez alól kibújni. De akkor miért kell állandóan azt állítani hogy nincs pogány eredetű szokás? Miért kell mutogatni másokra akiknél van?

Mondtam ha állítom hogy ebben és ebben piszkosul jó vagyok, de közben más a valóság, és erre rákérdeznek, akkor a legkevesebb hogy nem nekem áll feljebb. Ezen kéne elgondolkozni. Vagy reménytelen kérés?

Rálehet kérdezni végül is a nyakkendőre, rúzsra, sok mindenre. De nézzük a forrást, az állítást miszerint nincs pogány eredetű szokás, ennek a túlzott hangsúlyozása. És más vallási csoportok megszólása ez miatt.

Én csak egy egyszerű választ várok, korrekt érvekkel. Nem támadni akarok. Csak választ, nem nehéz kérés.

2016. aug. 5. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, ez hiába való kérdés. Én ezt már felvetettem egy rokonomnak aki tanú, ő azonnal vitán felülinek tekintette a saját (vagyis az őrtorony) véleményét a dologgal kapcsolatosan. Szóval amit az őrtorony állít az a tuti, minden más csak az "igazság" elleni támadás.

Egy sikeresen átprogramozott tanúnak reggeltől estig mutogathatod, a történelmi bizonyítékokat és a tényeket mindhiába. Ők nem képesek mást elfogadni igazság ként csak is azt, ami az őrtoronyból jön.

Számukra az őrtorony megkérdőjelezhetetlen és fedhetetlen. Aki a "rendszerrel" szemben kérdezősködik vagy kételkedik, az máris gyengehitű, hitehagyott, stb.

És miért? Mert Krisztus 1919-ben kiválasztotta őket, egyedüli hírcsatornának ember és Isten közt.

A kérdés már csak az, hogy ezt honnan a jó-büdös-ganéjból túrták elő?

Mert "kissé" kétlem, hogy Krisztus megjelent volna Ruthefordnak, és közölte volna vele a kiválasztotságot.


Persze ha ezen a szálon elundulunk kutatni, akkor válaszokra nem számíthatunk (csak köntörfalazásra és szalmabábérvekre) de mégtöbb kérdőjelre igen.

2016. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!