Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi okból közösítettek ki...

Mi okból közösítettek ki embereket Jehova tanúinál, vagy épp mi okból mentek el ők maguk?

Figyelt kérdés

Nyomatékosítanám,hogy tényleg csak a célszemélyek írjanak,az aktív tanúkat meg sem próbálom komolyan venni,ha mások érzéseit próbálják ők megmagyarázni,köszönöm előre is! :)

Ezeken kívül lesznek még kérdéseim,de azt majd csak akkor,ha már lesz is kinek. :)



2016. aug. 9. 14:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy jöhet privát is,ha valaki nem szeretné nyilvánosan elmondani,hogy mi nem tetszett ott neki. :)
2016. aug. 9. 14:02
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia én tanulmányozó voltam, és minden esélyt megadtam arra, hogy ha Isten valóban a tanúknál van azt megtaláljam, de ez nem így volt, már az első hetekben is olyan dolgokat vettem észre az embereken, amik általában elmegyógyintézetekben tapasztalhatók, furán viselkedtek az emberek, olyan volt, mint egy film ahol a valóság és a valódi érzelmek valamiféle eltorzított formában jelennének meg, tudod, mint amikor valaki mosolyog, az emberek úgy tesznek mintha boldogságban lennének, de ha rájuk nézel, látod, hogy valami nem stimmel, számomra ott lett egyre nyilvánvalóbb, hogy a tanúk nem Istent szolgálják, amikor a már sokszor hallott rágalmazást a saját fülemmel is végig hallgathattam, ugye volt két tanú aki a "tanításomat" végezték, és rengetegszer kitértek arra, hogy milyen borzalmas a többi egyház, olyan szavakat is használtak, amiket itt nem szeretnék leírni, amit letudok írni az, hogy egységesen rengeteg gyűlölettel, és szeretetlenséggel átjárt véleményt hallgathattam végig a tanúktól, a másik dolog ami feltűnt, hogy Jézus azt mondta, hogy az embereknek nem szabad saját magukat ünnepeltetni, hiszen az Atya megfizet mindenkinek cselekedeteit szerint, csendben, viszont a tanúk, rendszeresen mutogatták, és ajnározták a tevékenységüket, például, hogy mennyi Bibliát sikerült lenyomtatni, és hasonlók, ami nekem furcsa volt, hogy már régebben is voltam szociális segítségnyújtó, és tudtam, hogy azok amiket elmondtak, a legtöbb egyház segítéségéhez képest az emberek felé sokkal több, ezért sem értettem, hogy miért érezték fontosnak kiemelni, hogy ők mennyire nagy térítő munkát végeznek, és mennyire csodálatos a szervezet, arról nem beszéltek egyáltalán, hogy a többi egyház milyen hatalmas térítő munkát végez, és mekkora segítséget nyújt az embereknek, pedig szerintem az az igazi értékes dicséret, ha másokban látjuk a jót, és nem magunkban. Lényegében én akkor elégeltem meg az egészet, amikor arra biztattak, hogy a súlyosan beteg édesanyámmal legyek távolságtartóbb, azt mondták, hogy a születésnap, karácsony stb dolgokat mivel a családom gyakorolja, így rám is rossz hatással vannak ezek, és hogy a Sátán a beteg édesanyámat is a többi családtagommal együtt használ fel arra, hogy távol tartsanak "Jehovától" szóval, miután saját bőrömön is megtapasztaltam, a szeretetlenséget, és a rengeteg burkolt gyűlöletet, úgy láttam, hogy ha a Tanúknak megadtam az esélyt a bizonyításra, és magamnak is, hogy talán jó helyen vagyok, így megadtam azoknak is az esélyt, akik évtizedekig vének voltak, vezetők, tagok, hogy elmondhassák a tapasztalataikat, és azt, hogyan csaptak be másokat, és hogyan vezettek meg ők maguk is embereket azért, hogy tanúk legyenek, és elárulták, bizonyítékokkal alátámasztván, hogy a tanúk milyen borzalmas dolgokat cselekednek, természetesen saját történeteiket elmesélték, ezek után nem volt kérdés, hogy én nem szeretnék egy olyan szervezethez tartozni, ahol egy gyerek molesztálót nem jelentenek fel, és nem viszik törvényes útra, hanem a gyerekeket és az elszenvedő feleket kiteszik továbbra is az erőszaktevő terrorának, ha az ahogyan mondták "megbánja bűneit, Jehova előtt, és új élete akar kezdeni" Szóval őszintén fordultam a tanúkhoz, és őszintén bíztam bennük szörnyű volt a csalódás, és a valóság amit a saját bőrömön is meg kellett tapasztalnom.
2016. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!