Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történt Jézus előbőrével?

Mi történt Jézus előbőrével?

Figyelt kérdés
Néhány teológus úgy gondolja, hogy feltámadáskor visszanőtt. A 17. századi teologós Leo Allatius szerint felment az égbe és ebből lett a Szaturnusz gyűrűje. Mi az igazság?

2016. aug. 9. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Leo Allatius egy állat XD


sokáig létezett egy előbőr ereklye, amit későb aranyba foglaltak, majd egy háborúban elveszett


idővel több helyen is felbukkant, nyilvánvalóan a legjobb esetben is egy kivételével az összes hamisítvány volt, ezért már lehetetlen rekonstruálni hogy az eredeti melyik, egyáltalán előkerült e


az is kétséges ha szigorúan vesszük ,hogy az eredeti előbőr hiteles volt e, de ezzel együtt könnyen lehet hogy igen

2016. aug. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

A rituális előírás az (legalábbis akkoriban az volt), hogy körülmetéléskor el kell ásni, tehát minden bizonnyal elásták.


A Szaturnusz gyűrűjéről én is olvastam, idétlen egy ötlet, mit ne mondjak :)

De az se semmi, hogy visszanőtt. Könyörgöm, minek? :D

2016. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer azt írja a Biblia, hogy az üdvözült test olyan lesz mint az angyaloké, akik nem szaporodnak, akkor vajon van e neki egyáltalán nemi szerve?
2016. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
jézus gerinces volt, nem volt előbőre. meg olyan amúgy sincs hogy előbőr. elővese van pl., de előbőr nincs. ezt minden esetben bőrnek hívták és hívják.
2016. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

"elővese van pl., de előbőr nincs"


Fordítva. Elővese nincs, szerintem a mellékvesével kevered. Előbőr viszont van, az orvosi nyelv elég gyakran használja ezt a kifejezést.

2016. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
nem fordítva. előveséje van pl. sok alacsonyabb rendű állatnak, de emberben a vese fejlődése során is kezdetben elővesének hívják ami kialakul (de a kettő teljesen más). mellékvese megint teljesen más, máshogy is fejlődik, meg a funkciója is. előbőr meg, ahogy sejtettem, sehol nem szerepel az orvosi szaknyelvben.
2016. aug. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
A történészek már sok dolgot b3bizonyitottak,pl hogy a biblia évszámai és tettei a valóságban el vanna csúszva. Én voltam első áldozó, de megkérdőjelezek rengeteg bibliai dolgot
2016. aug. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
az a lényeg hogy tapadjon a bélyeg
2016. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Szervusz.


Hogy mikkel nem foglalkoznak az emberek, :)

Egyébként pedig semmi nem történt, ugyan az volt ami más ember esetében, s nem csináltak belőle bálványt.

S nem nőtt vissza, Jézus nem ugyan azt a Testet használta, a feltámadáskor, mert Ő szellemben elevenedett meg, csak a Tanítványok kedvéért öltött fizikai testet, hogy tudjon találkozni velük.


A Teológus nem Biblián alapuló misztikus dolgokat kreált, mint ahogy sok teológián tanítanak Platoni elveket aminek a Bibliához, vagy a Teremtőhöz köze sincs.

2016. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg rohadt fontos kérdés keresztény szempontból...

"Csodálom" hogy erről nem is tanított Jézus, vagy legalább az apostolok.

2016. aug. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!