Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor van lélek vagy nincs lélek?

Akkor van lélek vagy nincs lélek?

Figyelt kérdés
Máté 26:41 Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértetbe ne essetek; mert jóllehet a lélek kész, de a test erőtelen.

2016. aug. 12. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Van. Amivel a tagadók érvelni szoktak, az mind a test haláláról szólnak és természetesen saját berkeikben született tanítás. A Biblia egyértelmű, van lélek. De hogy ki mit tagad, az már az ő ügye.
2016. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Szervusz.

(Máté 26:41) 41 Kitartóan virrasszatok, és folyton imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek. A szellem persze buzgó, de a test gyenge.”


Noha Péter apostol arra biztatta a keresztényeket, hogy legyenek éberek, ne hanyagolják el az imát, legalább egyszer vele is megtörtént, hogy nem tartotta elég fontosnak az imát. Ő volt az egyik apostol, aki elaludt, miközben Jézus a Gecsemáné-kertben imádkozott. „Kitartóan virrasszatok, és folyton imádkozzatok” – kérte tőlük Jézus, ők mégis újra elaludtak.

Mielőtt pálcát törnénk fölöttük, vegyük figyelembe, milyen megerőltető nap állt mögöttük: A nap folyamán előkészültek a pászkára, este pedig megünnepelték. Jézus bevezette az Úr vacsoráját, és bemutatta, hogyan emlékezhetnek meg a jövőben a haláláról

Majd „miután dicséreteket énekeltek, kimentek az Olajfák hegyére”. Ez az út Jeruzsálem keskeny utcáin át eltarthatott egy darabig

Mire odaértek, már jóval éjfél után lehetett. Ha azon az éjszakán mi lettünk volna a Gecsemáné-kertben, valószínűleg mi is elalszunk.


A tanácsa egy alapelv, melyet nap mint nap alkalmaznunk kell.

Jézus látta, hogy az apostolai mennyire küzdöttek, hogy mindent megtegyenek, amit Jézus mondott nekik. Ezért mondta: „A szellem persze buzgó, de a hústest gyenge”


vagy is az elménkben megtesszük, illetve elvileg megtennénk mindent, de Fizikálisan sokszor már képtelenek vagyunk a korlátaink miatt.


A lélek pedig maga az élőlény, akár ember akár állatra értjük. ezért ez a fordítás, nem a legszerencsésebb, ebben az esetben

2016. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Van lélek halhatatlanság, a Biblia egyértelműen tanítja ezt. Csak egy-két szekta tagadja ezt, mint a Jehova tanúi (bár nem is tudom rajtuk kivül vannak e még, akik tagadják), de velük nem kell foglalkozni.
2016. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2 tanú válaszoló én a lélekről kérdeztem és nem a szellemről! Aről a lélekről amelyet Isten lehelt Ádám orrába abteremtéskor mert ugye nem szellemet lehelt bele hanem lelket hisz így lett aztán az ember élő lélekké. Meg kérdezhetem,hogy miért nem a kérdésre válaszolsz és miért a szellemet hozod fel amikor én egészen másrol kérdeztem? Se én és gondolom se te nem vagy egy élő szellem,vagy valami zombinak tartod magad,mert én nem!

Kérlek a kérdésre válaszolj!

2016. aug. 12. 18:15
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad ilyen idegesnek lenni! Arról van szó, hogy a lélek által Isten él bennünk, a szellemiségünket, és a lelkiségünket szétválasztani nem lehet, mert ez a szabad akaratunk alapja. Egyik hiányában megszünnénk embernek lenni, bár ez is volna a célunk, nekünk embereknek. Istentudattal élni, és háttérbe szorítani a szellemiségünket. Hiszen mindnyájan Istenek vagyunk, a lélek által!
2016. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tévedsz kedves #5 válaszoló, én nem vagyok ideges csak nem szeretem amikor mellé beszélnek és terlnek :) mert tudod az nem szép dolog. Vagy tudom a választ a kérdésre vagy nem, de ha nem tudom akkor inkább hallgatok, hogy ne tévesszek meg mást sem a tudatlanságommal.

Ezért adtam hangot az elégedetlenségemnek és nem azért mert bárkire is dühös lennék. ;)

2016. aug. 12. 19:53
 7/16 KZitus ***** válasza:
30%

Szia


Van lélek :-)


1Móz 2:7: „Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.”

2016. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ideje volt Zitus,hogy végre belásd, hogy az emberben élő lélek van mert Isten nem a holtak istene hanem az élőké. Örülök, hogy te is vissza tértél az élők sorába.

Üdvözöllek! :)

2016. aug. 12. 21:33
 9/16 Ákos13 ***** válasza:
A Biblia szerint van. A Védák könyve szerint is van. Az Iliász és a Kalevala szerint is. És? Ez miért fontos? Több ezer éves könyvek mióta számítanak bármit is?
2016. aug. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanu se semijen vallás hive, de hol is irja a bibliában hogy a lélek halhatatlan? Vagy a testtöl külön áll? Jób 21:25 Amaz elkeseredett lélekkel hal meg, mert nem élhetett a jóval.

Préd 3:19 Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak; amint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.

2016. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!