Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hány olyan...

Jehova tanúi hány olyan beteljesületlen világvége számításról tudtok ti amit az Őrtorony vagy az Őrtorony alapítói számoltak el?

Figyelt kérdés

2016. aug. 13. 05:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Milyen érzés szembe menni a Bibliával, tanú? Milyen érzés azt hazudni, hogy a minden szem meglátja, az nem is így van? Milyen érzés azt hazudni, hogy már minden teljes és megtörtént az elragadtatás? Mondd, milyen?
2016. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem venném figyelembe, hogy hova tartozom, kit képviselek, magam is hasonló modorban támadnék, mint a 11-es válaszoló,

Bibliában Jézus nem erre tanítja az Őt követőket, s ez az ember sajnálatos módon dacol ezzel, és nem is akar változtatni rajta.

2016. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hogy lehet akkora eretnekségeket írni mint amiket a 26% ember írt!?

Istenem Istenem már azt vártam hogy megreped velem a föld ahogy olvastam azokat az eretnek szavakat.

A kérdést csak azért írtam ki mert nem hittem a pletykáknak és saját magam szerettem volna meggyőződni az ellenkezőjéről... hát nem ez történt.

Ennyi hazugságot egy keresztény szájából még soha nem tapasztaltam.

2016. aug. 13. 16:47
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
A tanúk egyáltalán nem keresztények, az, hogy hány alkalommal lett nekik írásos angol, és idegennyelvű forrás is linkelve a szervezetüket lebuktató forrás anyagokról, már megszámolni sem tudom, de mivel teljesen át van mosva az elméjük, így teljesen mind1, hogy piros lepedőt mutatsz nekik 1 méterről, ők akkor is fehérnek fogják látni, mert az őrtorony azt tanítja nekik, ha jobban megfigyeled kedves kérdező, például a kínos kérdéseknél ahol már tudják, hogy megfogták őket, vagy nem is válaszolnak, vagy azonnal támadni kezdenek, és a többi egyházat rágalmazzák, az a legszebb az egészben, hogy a piramis és egész egyiptomi mitológia teli van a kereszténység szemszögéből nézvén annyi pogány elemmel, és okkultista dolgokkal, hogy azt borzalmas volna össze számolni is, a tanúk meg egyszerűen már kínjukban, nem tudják, hogyan hazudjanak arról, hogy Russel egyike volt a valaha élt legnagyobb okkultisták egyikének, erre annyi bizonyíték van, hogy hihetetlen, ha nem vesszük figyelembe a tényt, hogy Russel piramisból számolgatott, ami alapból szembe megy a keresztényi hittel, akkor is, mégis mi a kutyafülét keres Russel síremlékétől pár méterre, egy hatalmas okkultista piramis, Russel nevével, és egy jó nagy rózsakeresztes szabadkőműves háromszöges sírhely, valaki elmagyarázná nekem, mégis mit keres az ott?
2016. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%
Elöttem válaszolónak lábjegyzetként: ráadásul 33 fokozattal rendelkezet amin tudjuk hogy ezek Lucifert ismerik el Istenként. Lucifer teologiájáben pedig nincs Szent Lélek se Fiu Isten. Egy hamis istenkép ábrázolása van az első örtornyokben bekódolva ami Zeus képmása. Ugyszint megegyezik a vallásuk az ó görög zeusi istenhittel. Zeus- bol csinált Russel Jehovát.
2016. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sokszor eszméletlen magyarázataik vannak mindenre. Volt,hogy beszélgetés során felvetettem nem egy „tévedésüket” arra az volt többször is a válasz,hogy az régen volt..Ha gyerekként ellopsz egy csokit és 40 év múlva visszaemlékszel rá,vagy emlékeztetnek, arra lehet mondani hogy régen volt.De még az is ott van az emlékekben,habár nem befolyásol senkit. De a Biblia, Isten esetében, ami az egész emberiséget meghatároz,annak a nevében,vagy annak a nevére hivatkozva már nincs olyan,hogy régen volt,hiszen azzal sok ember életét befolyásolod,meg hát ez az emberiség alapja!

Én erre csak azt tudom mondani,hogy 100 éve is ugyanazt jelentette a Biblia amit most is szóval ez kicsit nevetséges,vagy furcsa magyarázat dolgokra,hogy régen volt,meg nem jól értették és hasonlók! Ebben az esetben meg még inkább, hiszen itt világosan le vannak írva a dolgok!Pl.: a hamis próféta az az is marad örökre meg,hogy ne higgyetek neki…

De persze a keresztes hadjárat az nem volt régen,amit előszeretettel hoznak fel egy példának egy –egy előadásuk alkalmával ha cáfolni akarják ebben az esetben a katolikus egyház illetékességét és a magukét igazolni az ige terjesztésében…Amit csak mellékesen jegyzek meg,hogy az egyház azért többször bocsánatot kért,szemben más szervezetekkel,azok tetteivel ellentétben…

De maradjunk annál,hogy Russel valamilyen módon meg lett magyarázva…

Johannes Greber…A legtöbb tanú azt sem tudja kicsoda(sajnos ugyan úgy ezen a téren is mint megannyi másban is tájékozatlanok).Ajánlom az utána nézést!

Ő azért Russel után volt és érdekes hogy az írásait azt még 20-30 éve is használta az őrtorony társulat!A „bibliájukban” pedig szépen ott van a mai napig is…Vagy lehet a mostaniban már nincs mert volt pár változtatás párszor,újra és újra ki kellett,vagyis kiadták...mert..Az alábbi linken lehet olvasgatni mind a tanúk irományaiból,mind a fent említett úriemberéből,akinek használták a”tanításait”; [link]

Érdekes,hogy 1956 február 15. Őrtoronyban nyilatkoztak arról, hogy Greber Spiritiszta volt.Aztán érdekes módon mégis használták az írásait és az ő saját „bibliájuknak”nevezett könyv fordításában is rendesen részt vett amit 1980-ban Greber neve alatt futó alapítványnak méltattak is.

Ugyanez vonatkozik a világvége próféciáikra is!Nem úgy értették,nem is mondtak fix időpontokat soha és stb.

Nézzünk csak egyet mit is mond a nagy vezetőjük W.Franz erről egy ’58-as beszédében: https://www.youtube.com/watch?v=RxnP7j0rkss

De egy kis mustra:Nem utalások vannak,hanem fix időpontok,majd terelés,kimagyarázás:

Ez a hetedik nap, Isten nyugalomnapja, közel 6000 évet ment előre, és még hátra van Krisztus 1000 éves uralkodása, mielőtt ennek a napnak vége lesz (Jelenések 20:3,7). Az emberi létezésnek ez a hetedik 1000 éves időszaka egy nagy szombatnaphoz lesz teljesen hasonló. ? Mely évben jönne el akkor az ember létezése és Isten nyugalomnapja első 6000 évének vége? Ez az év 1975.

Ébredjetek!, 1966. október 8., 19. old.



1971: „Minden bizonyítékuk” megvan, és isten az, aki „vezeti őket”. „Rettenetes”. Az armageddon 1975-ben jön el.

1972: „Az átlagos Tanú nem kételkedik az 1975-ös dátum helyességében.”


De nézzünk csak egy korábbi időpontot:

Őrtorony – 1922. szeptember 1.: „Az 1925-ös dátum még valószínűbb az írások szerint, mivel Isten törvénye ezt hirdeti Izraelnek...”

Őrtorony – 1923. április 1.: „Úgy véljük, 1925-öt minden írás alátámasztja.”

Jól látszik,hogy itt arról beszél,hogy Isten mondta a jóslatot!

Mi történt ezután(?):

Őrtorony – 1925. szeptember: „Várható, hogy Sátán megpróbálja a megszenteltek fejébe beültetni a gondolatot, hogy 1925-ben véget ér a munka, és ezért felesleges bármi többet csinálniuk.”

Nem jött el a vég és hirtelen már Sátán próbálta korábban bebeszélni mindenkinek,hogy már pedig ’25-ben eljön nem pedig Isten,ahogy azt az őrtorony korábban állította!

Aztán látom,hogy 1914-el van kérdőjele a hozzászólónak…

1889 – A következő fejezetekben bebizonyítjuk, hogy Isten Királyságának eljövetele már megkezdődött... És a „hatalmas isten nagy napjának csatája” (Jelenések könyve 16:14), amely 1914-ben fog véget érni a Föld jelenlegi uralkodóinak hanyatlásával, már megkezdődött. [A könyv 1915-ös kiadásában a dátumot 1915-re változtatták.] *az Eljött az Idő című 1889-es könyvből

1894. július 15 – Nem látjuk értelmét a jövő megváltoztatásának – ha látnánk, akkor sem tehetnénk semmit ellene. Ezek Isten dátumai, nem a miénk. 1914 nem a kezdet, hanem a gondok idejének vége.

1904 – A nagy pillanat nyomása hamarosan ránk nehezedik, valamikor 1910 és 1912 között, a „Dzsentilek Idejének” végében kicsúcsosodva, 1914 októberében. * az 1904-es „Új teremtés” című könyvből

Ehhez egy kis Biblia:

( Jézus) Monda pedig nékik:NEM a TI DOLGOTOK TUDNI az IDŐKET vagy ALKALMAKAT, melyeket az Atya a maga hatalmába helyeztetett. Apcs 1:7

32Ám azt a napot vagy órát senki sem tudja, az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya. Máté 13

Bárki megharagudhat,de aki tényleg Istent akarja követni és van egy kis értelem benne azoknak ez(is)bőven elég a megannyi előttem hozzászóló,fórumokban,neten,könyvtárakban szereplő adatok,bizonyítékok láttán!

2017. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!