Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény felfogás szerint...

A keresztény felfogás szerint a nem-keresztények (így a zsidók, muszlimok, buddhisták, stb. ) a pokolra jutnak?

Figyelt kérdés
Mert én szerintem egy keresztény, aki betartja a legtöbb előírást, még lehet rossz ember és kerülhet a pokolra, de ugyanígy egy ateista, aki igyekszik jó életet élni, lehet jó ember és kerülhet a mennyországba. Van olyan irányzat, ami egyébként ezt vallja?
2016. aug. 16. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem az a lényeg ki milyen vallású, hanem mennyi benne az elfogadás a másik ember iránt. A másik embert pedig csak akkor tudjuk elfogadni ha magunk is tisztában vagyunk saját gyarlóságainkkal. Az nem lehet, hogy magunkat felmentjük a másikat meg elitéljük. Mert minden ember bűnös kivétel nélkül. Azért tudnunk kell, hogy egy jó van az Isten.

Az ember nem lehet jó, ezért jót sem cselekedhet.

Amennyiben imádkozik, és kéri, hogy szivéből élhesen, vagyis akkor lesz igaz Isten előtt. Mert sokan elgondoljuk, (én is) hogy ez vagy az a szeretet, de az még messze van attól. Mert mindenki mást gondol a szeretetről. A szeretet egyenlő az Igazsággal, az egyetemes Igazsággal, hogy szeresd felebarátodat, mint TE magadat. Ez nagyon elgondolkodtató, hogy hogyan vagyunk képesek magunkat szeretni, persze a hibáinkkal tévedéseinkkel a együtt is, persze ha merünk őszinték lenni magunkkal szemben is, az érzéseinket felvállalva.

2016. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
A bibliában azt írják, hogy senki nem jó csak az Isten. A keresztény felfogás szerint senki nem kerül Jézus mellé majd, mert jó volt, és jókat cselekedett. Aki nem fogadja el a megváltást, amivel Jézus kifizette az emberiség bűneit, az akármilyen jó lehetett a saját felfogása szerint, az ítéletnél valószínűleg kevés lesz. Persze mivel Jézus ítél, ő személy szerint fogja minden ember életét megvizsgálni, így nem tudhatjuk senkinek a sorsát előre.
2016. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A keresztény tanítás szerint a nem keresztények is a mennybe kerülhetnek, amennyiben jó életet éltek. Ez az eredeti apostoli keresztény tanítás, ezt vallja a katolikus és az ortodox egyház.


Mindemellett az egyház nem azzal foglakozik, hogy a nem hívők vagy a másképp hívők hogyan üdvözülnek. Az egyháznak az a feladata, hogy a saját híveinek az üdvösségével foglalkozzon.

2016. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Szervusz


Nem.


Egy Isten van, még ha az emberek kreáltak maguknak isteneket és tanításokat, egy igazság van, az egy Istennél.


Mindenki meghal, és eltemetik. S a feltámadásban lehet reménye, mert ezt ígérte a Teremtő. és ezért halt meg Jézus.

Ez minden nemzetre igaz, még ha mást is gondolnak, vagy tanítanak jelenleg.

2016. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Ez az ördögtorony maszlag már megint a hazugságait nyomja. Isten senkit nem küld pokolba a bukott angyalokon kívűl. Az az ember aki a bukottak mellé kerűl az csakis önmagának köszönheti az örökkévalóságát.
2016. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Az előttem szólónak akkora homály van a szemén a gyűlölettől, hogy nem lát.

és elvesztette az érzékelő képességét is a jó és a rossz közötti különbségtételt illetően

2016. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak meg azt üzenném, hogy vegyen vissza mert én nem személyeskedtem csak leírtam a véleményem az imádott Őrtoronyáról.

És abban is biztos vagyok, hogy az előttem szóló sokkal jobban gyűlöl engem mint én őtet, Mert én gyűlölöm a hazugságait és ahányszor csak tehetem hangot is adok és rá is mutatok, és ezért aztán néha majd meg esz a szavaival.


De ha már itt tarttunk azért megkérdezném, hogy mi rosszat írtam?

Azért haragszol mert azt írtam, hogy Isten senkit nem küld a pokolba csak a Sátánt és az angyalait mert ugye az a hely nekik készíttetett. Én ezt alá tudom támasztani a Bibliából.

Vagy azért haragszol mert azt írtam, hogy aki oda kerűl az csakis magának köszönheti örökkévalóságát?-ezt is alá tudom támasztani a Bibliából!

Viszont az amit az Ördögtorony tanít neked, azt nem tudod alátámasztani a Bibliából csak úgy ha hazudsz és terelsz,de ezt megteszi helyetted az ördögtorony. :)


Én nem gyűlöllek ember!

Én sajnállak...

2016. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként rendesen látni, mikor ez a kamutanú néha magától ír valamit és nem az ördögtoronyból másolja, mert olyan hemzseg a kommentje helyesírási hibákkal. "Érzékelő képesség" és társai :D
2016. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Olyankor*

Ac -.-

2016. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Minek ide pokol, ha a magukat kereszténynek valók így szapulják egymást?
2016. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!