Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek ki a kedvencet alakotok...

Nektek ki a kedvencet alakotok a Tórából és a komplett Ószövetségből? Nekem Ábrahám mindkettőre a válasz.

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 23:06
1 2
 1/12 anonim válasza:

Egyértelmüen Káin és Ábel, mert még mindig nem magyarázta meg senki, hogy lettek gyerekeik.

Egyedüli nő is csak egy volt...

2016. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem az Ószövetségből is Jézus, mert ő az Ószövetségben is jött, látott, és győzött.

Viccet félretéve, talán Illés, mert szenvedélyes volt Istenért: prófétatársait mind megölték, és ő akkor sem tántorodott el, egyedül is szembeszállt a Baal prófétákkal Isten nevében.

Másrészt inspiráló, hogy úgy ment fel a mennybe, hogy nem halt meg. Talán valamiért Istennek is különleges volt, hogy ezt az ajándékot kapta tőle. Jó lenne, ha nekem sem kéne meghalnom...

2016. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem Tóbiás.
2016. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem a Tórából egyértelműen Jákób. Az élettörténetéből erőt lehet meríteni, hogy Isten egy elrontott élet után is fel tud emelni.


Az egész Ószövetségből pedig Dániel. Nagyon bátor ember volt, igazi hős, a hívőknek igazi példakép lehet.


Dante

2016. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Érthető,nekem is vannak könyvek amikben a rosszfiúk jönnek be,és értem azt is hogy fikció és nem kéne komolyan venni,de ha létezik olyan ember,akinek a kedvenc alakja (még akkor is ha csak fiktív) egy olyan ember aki képes lett volna kibelezni és elégetni a fiát egy felsőbb hatalom felszólítására az undorító! Mondom,még akkor is ha csak egy könyvről beszélünk. A gyomrom fel tud fordulni attól hogy ilyen emberekkel vagyunk körülvéve.
2016. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az angyalok, mert a létezésük azon kevés dolgok egyike, amit elhiszek az egész bibliából.
2016. aug. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kedvenc, inkább biztatás: Dávid.
2016. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# Arcus_txt


"Egyértelmüen Káin és Ábel, mert még mindig nem magyarázta meg senki, hogy lettek gyerekeik. Egyedüli nő is csak egy volt..."


Szerintem előbb olvasd el a történetet, mielőtt kommentálod. Ábelnek nem voltak gyerekei, és nem csak egy nő volt. (Ajánlom figyelmedbe: Ter 5,4)

2016. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehéz egyet kiválasztani. Ábrahám mindenképpen köztük van nálam is. De nagy kedvencem Enos is: "Ő volt az első, aki Isten nevét segítségül hívta." (Ter 4,26)
2016. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Kedvenc alakjaim a Bibliából : Charles Darwin,Nikolausz Kopernikusz és George Orwell
2016. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!