Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni hogyan kell szeretettel harcolni a gonoszság ellen?

Figyelt kérdés

Sokszor ezt olvasom, de nem látom értelmét.Hogyan tudsz te szeretettel küzdeni a gonosz emberek ellen?Szerintem sehogy.Oké hogy ez egy nagyon szépen hangzó közhely, csak nem megvalósítható.A bankárok, politikusok, tömeggyilkosok, diktátorok, terroristák ellen hogyan tudsz küzdeni a szeretettel?Odamész és átöleled a terroristát?Vagy odamész a politikushoz és belemondod a pofájába hogy "szeretlek"?Ő attól még ugyanúgy utálni fog téged és ki akar fosztani, ki akar nyírni.A gonosz ember nem fog megváltozni attól hogy látja hogy valaki szereti, magasról lesz@rja.

Hol tartana ma a világ, ha azt mondták volna a szövetséges hatalmak, hogy szeressük Hitlert, mert úgy a jó?Mindenki tudja.Hogyan lehet küzdeni az ISIS ellen a szeretet erejével?Az ISIS azért gyengült meg mert Putyinnak volt rá akarata és szétbombázta őket a pitsába.A szeretet nem változtatja át a gonosz embert jó emberré, hanem hidegen hagyja és nincs rá hatással, tehát hatástalan.

Ha valaki el tudná magyarázni hogy hogyan lehet ezt technikailag kivitelezni, mi ennek a módja, azt nagyon megköszönném!!



2016. aug. 19. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Putyin dologba belekötnék,túl sok volt a ,,járulékos veszteség'' Szíriában hogy azt mond hogy Putyin csak az ISIS miatt járt ott...


Egyébként a kérdésedre a válasz : jön egy gyilkos aki megerőszakolja és meggyilkolja a szerelmedet,te megöleled,ő meggyónja,leüli a börtönbüntetését,meghal majd elnyeri az örök életet a mennyországban.

2016. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

"Aki kardot ragad, kard által vész el" - mondta Jézus.

"Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint." 1Péter 1:18

A legnagyobb szeretet az, ha szenvedünk a gonoszokért. Ennek van a legnagyobb Istenhez térítő hatása. Magam is sok bűnben voltam, de amikor hallottam Jézus kereszthaláláról, hogy milyen brutális szenvedésen kellet keresztülmennie, teljes szívvel elkezdtem keresni Istent. A szeretetről való beszéd nem győzött volna meg. Persze ide eljutni, hogy valaki önként vállalja akár a halált is a gonoszok megtérítése érdekében, az egy hosszú út lehet.

2016. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, 1Péter 3:18, nem 1:18.
2016. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most már értem, ahogy így leírtad, csakhogy ez ilyen formában nem sokat történik, ugyanis ez csak egyetlen helyzet, amire tényleg ráhúzható, de a legtöbb esetben a megnyomorított, tönkretett, kisemmizett emberek soha az életben nem fognak találkozni azokkal a gonosz emberekkel, akik az ő nyomorúságukat okozták.S az ő szeretetük párszáz km távolságból az égvilágon semmit nem változtat a gonosz emberek hozzáállásán, indítékain.


A Putyinos dologhoz csak annyit, sajnálatos dolog hogy meghaltak mások is a bombázásban, de én az amerika által felfegyverzett "szabaságharcosokat" nem nevezném járulékos veszteségnek.

Ha civilek is haltak meg, akkor csak a mondatom első fele érvényes, a második az nem.

2016. aug. 19. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen,Amerika pénzel majdnem mindent ami a közel-keleten folyik. De igazából Putyint sem kéne félteni,mivel nem csak az ISIS-t (Amerikát) bombázzák,hanem az őket támogató civilek lakta városokat is. Ugyan ez elmondható amerikáról,ők is bombázzák a pro-kormány katonákat,viszont a pro-kormány álltal elfoglalt városokat is. Az hogy tudatában vagy annak hogyha rádobod a városra a bombát és többszáz civil fog meghalni,az már nem is járulékos veszteség,hanem népirtás. Nincs mit színezni rajta,ez a szomorú igazság. Mind két félről túl sok ez a ,,járulékos veszteség''. Csak ezt ugye soha senki nem fogja beismerni mivel Amerika beszivárgott mindenhova de ebbe már ne menjünk bele. Ha Srebrenica Zepa népirtás volt,akkor ez is az. Ennyit tudok hozzátenni.
2016. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hamar béke lenne a világon, ha mindenki úgy döntene hirtelen, hogy nem áll bosszút az őt ért sérelem miatt. Csak ennyit kéne tenni.
2016. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tamás321 ***** válasza:
Az ószövetségi hithősök sokat háborúztak a gonoszság erőivel, megtestesítőivel, és sok gonoszt levágtak, megsemmisítettek, kiirtottak. Az Isten maga is bosszúálló Isten, aki kiirtja a gonoszok magvát, és ez főként beteljesedik a Jelenések Könyvének leírásaiban, ami megmutatja az utolsó napok eseményeit. A gonosz nem maradhat fenn örökké, hanem ki lesz irtva, és csak az igazak maradhatnak meg. De Jézus idejében Isten nem vette át a földi hatalmat, hanem maga mellé állított sokakat, és a hatalom megijedt. Ezért is ölték meg Jézust. Isten ugyanúgy meghagyta a gonosz uralkodását a földön, mint ahogy most is fennáll már 6000 éve. Kell, hogy az ember különbséget tudjon tenni aközött, hogy milyen a gonosznak szolgálni, és milyen az igazság hatalmának szolgálni. Mert az embert az fogja tanítani a jóra, ha a gonosztól megtanul iszonyodni. Így hát van olyan gonoszság, ami sosem változik, és kiirtandó a maga idejében, de van olyan gonoszság az emberben, amiből tanulni lehet azt, hogy az ember ne ragaszkodjon a maga gonoszságához, mert gonosz hatalom uralma fogja gyötörni. Ennek érdekében pedig megtanulandó egy másfajta háború is, nem csak a testi.
2016. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6:Bárcsak így lenne, de sajnos ez nem működik, mégpedig azért nem mert a bántalmazók nagy része sosem áll le.

Pl.Az iskolai bántalmazók éveken keresztül bántalmazzák a gyengébbeket és hiába nem állnak bosszút, ők akkor is folytatják.Tehát ez a "ne foglalkozz vele, majd úgyis abbahagyják" duma ez egy halom sz*r, mert nem hagyják abba.A legtöbb esetben, viszont ha jól pofán vannak verve egy olyan ember által akitől félnek, akkor abbahagyják.Ez az igazság.

2016. aug. 19. 21:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Akármit is mondanak,ha körbenézünk a világban,milliók halnak meg a vallásuk miatt! A muszlim megöli a keresztényt,a keresztény a muszlimot. Amúgy is gyilkolnák egymást,de legalább nem lenne rá okuk. Valahogy az oké manapság hogyha vallásos emberek gyilkolásznak világszerte. És itt most nem kimondottan a kereszténységről beszélek,nem kell nekemtámadni :P
2016. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tamás321 ***** válasza:
88%
Azt én is látom, hogy a gonosz megátalkodott, és meggyőzhetetlen. Ezért kell kiirtani. De az ember az emberi erővel harcolva a gonosszal szemben sem lehet mindig győztes. Vagyis még akkor sem győzhetek legtöbbször, ha odavágok, mert olyan makacs ellenállású a gonosz, hogy máshogy fog visszatámadni. Itt jön be a képbe az Istenre való támaszkodás, akinek az ereje képes legyőzni a gonoszt. Ezzel azt akarom mondani, hogy sokkal biztosabb az Isten parancsolatainak való engedelmesség, mint az öklöm, vagy az elszánt, határozott támadásom, amiben bizakodok. Istennek lehetséges minden, nekem meg alig valami. Ha a magam bölcsességére hagyatkozom, biztos, hogy vesztek, de ha engedek Istennek, ő képes kiirtani előttem minden gonoszt, és előzni előlem minden gonoszt, minden akadályt.
2016. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!