Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le van írva valahol a Bibliába...

Le van írva valahol a Bibliában, hogy a szegényeket étellel, ruhával, szeretettel kell támogatni vagy igaza van az őrtoronynak és elég az nekik, hogy elmondják azt a jó hírt, amit ők hirdetnek?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket:

[link]


Itt egyértelműen leírják, hogy a saját testvéreikkel törődnek, viszont másokkal nem. Nekik elég a folyóirat, amit osztogatnak egy újságos állvány mögött.


Szeretném tudni, hogy kit kell követni? Jézust, aki meg is etette az éhes népet, vagy az őrtornyot, aki csak a saját háza népén hajlandó segíteni?

És ezt milyen bibliai igék igazolják? (Nem, feltételezést nem fogadok el, csak igét)


2016. júl. 14. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen van.

Nézz utána: Tzedakah


Amúgy az Őrtorony tanításait jobb figyelem kívül hagyni (de ez csak személye vélemény!).

2016. júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a Tórában, a Bibliában, és a Koránban is szigorúan elő van írva az adakozás, a szegényekröl való gondoskodás
2016. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

A Jehovák fognak neked igét írna a meghamisított Bibliájukból, De ők még a sajátjaikon sem segítenek, csak az igéjükkel.

A valódi Bibliában viszont szerepel a szegények segítése.

2016. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, írjatok igéket is, nagyon fontos! Csak azt, ne pedig saját véleményt! Nyugodtan annyit, amennyit csak tudtok!
2016. júl. 14. 18:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! 35Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. 36Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. 37Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? 38Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? 39Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? 40A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek Mt. 25, 34-39
2016. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

szervusz


(Galácia 6:10) 10 Azért tehát, amíg kedvező időnk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben.


Nagyon sajnálatos az, hogy konkrétan írsz olyasmiről, ami nem igaz. S aztán ez így is terjed el az emberek között,az amúgy is haragvó emberek akik lehet hogy maguk sem tesznek semmit, még nagyobb ellenségeskedést szít magában a Tanúk ellen.


Jehova Tanúi a vers alapján elsősorban a testvéreiket segítik, de másokat is. Bár ennek nem adnak hírversét a médiákban.

Minden katasztrófa idején ott vagyunk bármely országban legyen is az.

Magyarországon a vörös iszap katasztrófánál is ott voltunk, és lapátoltuk a zsákokba a homokot.

Valamint élelmet, ruhát, és egyéb szükséges dolgokat gyűjtöttünk és vittük a rászorulóknak.

A Testvérek, még a nem testvérek házának javításában is segítettek.


ennél fogva nagyon csúnya dolog támadást indítani hazugságokkal.


Egyébként pedig, igen elsősorban evangélium hirdetés a Fontos, és az hogy az emberek megtanuljanak keresztény életet élni.Mert hiába eszik iszik és lakik jól, ha továbbra is helytelen életet él,az étel nem menti meg az életét azon a napon.


Jézus sem az élelmezésre vagy egyéb ilyen dolgokra fektette a hangsúlyt, mert akkor napi szinten tehetett volna csodákat.

Az emberek akik jól laktak aztán haza mentek, és úgy éltek mint ha misem történt volna, mint ha Jézusnak vagy a Teremtőnek kötelessége lenne pincért játszani, az emberek meg hálátlanul továbbra is erkölcstelen életet élnek.

2016. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

(Cselekedetek 6:1) 6 Azokban a napokban pedig, amikor a tanítványok száma gyarapodott, zúgolódás támadt a görögül beszélő zsidók között a héberül beszélő zsidók ellen, mivel özvegyeiket elhanyagolták az eledel naponkénti kiosztásánál.


Itt is jól látható, hogy az apostolok idejében a testvérek körében levő özvegyekről szól nem kívül álló szegények támogatásáról.

2016. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

(1Timóteusz 5:1–4) 5 Az idősebb férfit ne bíráld szigorúan. Ellenkezőleg, kérleld őt, mint apát, a fiatalabb férfiakat, mint fivéreket, 2 az idősebb nőket, mint anyákat, a fiatalabb nőket, mint nővéreket, teljes tisztasággal. 3 Tiszteld az özvegyeket, akik valóban özvegyek. 4 Ha pedig valamely özvegynek vannak gyermekei vagy unokái, ezek először is azt tanulják meg, hogy a saját háznépükben éljenek Isten iránti odaadás szerint, és hogy mindig adják meg szüleiknek és nagyszüleiknek az őket megillető viszonzást, mert ez elfogadható az Isten szemében.

Itt is látható, hogy nem a kívül állók eltartásáról, beszél, hanem a gyülekezeten, egy hitben levőkről, és családon belül is.

2016. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

22. SZÚRA

36, Emlitsétek meg Isten nevét minden jószág levágásakor. Egyetek belőlük, és adjatok enni annak, aki alázatosan kér, s annak, aki bár szegény, nem kér.

2016. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Csak akkor vagytok ott ha baj van, ha van ott testvér is tanú. De rajtad nem csodálkozom, hogy nem érted, pedig még az ördög honlapjáról is hoztam cikket. Nem miattad írtam ki a kérdést, hanem olyan miatt, akinek a szíve még nem teljesen a gonoszé, ahogy a tiéd.


És ne hazudj.

2016. júl. 14. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!